پل تامس اندرسون از فیلیپ سیمور هافمن می‌گوید

اندرسون و هافمن هردو در همكاري‌هاي بعدي خود در بسط كاراكترهاي اين چنيني فراتر رفتند. هافمن در نقش عضو خجالتي و حساس يك گروه پورن‌سازي در شب هاي بوگي، پرستاري به نام فيل در مگنوليا، يك سرپرست س.ك.س تلفني در پانچ درانك لاو و يك رهبر ديني كاريزماتيك در مرشد بازي كرد كه آخري هم به نامزدي جايزه اسكار منتهي شد. 

ونيتي فير/ جولي ميلر:
پل تامس اندرسون از همان وقتي که در فيلم بوي خوش زن چشم‌اش به فيليپ سيمور هافمن افتاد او را به منزله يک الهه (ميوز) از نظر گذراند و در پنج فيلم خود نقش‌هايي منحصر براي او نوشت. پس از مرگ ناگهاني بازيگر اسکار برده در فوريه سال گذشته، اندرسون در مراسم خاکسپاري او در منهتن مدح‌نامه‌اي تکان‌دهنده در ستايش از اين بازيگر قرائت کرد. و حالا در طي مصاحبه‌اي يک سال پس از آن واقعه، اندرسون از احساس‌اش نسبت به دوست و ياور هميشگي‌اش آشکارا صحبت مي‌کند.
اندرسون در گفتگو با مارک مارون از تجربه اولين رويارويي‌اش با هافمن چيزي حدود بيست سال پيش تعريف مي‌کند. "وقتي او را براي اولين بار در بوي خوش زن ديدم، فهميدم که عشق واقعي چيست. فهميدم که عشق در اولين نگاه چيست. اين عجيب‌ترين حس ممکن بود، روي صندلي سالن سينما نشسته بودم و فکر مي‌کردم که، او براي من است و من براي او. و همين هم شد."
اندرسون درباره آن برهه از حرفه هافمن توضيح مي‌دهد که "فيل شايد ليستي طولاني از فيلم‌هاي نه چندان خوب در آن زمان داشت، اما باز هم او تنها چيز خوب همه آن فيلم‌ها به حساب مي‌آمد." اندرسون ادامه مي‌دهد که پس از مواجهه با اجراي هافمن در بوي خوش زن نقشي منحصرا براي او در اولين فيلم بلند سينمايي‌اش؛ سيدني/ جفت چهار نوشت. "قبول دارم که آن نقش چيزي مشابه با همان نقش‌هاي متداولي بود که هافمن در آن دوران بازي مي‌کرد، يک عوضي دهن گشاد منفور. اما من احساس بدي نسبت به آن نداشتم... چراکه فکر کردم که ما قرار است از چنين کاراکتري بهترين نسخه را خلق کنيم."
اندرسون و هافمن هردو در همکاري‌هاي بعدي خود در بسط کاراکترهاي اين چنيني فراتر رفتند. هافمن در نقش عضو خجالتي و حساس يک گروه پورن‌سازي در شب هاي بوگي، پرستاري به نام فيل در مگنوليا، يک سرپرست س.ک.س تلفني در پانچ درانک لاو و يک رهبر ديني کاريزماتيک در مرشد بازي کرد که آخري هم به نامزدي جايزه اسکار منتهي شد.  
اگر شما هم پيش از اين فکر مي‌کرديد که اين کارگردان و اين بازيگر خلق شده‌اند که يک زوج عجيب فيلمساز-ميوز بسازند در گمان خود تنها و يکه نخواهيد ماند. اندرسون در صحبت با مارون مي‌گويد که "باور کنيد، وقتي که من بچه بودم در ذهنم درباره داستان فيلم‌ها و دوربين‌هاي فيلمبرداري‌ام خيال‌پردازي مي‌کردم، چيزي حدود 8 يا 9 سالگي‌ام، و در هيچ جاي آن خيال‌پردازي‌ها چيزي را که شبيه به او باشد تصور نمي‌کردم. {مي‌خندد} من فکر مي‌کردم که براي مثال کري گرانت ممکن است در فيلم من بازي کند يا هريسون فورد. اما يک چيزي با ديدن او به سر من آمد."

ويسنا فولادي
نظرات
مهران شنبه 11 بهمن 1393 حرف هاي يک آدم کار درست درباره يک آدم کار درست ديگه.
3 0
پاسخ

حسن بكس شنبه 11 بهمن 1393 روحش شاد و يادش گرامي باد
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز