گزیده نظرات منتقدان درباره بابادوک (جنیفر کنت)

ورايتي-اسكات فونداس: اين محصول دقيق طراحي شده و اولين فيلم بلند كارگردان/ نويسنده جنيفر كنت كه پيش از اين براي فيلم كوتاه هيولا (2005) مورد تحسين منتقدان قرار گرفته بود موفق مي‌شود به معناي واقعي كلمه صداي تلق تلق تكان صندلي‌هايمان را دربياورد و در عين حال به سطوح جدي‌تري از مفاهيم فقدان، سوگواري و شياطين ديگري كه به آساني مغلوب نمي‌شوند هم سر بزند.

7فاز:

برگزيده نظرات منتقدان درباره بابادوک (جنيفر کنت)
امپاير- کيم نيومن: يکي از تاثيرگذارترين و قوي‌ترين فيلم‌هاي وحشت در چند سال اخير. با بازي اسي ديويس در نقش اصلي که لايق تحسين است و هيولايي خارق‌العاده با طراحي کاملا جديدش که پتانسيل تبديل شدن به الگوي وحشت را در دهه اخير دارد.

تايم اوت نيويورک- جاشوا روثکوف: با وفاداري کامل به رسم و رسومات ژانر، کنت کاملا خالص و اوريجينال عمل مي‌کند. او با تدوين تميز و بدون ايرادش آن خانه معمولي و همه‌جايي را تبديل به يک تهديد زيرکانه و يک ترس پناه گرفته در سايه‌ها مي‌کند.

هاليوود ريپورتر- ديويد روني: کنت و سايمون انجوي تدوين‌گر نهايت کمال و اعتبار در کارشان را به نمايش گذاشته‌اند. آن‌ها از طريق تلفيق موذيانه خانواده‌اي ناتوراليست با تمام آن وحشت لولوخورخوره‌اي به خوبي بناي مستحکم دهشت و اضطراب را بنا کرده‌اند.

اسلنت مگزين- آبهيمنيو داس: وحشتي که در اين فيلم موج مي‌زند از هر شبح ژنده‌پوشي فراتر مي‌رود و به خاستگاهش که همان ترس از مرگ و فقدان است بازمي‌گردد، ترس از مرگ و فقدان فرزند، معشوق، و ترس از دست دادن احساس نسبت به خود.

پلي‌ليست- رودريگو پرز: بابادوک فيلمي قابل احترام و هوشمندانه‌ است که اول از همه‌چيز کاراکتر و مسائل احساسي را در اولويت کارش قرار مي‌دهد، اما با اين حال نه به قيمت از دست دادن يک وحشت تاثيرگذار و لذت‌بخش.

ايندي واير- استيو گرين: بابادوک از همه جهات بهترين نيست. اما توانايي آن در به بازي گرفتن تپق‌هاي فيلم‌هاي هم‌رده‌اش و کنترل قراردادها و عرف‌هاي مرسوم ژانر، فيلم را تبديل به  يک سواري خوب مي‌کند.

ورايتي-اسکات فونداس: اين محصول دقيق طراحي شده و اولين فيلم بلند کارگردان/ نويسنده جنيفر کنت که پيش از اين براي فيلم کوتاه هيولا (2005) مورد تحسين منتقدان قرار گرفته بود موفق مي‌شود به معناي واقعي کلمه صداي تلق تلق تکان صندلي‌هايمان را دربياورد و در عين حال به سطوح جدي‌تري از مفاهيم فقدان، سوگواري و شياطين ديگري که به آساني مغلوب نمي‌شوند هم سر بزند.

ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز