گزارش لحظه به لحظه هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار/ «بردمن» برنده بزرگ اسکار 2015

ناكام بزرگ ميان نامزدها «پسربچگي» ريچارد لينكليتر بود كه خيلي ها فكر مي كردند جايزه بهترين فيلم و بهترين كارگرداني بين «بردمن» و «پسربچگي» تقسيم خواهد شد اما درنهايت لينكليتر دست خالي از اسكار بيرون رفت. 

7فاز: مراسم فرش قرمز هشتاد و هفتمين دوره اسکار از ساعت 4 بامداد دوشنبه به وقت تهران آغاز شد و ستارگان نامزد در بخش هاي مختلف روي فرش قرمز آمدند. جولين مور، اتان هاوک، رزاموند پايک و فليسيتي جونز جزو کساني بودند که روي فرش قرمز درباره حضورشان در اسکار حرف زدند. به جز نامزدهاي اسکار ستارگان محبوب ديگري مانند ليدي گاگا هم روي فرش قرمز حاضر شدند. (طبق معمول ليدي گاگا در لباسش يک مورد عجيب و غريب داشت و دستکش آشپزخانه دستش کرده بود!) عکسهاي فرش قرمز و برنده ها را در اينستاگرام 7فاز به آدرس 7fazcom مي توانيد ببينيد. مراسم راس ساعت پنج آغاز شد.
نيل پاتريک هريس، مجري مراسم اسکار امسال است که بخاطر بازي در نقش بارني در سريال «آشنايي با مادر» مشهور شده است. اولين شوخي پاتريک هريس با ناديده گرفتن سياهپوستان در اسکار 2015 بود. او سپس آهنگي با ارجاع به فيلم هاي بزرگ تاريخ سينما مثل شمال از شمال غربي، آواز در باران، پدرخوانده، همشهري کين، کازابلانکا، جادوگر شهر از، جنگ ستارگان و انتقام جويان و خيلي از فيلم هاي ديگر اجرا کرد که در ميانه آهنگ آنا کندريک بازيگر فيلم موزيکال «درون جنگل» هم به او پيوست. همينطور جک بلک که براي بازي در فيلم «مدرسه راک» لينکليتر در نقش يک خواننده راک مشهور شد به آنها ملحق شد تا در ستايش سينما بخوانند. آهنگ هريس درباره اين بود که چطور سينما مي تواند ما را شکل بدهد و در ادامه نامزدهاي بهترين فيلم را معرفي مي کند.
پاتريک هريس بعد از اجراي آهنگ به شوخي گفت که همه اينها بداهه پردازي بوده است!او سپس به فروش فوق العاده فيلم «تک تيرانداز آمريکايي» کلينت ايستوود اشاره کرد. از لوپيتا نيونگو دعوت کرد روي صحنه بيايد تا جايزه بهترين بازيگر نقش مرد مکمل را بدهد. 
نيل پاتريک هريس با اشاره به ديالوگ فيلم taken و اينکه معرفي کننده بعدي کسي است که پيدايتان مي کند و بعد شما را مي کشد نشان داد نفر بعدي که روي صحنه مي آيد ليام نيسن است. نيسن روي سن آمد و دو فيلم کمدي «هتل بزرگ بوداپست» وس اندرسون و درام جنگي «تک تيرانداز آمريکايي» کلينت ايستوود را معرفي کرد.
داکوتا جانسون بازيگر فيلم «پنجاه طيف خاکستري» از آدام لوين خواننده گروه مارون 5 که بازيگر فيلم «دوباره شروع کن» هم هست دعوت کرد تا آهنگ «ستارگان گمشده» از فيلم «دوباره شروع کن» را که نامزد بهترين ترانه هم هست، اجرا کند. 
از همين اول مراسم پيداست که نيل پاتريک هريس مي خواهد به شيوه بيلي کريستال با شوخي هاي جنتلمنانه و موزيکال مراسم را اجرا کند که شيريني شروع مراسم مورد توجه رسانه هاي خارجي هم قرار گرفته است. البته عجيب هم نبود چون خود پاتريک هريس بازيگر برادوي در نقش هاي موزيکال است. 
پاتريک هريس با جوايز مستقل اسپريت شوخي مي کند و مي گويد که جوايز امشب وابسته است.
دکور مراسم يادآور فيلم هاي کلاسيک و آثار ديزني است و البته کمي هم يادآور دکور «هتل بزرگ بوداپست».
چانينگ تاتوم استعدادهاي جوان امسال را معرفي مي کند. 
شرلي مک لين بازيگر قديمي سينما و ستاره فيلم هايي مثل «ايرما خوشگله» بيلي وايلدر روي سن آمد و سه فيلم «پسربچگي»، «تئوري همه چيز» و «بردمن» را معرفي کرد.
نيل پاتريک هريس ميان حضار مي رود و با استيو کارل شوخي ميکند که معروف ترين آدمي که دوست داشته امشب ببيند کيست. کارل هم شوخي را ادامه مي دهد و مي گويد ادوارد نورتون که آن گوشه نشسته.
ماريون کوتيار، نامزد اسکار بهترين بازيگر زن روي سن مي آيد و از گروه خواننده ترانه «فيلم لگو» که نامزد بهترين ترانه هستند(everything is awsome) دعوت ميکند آهنگشان را اجرا کنند. آهنگ آنها خيلي پر انرژي است و سالن را به هيجان مي آورد. آنها عروسک هاي لگو را دست اپرا وينفري و استيو کارل مي دهند. روي سن به جز خواننده ها بقيه شکل کاراکترهاي لگو لباس پوشيده اند. 
کري واشنگتن و جيسون بيتمن جايزه بهترين فيلم کوتاه را به فيلم «phone call» دادند. يکي از نامزدهاي اين بخش فيلم «پروانه» ساخته تلخون حمزوي دختر ايراني تبار بود. 
واشنگتن و بيتمن جايزه بهترين مستند کوتاه را به «crisis hotline: veterans press 1» اهدا کردند. 
وايولا ديويس برندگان اسکار افتخاري را که در مراسمي قبل از اسکار اصلي جوايزشان داده شده معرفي مي کند. مورين اوهارا بازيگر فيلم هاي «مرد آرام» و «دره من چه سرسبز بود» جان فورد يکي از برندگان اسکار افتخاري امسال بود. جان لسه تر اسکار افتخاري هايائو ميازاکي را اهدا کرد. فيليپ کافمن به ژان کلود کرير اسکار افتخاري داد و سوزان ساراندون و کريس راک از هري بلافونته بازيگر سياهپوست تقدير کردند. 
گويينت پالترو روي صحنه آمد و از تيم مک گرا خواست ترانه گلن کمپبل به نام i'm not gonna miss you را اجرا کند. 
نيل پاتريک هريس با فيلم «بردمن» شوخي ميکند. دوربين در راهروها مي گردد و درست مثل يک سکانس از فيلم روبدوشامبر هريس بين در گير مي کند. از کنار مايلز تلر (بازيگر جوان فيلم ويپلش) مي گذرد که مشغول درام زدن است و با لحن جي.کي.سيمونس در «ويپلش» از او مي خواهد تمپو را حفظ کند. بعد همان طور بدون لباس روي صحنه مي آيد و از مارگوت رابي و مايلز تلر دعوت مي کند روي صحنه بيايند.  
جاش هاچرسون بازيگر فيلم «بازي گرسنگان» روي صحنه آمد و از ريتا اورا دعوت کرد ترانه فيلم «beyond the lights»(پشت چراغ ها) را اجرا کند. 
آنا کندريک و کوين هارت جايزه بهترين انيميشن کوتاه را به «feast» دادند.
امسال شوخي هاي مراسم کم و سرعت آن زياد است. در عرض يک ساعت و چهل دقيقه حدود 14-15 جايزه داده شد. 
مريل استريپ براي قدرداني از درگذشتگان سينما در سال 2014 روي صحنه آمد. بعد از پخش تصاويري از درگذشتگان امسال از جمله ميکي روني، پل مازورسکي، جيمز گارنر، مايا آنجلو، آنيتا اکبرگ، لويي ژوردان، گوردون ويليس(مدير فيلمبرداري)، ريچارد آتن بورو، تام رولف(تدوينگر)، ساموئل گلدوين(تهيه کننده)، رابين ويليامز، راد تيلور، لورن باکال، ايلاي والاک، گابريل گارسيا مارکز، آلن رنه، باب هاسکينز و مايک نيکولز و اداي احترام به آنها جنيفر هادسن در رثايشان آهنگ خواند. 
ترنس هاوارد فيلم هاي «ويپلش» و «بازي تقليد» و «سلما» را معرفي مي کند. 
اکتاويا اسپنسر برنده اسکار بهترين بازيگر نقش مکمل زن براي فيلم «خدمتکار» از جان لجند دعوت کرد تا ترانه «glory»(افتخار) فيلم «سلما» را اجرا کند. ترانه اي که جايزه گلدن گلوب را هم برده بود. با استقبالي که از اين ترانه شد بنظر مي رسد برنده اسکار هم باشد. ديويد اويلو بازيگر نقش لوترکينگ در فيلم «سلما» و کريس پاين بعد از اجراي اين ترانه اشک ريختند و همه سالن به احترام اين ترانه بلند شدند. 
اسکارلت جوهانسون پنجاهمين سالگرد فيلم «آواي موسيقي» رابرت وايز(که در ايران به «اشک ها و لبخندها» معروف است) را گرامي داشت و از کاراکتر ماريا با بازي جولي اندروز هم ياد کرد. بعد از آن قسمت هايي از فيلم موزيکال «آواي موسيقي» پخش شد و ليدي گاگا روي سن آمد تا آهنگ «آواي موسيقي» از اين فيلم را بخواند. اين بهترين قسمت اسکار 2015 بود. اداي احترام به يکي از بزرگترين فيلم هاي تاريخ سينما. آن هم در اسکاري که شوخي هايش خيلي کم بود و در عوض چند اداي دين به سينما داشت. بعد از اجراي خوب ليدي گاگا سورپرايز مراسم روي سن آمد: جولي اندروز. بازيگر فيلم «آواي موسيقي». او ليدي گاگا را در آغوش کشيد و از او تشکر کرد. همه سالن به احترام جولي اندروز برخاسته بودند. اندروز گفت که اجراي گاگا قلبش را گرم کرده و اينکه باور نمي کند 50 سال از زمان «آواي موسيقي» گذشته است. او ياد همه همکارانش در آن فيلم را گرامي داشت و در ميان تشويق فوق العاده حضار جايزه بهترين موسيقي متن را داد. 
در آخرين بخش برنامه و يکي از معدود شوخي هاي نيل پاتريک هريس او پاکتي را که از ابتداي مراسم در جعبه قفل شده اي گذاشته بود و پيش بيني هاي اسکاري اش بود بيرون کشيد و پيش بيني هايش را که شامل حرفهاي جي.کي.سيمونز بعد از برنده شدن بود و برنده شدن لوبسکي و اسکار جولين مور به حضار نشان داد.
ناکام بزرگ ميان نامزدها «پسربچگي» ريچارد لينکليتر بود که خيلي ها فکر مي کردند جايزه بهترين فيلم و بهترين کارگرداني بين «بردمن» و «پسربچگي» تقسيم خواهد شد اما درنهايت لينکليتر دست خالي از اسکار بيرون رفت. 


بهترين فيلم:
تک‌تيرانداز آمريکايي
برنده: بردمن
پسربچگي
هتل بزرگ بوداپست
بازي تقليد
سلما
تئوري همه چيز
ويپلش
شان پن، بازيگر و کارگرداني که دو بار پيش از اين براي بازي در نقش اول مرد برنده جايزه اسکار شده بود جايزه بهترين فيلم را با اين جمله که:  چه کسي به اين حرومزاده گرين کارت آمريکا رو داده؟ به الخاندرو گونزالس ايناريتو براي «بردمن»داد و به اين ترتيب «بردمن» با چهار جايزه اسکار مهم، برنده بزرگ اسکار امسال شد. ايناريتو گفت: شايد سال آينده دولت قوانين مهاجرتي جديدي به اسکار تحميل کند. دو مکزيکي در صف اسکار خيلي مشکوک است. اميدوارم با مهاجران مکزيکي در آمريکا با همان احترامي برخورد شود که با کساني که پيش از آنها آمده بودند و اين ملت مهاجر خارق العاده را ساختند. 

بهترين کارگردان:
برنده: اله‌خاندرو گونزالس ايناريتو (بردمن)
ريچارد لينکليتر (پسربچگي)
بنت ميلر (فاکس‌کچر)
وس اندرسون (هتل بزرگ بوداپست)
مورتن تيلدام (بازي تقليد)
بن افلک جايزه بهترين کارگرداني را به الخاندرو گونزالس ايناريتو براي «بردمن» داد. در اين بخش رقابت تنگاتنگي ميان ايناريتو و لينکليتر جريان داشت. لينکليتري که 12 سال صرف ساخت «پسربچگي» کرده بود. نکته جالب اينکه اين دومين سالي است که يک مکزيکي تبار اسکار بهترين کارگرداني را مي برد. سال گذشته هم آلفونسو کوارون براي «جاذبه» برنده اسکار شده بود. ايناريتو گفت: اين واقعا ديوانه وار است. حرف زدن درباره آن چيز مزخرفي که اسمش را منيت گذاشته اند. منيت عاشق رقابت است براي اينکه در مقابل کسي که مي برد يک نفر هم بايد ببازد اما تناقضش در اينجاست که در هنر واقعي و بيان ويژه واقعي مثل کاري که تمام فيلمسازان فوق العاده اي که در اين بخش نامزد بودند انجام دادند، نمي تواند با هم مقايسه شوند يا برچسبي بهشان زده شود يا مغلوب شوند. بخاطر اينکه آنها وجود دارند و کار ما تنها به وسيله زمان قضاوت خواهد شد. 

بهترين بازيگر مرد:
استيو کارل (فاکس‌کچر)
بردلي کوپر (تک‌تيرانداز آمريکايي)
بنديکت کامبربچ (بازي تقليد)
برنده:مايکل کيتون (بردمن)
برنده: ادي ردماين (تئوري همه چيز)
کيت بلانشت که سال گذشته براي فيلم «جازمين غمگين» وودي آلن برنده اسکار شده بود جايزه بهترين بازيگر مرد را به ادي ردمين داد. رقابت اين بخش بين ادي ردمين و مايکل کيتون بود که اولي برنده بهترين بازيگر درام گلدن گلوب و دومي برنده بهترين بازيگر کمدي موزيکال گلدن گلوب شده بود. خيلي ها معتقد بودند اسکار بهترين بازيگر مرد متعلق به کيتون است ولي گويا علاقه اعضاي آکادمي به بازي در نقش آدمهاي حقيقي و نقشي که چالش هاي فيزيکي هم دارد بالاخره ردمين را برنده اسکار کرد. ردمين در حرف هايش گفت اين اسکار متعلق به همه کساني است که در سرتاسر جهان با بيماري ALS دست و پنجه نرم مي کنند و به ويژه يک خانواده استثنايي(هاوکينگ). 

بهترين بازيگر زن:
ماريون کوتيار (دو روز، يک شب)
فليسيتي جونز (تئوري همه چيز)
برنده: جوليان مور (هنوز آليس)
رزاموند پايک (دختر گمشده)
ريز ويترسپون (وحشي)
متيو مک کاناهي برنده اسکار بهترين بازيگر مرد سال گذشته براي «باشگاه خريداران دالاس» جايزه بهترين بازيگر زن را به جولين مور داد. اين جايزه از همه جوايز اسکار 2015 قطعي تر بود و تقريبا همه مي دانستند اسکار به مور مي رسد. مور وسط تشکرهايش گفت: شنيده ام مي گويند بردن يک جايزه اسکار به اين معني است که پنج سال بيشتر زندگي مي کنيد و اگر اين درست باشد مي خواهم از اعضاي آکادمي تشکر کنم چون همسرم از من جوان تر است. 

بهترين فيلم خارجي زبان:
برنده: آيدا
لوياتان
قصه‌هاي وحشي
تيمباکتو
نارنگي
نيکول کيدمن و چيوتل اجيفور جايزه را به فيلم «ايدا» پاول پاوليکوفسکي از لهستان مي دهند. پاوليکوفسکي کنار زوياگنيستف کارگردان فيلم رقيب «لوياتان» نشسته بود. همه رقابت را ميان اين دو فيلم مي دانستند. فيلم «ايدا» درباره جنگ جهاني دوم است. پاوليکوفسکي جايزه را به همسرش که از دنيا رفته و بچه هايش تقديم کرد. نکته عجيب اينجاست که جايزه گلدن گلوب به فيلم «لوياتان» داده شده بود و خيلي ها انتظار داشتند اسکار هم به اين فيلم روسي برسد. پاوليکوفسکي در پشت صحنه گفت که فيلمش برخلاف تصور خيلي ها درباره هولوکاست نيست بلکه يک فيلم جاده اي با لايه هاي مختلف است. 

بهترين بازيگر مکمل زن:
برنده: پاتريشيا آرکت (پسربچگي)
اما استون (بردمن)
مريل استريپ (درون جنگل)
کيرا نايتلي (بازي تقليد)
لارا درن (وحشي)
جرد لتو که سال گذشته براي فيلم «باشگاه خريداران دالاس» برنده جايزه اسکار بهترين بازيگر مکمل مرد شده بود روي سن مي آيد و بعد از خواندن نامزدها و شوخي با مريل استريپ که براي چندمين بار نامزد جايزه اسکار شده است جايزه را به پاتريشيا آرکت داد. درست مطابق پيش بيني ها و معلوم بود که همه انتظارش را دارند. آرکت رقيبش اما استون را در آغوش کشيد و بعد از بغل کردن عوامل فيلم روي سن رفت. اين اولين جايزه فيلم «پسربچگي» است. آرکت از همه عوامل و خانواده اش و داوران اکادمي تشکر کرد. آرکت گفت: اين جايزه تقديم به هر زني که يکي از ماليات دهندگان و شهروندان اين کشور را به دنيا آورده: ما براي حقوق برابر همه مبارزه مي کنيم. حالا زمانش رسيده که همه ما دستمزدهاي برابر داشته باشيم و براي حقوق برابر زنان در آمريکا مبارزه کنيم. سخنان آرکت با تشويق فوق العاده اتان هاوک، جنيفر لوپز و بخصوص مريل استريپ روبه رو شد. استريپ با حرکت دست حرفهاي آرکت را تاييد کرد. 

بهترين بازيگر مکمل مرد:
برنده: جي. کي. سيمونس (ويپلش)
ادوارد نورتون (بردمن)
اتان هاوک (پسربچگي)
مارک روفالو (فاکس‌کچر)
رابرت دووال (قاضي)
لوپيتا نيونگو جايزه را به جي.کي.سيمونس داد. سيمونس از همسرش قدرداني کرد و بعد از همه خواست اگر پدر و مادرهايشان زنده هستند هر جاي دنيا که بودند به آنها زنگ بزنند و به آنها بگويند که دوستشان دارند. نه اينکه اس ام اس يا ايميل بزنند. و گفت اجازه بدهيد تا جايي که والدين تان مي خواهند با شما حرف بزنند به حرف هايشان گوش دهيد. 

بهترين فيلمنامه اقتباسي:
برنده: گراهام مور (بازي تقليد)
ديمين چزل (ويپلش)
آنتوني مک‌کارتن (تئوري همه چيز)
جيسون هال (تک‌تيرانداز آمريکايي)
پل تامس اندرسون (فساد ذاتي)
اپرا وينفري جايزه بهترين فيلمنامه اقتباسي را به «بازي تقليد» داد. مادر فيلمنامه نويس «بازي تقليد» همان طور که قبلا در خبرهاي 7فاز خوانديد در کاخ سفيد منشي ميشل اوباماست و همين توجيه اين است که چرا اپرا وينفري براي دادن اين جايزه انتخاب شد. بعد از سخنراني مور همه به احترامش برخاستند. مور گفت: وقتي 16 ساله بودم تلاش کردم خودم را بکشم چون احساس مي کردم متفاوتم و به اين دنيا تعلق ندارم. حالا اينجا هستم و اين لحظه را براي خاطر آن بچه اي مي خواهم که احساس عجيب و غريب بودن و متفاوت بودن مي کرد. همچنان عجيب و غريب و متفاوت هم باقي ماند. 

بهترين فيلمنامه اورژينال:
ريچارد لينکليتر (پسربچگي)
برنده: اله‌خاندرو گونزالس ايناريتو، نيکلاس جياکوبونه، الکساندر دينلاريس، آرماندو بو (بردمن)
وس اندرسون، هوگو جينس (هتل بزرگ بوداپست)
دن گيلروي (شبگرد)
اي. مکس فراي، دن فوترمن (فاکس‌کچر)
ادي مورفي جايزه بهترين فيلمنامه را به «بردمن» داد. در حالي که بيشتر کارشناسان پيش بيني کرده بودند جايزه فيلمنامه اريجينال به «هتل بزرگ بوداپست» مي رسد. اين اولين شکست بزرگ امشب فيلم وس اندرسون بود. 

بهترين فيلمبرداري:
برنده: امانوئل لوبسکي (بردمن)
راجر ديکينز (نشکسته)
رابرت. دي يئومان (هتل بزرگ بوداپست)
ديک پوپ (آقاي ترنر)
لوکاس ژل، ريژارد لينژوسکي (آيدا)
ادريس آلبا و جسيکا چستين جايزه را به امانوئل لوبسکي براي فيلم «بردمن» دادند. اين دومين سال پياپي است که لوبسکي اسکار بهترين فيلمبرداري را مي برد. سال گذشته براي «جاذبه» اسکار گرفته بود. 

بهترين موسيقي متن:
هانس زيمر (ميان ستاره‌اي)
الکساندر دسپلا (بازي تقليد)
يوهان يوهانسون (تئوري همه چيز)
برنده: الکساندر دسپلا (هتل بزرگ بوداپست)
گري يرشون (آقاي ترنر)
جولي اندروز بعد از اينکه از فيلم «آواي موسيقي» تقدير شد روي سن آمد و جايزه اسکار بهترين موسيقي متن را به الکساندر دسپلا براي «هتل بزرگ بوداپست» داد. اين چهارمين اسکار فيلم اندرسون است که تا به حال موفق ترين فيلم اسکار 2015 بوده است. 

بهترين گريم:
فاکس‌کچر
برنده: هتل بزرگ بوداپست
نگهبانان کهکشان
ريس ويترسپون، برنده سابق اسکار جايزه را به گريمور «هتل بزرگ بوداپست» داد. اين دومين جايزه اي است که امشب نصيب فيلم وس اندرسون مي شود. با توجه به دکور مراسم که کمي هم شبيه به «هتل بزرگ بوداپست» است شايد اصلا امشب وس اندرسون خوشحال تر از بقيه از در بيرون برود. 

بهترين طراحي صحنه:
درون جنگل
ملفيسنت
برنده: هتل بزرگ بوداپست
آقاي ترنر
فساد ذاتي
جنيفر لوپز و کريس پاين جايزه را به طراحان صحنه «هتل بزرگ بوداپست» مي دهند. با توجه به سر و شکل و رنگارنگي فيلم جايزه قابل پيش بيني بود. 

بهترين ترانه:
برنده: “Glory” by Common and John Legend, “Selma”/افتخار از سلما
“Lost Stars” by Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley and Nick Southwood, “Begin Again”/ستاره گمشده از دوباره شروع کن
“Everything Is Awesome” by Shawn Patterson, “The LEGO Movie”/همه چيز فوق العاده است از فيلم لگو
“I’m Not Gonna Miss You,” by Glen Campbell, “Glenn Campbell: I’ll Be Me”/دلم برايت تنگ نمي شود از گلن کمپبل
“Grateful,” “Beyond the lights”/قدردان از پشت چراغ ها
جان تراولتا که سال گذشته نتوانسته بود اسم آيدا منزل را در همين بخش درست تلفظ کند به همراه منزل روي سن آمدند و جايزه را طبق پيش بيني به ترانه فيلم «سلما» دادند. همه سالن بعد از اعلام نام ترانه «glory» بلند شدند و به شدت جان لجند را تشويق کردند. اپرا وينفري و ديويد اويلو از اين جايزه به شدت هيجان زده شده بودند. کامن يکي از خوانندگان اين ترانه گفت: اخيرا من و جان(لجند) اين ترانه را روي همان پلي اجرا کرديم که مارتين لوترکينگ روي آن قدم زده بود. پلي که زماني نشاني از يک ملت جدا شده از هم بود و حالا روح اين پل براي همه مردم است فارغ از نژاد و جنسيت يا موقعيت اجتماعي شان. اين پل روي اميد و با شور بنا شده است. جان لجند هم گفت: ما موسيقي اين فيلم را براي اتفاقاتي نوشتيم که 50 سال پيش رخ داده بودند اما ما مي گوييم که سلما يعني همين الان. امروز تعداد مردان سياهي که در حبس هستند بيشتر از سياهپوستاني است که در دوران برده داري سال 1850 زنداني بودند. 
بعد از سخنان خوانندگان ترانه فيلم سلما همه به احترامشان برخاستند و به شدت تشويق شان کردند. بيشتر حضار احساساتي شده بودند. 

بهترين جلوه‌هاي ويژه:
برنده: Interstellar/ميان ستاره اي
Dawn of the Planet of the Apes/طلوع سياره ميمون ها
Guardians of the Galaxy/نگهبانان کهکشان
Captain America: Winter Soldier/کاپيتان آمريکا: سرباز زمستاني
X-Men: Days of Future Past/ايکس من: روزهاي آينده گذشته
کلوئه گريس مورتز و انسل الگورت جايزه جلوه هاي ويژه را به «ميان ستاره اي» کريستوفر نولان دادند. اين اولين جايزه فيلم نولان از اسکاري است که ناديده اش گرفت. 

بهترين تدوين:
Sandra Adair, Boyhood/پسربچگي
برنده: Tom Cross, Whiplash/ويپلش
William Goldenberg, The Imitation Game/بازي تقليد
Joel Cox and Gary Roach, American Sniper/تک تيرانداز آمريکايي
Barney Pilling, The Grand Budapest Hotel/هتل بزرگ بوداپست
نائومي واتس و بنديکت کامبربچ جايزه را به تام کراس براي فيلم «ويپلش» دادند. يک پيش بيني درست ديگر از ايندي واير و سومين اسکار فيلم مستقل ديمين چزل. 

بهترين تدوين صدا:
Interstellar/ميان ستاره اي
Unbroken/نشکستني
The Hobbit: The Battle of the Five Armies/هابيت: نبرد پنج ارتش
برنده: American Sniper/ تک تيرانداز آمريکايي
Birdman/بردمن
سيه نا ميلر و کريس اوانز جايزه را به فيلم «تک تيرانداز آمريکايي» دادند. سيه نا ميلر که خودش نقش همسر کريس کايل را بازي مي کند بعد از گفتن اسم برنده حسابي خوشحال مي شود. به اين ترتيب «ميان ستاره اي» حتي در بخش فني هم ناديده گرفته شد. 

بهترين ميکس صدا:
Mark Weingarten, Interstellar/ميان ستاره اي
برنده: Thomas Curley, Whiplash/ويپلش
Unbroken/نشکستني
American Sniper/تک تيرانداز آمريکايي
Birdman/بردمن
سيه نا ميلر و کريس اوانز جايزه را به فيلم «ويپلش» مي دهند. قبلا ايندي واير پيش بيني کرده بود فيلم «ويپلش» بخاطر استفاده از موسيقي در اين بخش مورد توجه قرار مي گيرد. اين دومين اسکار «ويپلش» بعد از جايزه بازيگر مکمل مرد است. 


بهترين طراحي هنري:
ميان ستاره اي
برنده: هتل بزرگ بوداپست
بازي تقليد
درون جنگل
آقاي ترنر
فليسيتي جونز و کريس پرت جايزه را به «هتل بزرگ بوداپست» دادند. 

بهترين فيلم انيميشن:
برنده: Big Hero 6/قهرمان بزرگ 6
How to Train Your Dragon 2/چگونه اژدهاي خود را تربيت کنيد 2
The Boxtrolls/غول هاي جعبه اي
The Tale of the Princess Kaguya/داستان شاهزاده خانم کاگويا
Song of the Sea/آواز دريا
دواين جانسون(راک) و زويي سالدانا جايزه بهترين انيميشن را به «big hero 6» کمپاني ديزني دادند. در حالي که گلدن گلوب به «چگونه اژدهاي خود را تربيت کنيد 2» رسيده بود. 

بهترين مستند:
برنده: شهروند چهارم(citizen four)
پيدا کردن ويوين مه ير(finding vivien maier)
آخرين روزها در ويتنام
virunga
نمک زمين
جنيفر انيستون و ديويد اويلو جايزه بهترين مستند را به «شهروند چهارم» دادند. اين فيلم درباره زندگي ادوارد اسنودن، مامور اطلاعاتي امنيتي آمريکاست که اسرار محرمانه را افشا کرده است. اين مستند موفق شده جوايز زيادي کسب کند. 

7فاز
نظرات
افشين دوشنبه 4 اسفند 1393 جي کي سيمونز به حقش رسيد
6 1
پاسخ

حسين جواني دوشنبه 4 اسفند 1393 ممنون.
3 2
پاسخ

يكي دوشنبه 4 اسفند 1393 اي خاك بر سر اون آكادمي تون كنن. اونجا بهزيستيه كه هركسي مشكل داشته باشه جايزه مي گيره؟ اسكار كيتون كجاست؟
16 4
پاسخ
پژي شادمهر سه شنبه 5 اسفند 1393 برادلي کوپر و کيتون هردو يه سرو گردن بالاتر از بقيه نامزدها بودن

پارسا دوشنبه 4 اسفند 1393 گزارش خوب و جامع و خواندني بود..خود مراسم هم با تحويل گرفتن بردمن همه را سورپرايز کرد.
1 2
پاسخ

محمود قاسمي دوشنبه 4 اسفند 1393 ما که مراسم رو نديديم به دليل ناهماهنگي..اما گزارش شما ما رو برد تو حال و هواي جوايز و برندگان و بازنده ها
2 2
پاسخ

مارک ويوين فو دوشنبه 4 اسفند 1393 ناديده گرفتن مايکل کيتون با توجه به اينکه بردمن اساسا بر پايه ي موقعيت او در هاليوود شکل گرفته چيزي شبيه به شوخي بود.. ولي برنده شدن جوليان مور و پاتريشيا آرکت و جي کي سيمونز مايه ي دلگرمي بود.. شوخي ديگه ي آکادمي برنده نشدن هانس زيمر بود که اختلاف کارش با ساير کانديداها مشهود بود.. ساير شوخي ها هم که همون زمان اعلام کانديدها اتفاق افتاد.. نبود فينچر و کريستوفر نولان در بخش کارگرداني و غيبت هويت فن هويتما در بخش فيلمبرداري و نبود جنيفر انيستون
3 1
پاسخ
دختري از شمال واقعي سه شنبه 5 اسفند 1393 تو الکي اي مارک. فک نکن من نمي فهمم

مارک ويوين فو دوشنبه 4 اسفند 1393 ... نبود جنيفر انيستن بين زنان نقش اول.. ساير برنده ها در بين کانديداها هم که قابل پيش بيني بودن.. در کل اسکاري بي رمق رو پشت سر گذاشتيم.. نکته ي جالب توجه هجوم همکلاسي هاي مکزيکي به مهمترين اسکارهاي اين دو سال بود، با توجه به اين روند سال ديگه منتظر اسکار گيلرمو دل تورو خواهيم بود !!!
4 1
پاسخ

م دوشنبه 4 اسفند 1393 اکثر انتخاب ها منو خوشحال کردند برخلاف پيش بيني ها، مخصوصا بهترين فيلم بعد از چندين سال. البته بدون شک بازي کيتون به يادها خواهد ماند چيزي که درمورد بازي ردماين بعيد به نظر ميرسه؛ به هرحال درنظر ما کيتون اسکارشو گرفته... .
7 2
پاسخ

امير حسين دوشنبه 4 اسفند 1393 به نظره من ادي ردماين فوق العاده با استعداده (تويه بينوايان که اشکه منو در آورد) و نمي شد يه جوون رو وسطه راهش نا اميد کرد. اما از طرفي مايکل کيتون خيلي وقت بود گمشده بود. مثله يه شاگرد اول که يهو ميزارنش کنار. حيف شداسکار حقش بود حداقل بعد از اين همه سال که نسبت بهش بي توجهي شد مي تونس فيلمشو به واقعيت تبديل کنه. اسکار چند ساليه فقط حال مي گيره!
2 0
پاسخ

يوسف سه شنبه 5 اسفند 1393 مايکل کيتون کارش درست، قبول، اما نميدونم چرا بيشتريا فاز ضد ادي ردماين گرفتن، توي بينوايان که عالي بود و امسالم که نقش بسيار سختي رو بازي کرد و اسکار حقش بود(با احترام به کيتن و سالها بي توجهي بهش).. شايد گير ملت به ردماين نه به خاطر بازيش، بيشتر به اين خاطر باشه که چهره ي سکسي مردانه اي که بيشتر ستاره ها دارن رو نداره..
3 1
پاسخ

ستايش چهارشنبه 6 اسفند 1393 بيگ هرو سيکس خيلي چرته خداييش بي انصافي بود مربي اژدها نشد
1 2
پاسخ

مصي جمعه 8 اسفند 1393 دوستان چرا ادب رو رعايت نميکنيد و اينطوري قضاوت ميکنيد ؟
خاک بر سرشون و شوخي بزرگ و اينا يعني چي ؟
اعضاي آکادمي عمدتا افرادي هستند که به اندازه تعداد موهاي سر من و شما فيلم ديده اند و تو اين کار بوده اند. هر تصميمي هم بگيرند خب يه تعداد خوششون نمياد ولي دليلي نميشه که اينطوري کيلويي قضاوت کنيد يه طوري که انگار يه مشت گاو و گوسفند اونجا هستند و تصميمات رو ميگيرن. يه جوري صحبت ميکنيد انگار منتقدي تحصيلکرده اي چيزي تو زمينه سينما هستيد
به نظر من که امسال خيلي خوب جوايز داده شد
مايکل کيتون بازيگر خوبيه ولي خب انصافا امسال حق ادي ردمين بود. مثل پارسال که حق متيو مک کاناهي بود و بهش هم رسيد. انصافا ادي ردمين يکي از بهترين بازي هاي چند سال اخير رو به نمايش گذاشت
بهترين فيلم هم خب به نظرم حق بردمن بود که خوشبختانه همينطوري شد
0 0
پاسخ

سيمرغ دوشنبه 31 فروردين 1394 سلام.. خيلي خوب توضيح داده شده... آيا برنامه هاي اسکارهاي قبلي هم همينطوري توضيح داده شده؟ لينکشو همينجا ميزاريد برام! ممنون
0 0
پاسخ

سيمرغ دوشنبه 31 فروردين 1394 سلام.. خيلي خوب توضيح داده شده... آيا برنامه هاي اسکارهاي قبلي هم همينطوري توضيح داده شده؟ لينکشو همينجا ميزاريد برام! ممنون
0 0
پاسخ

سيمرغ دوشنبه 31 فروردين 1394 خيلي خوب بود.. گزارش اسکارهايي قبلي هم به همينگونه است؟؟ برام لينکشو مي زاريد؟ ممنون
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز