توضیحات ترنس وینتر درباره فصل نهایی بوردواک امپایر/ امپراطوری بوردواک

وينتر با توجه به ميزان بالاي كشت و كشتار بين شخصيت‌هاي اصلي مي‌گويد: درسي كه از سريال مي‌توان گرفت، بيشتر از جنايت تقاص پس نمي‌دهد، پيش‌بينيِ حقيقتِ زندگي‌اي چنين فرورفته در خشونت است. او مي‌گويد: از لحاظ تاريخي، اين آدم‌ها يا مُردن يا اينكه سر از زندان درآوردن. به ندرت از اين آدم‌ها كسي پيدا مي‌شه كه بدونه چه زماني خودش رو بكشه كنار.

ورايتي:

خطر لو رفتن داستان وجود دارد.
ترنس وينتر خالق سريال در مصاحبه با ورايتي مي‌گويد: تهيه‌کنندگان دقيقا همان داستاني را مي‌گفتند که ما مي‌خواستيم روايت کنيم. او مي‌گويد به رغم تعداد حادثه‌هاي داستاني که در فصل آخر انباشته شده، او شمار اپيزودها را پس از گفت‌وگوي مفصل با گروه نويسندگان تعيين کرده است.
وينتر مي‌گويد: اونا گفتن فکر مي‌کني چقدر نياز داشته باشي تا داستان رو فيصله بدي؟ وينتر با اشاره به HBO اين را مي‌گويد: احساس نمي‌کردم که چيزي رو از قلم انداخته باشيم.
و اما جزئيات اين فيصله؛ وينتر مي‌گويد زماني که صحبت‌هايي بود مبني بر قسر در رفتن شخصيت مرکزي، ناکي تامپسون - برداشتي داستاني از ناکي جانسون که در واقع در سن هشتاد و خرده‌اي مرد - هيچ‌جوره آمادگي اين را که از پس گنگسترهاي تازه به دوران رسيده‌اي مثل لاکي لوچيانو و ماير لنسکي بربيايد، نداشت.
او مي‌گويد: اشتباه بود اگر دنيايي تصنعي به وجود مي‌آورديم که در آن ناکي به هر صورت قسر در مي‌رفت. مخصوصا پس از اپيزود يکي‌مانده به آخر که ناکيِ تحقير‌شده (با بازي استيو بوشمي) براي واگذار کردن قلمرويش به تازه به دوران رسيده‌ها تحت فشار قرار مي‌گيرد و به شکلي کنايي در مقابل آن‌ها زانو مي‌زند.
ناکي در گذشته آشکارا زبل‌بازي‌هاي استراتژيک قابل توجهي را در معرض نمايش گذاشته بود، از جمله در طي جنگ جانانه‌اش با جيپ روزتيِ رواني که براي دفع تهديدش نياز به جلب حمايت هواخواهاني اساسي داشت. همچنين وينتر در رابطه با لوچيانو، لنسکي و باگزي سيگل مي‌گويد: شما با قهرمانان سنگين وزن دنياي جنايات سازمان‌يافته روبه‌رو هستيد.
البته، تکيه‌ي بوردواک بر شخصيت‌هاي واقعي و تاثير اين نکته بر شخصيت‌هاي داستاني‌اش موانعي را در مسير رسيدن به نتيجه نهايي سريال به وجود آورد. علي‌رغم اين، حتي آن وقت هم وينتر و همکاران، قادر به ايجاد پيچ‌هاي داستاني غيرمنتظره‌ بودند. صحنه‌هايي نظير مکالمه‌ي محبت‌آميز آل کاپون با پسر ناشنوايش قبل از رفتن به زندان.
وينتر همچنين مراتب رضايتش را از ارائه‌ي تصويري تازه از چگونگي سرنگون شدن کاپون به دليل اتهامات فرار از ماليات ابراز مي‌کند. و همين‌طور اشاره‌ مي‌کند به اينکه چه محدوديت‌هايي مي‌تواند بر اثر تلفيق واقعيت و داستان بهتان تحميل شود. او مي‌گويد: واقعيت کمک‌کننده است. به اين خاطر که بعضي از کارهايي که مي‌خواهيد انجام بديد از قبل براي شما انجام شده.
وينتر با توجه به ميزان بالاي کشت و کشتار بين شخصيت‌هاي اصلي مي‌گويد: درسي که از سريال مي‌توان گرفت، بيشتر از جنايت تقاص پس نمي‌دهد، پيش‌بينيِ حقيقتِ زندگي‌اي چنين فرورفته در خشونت است. او مي‌گويد: از لحاظ تاريخي، اين آدم‌ها يا مُردن يا اينکه سر از زندان درآوردن. به ندرت از اين آدم‌ها کسي پيدا مي‌شه که بدونه چه زماني خودش رو بکشه کنار.
همچنين اين تامي دارمودي، نوه‌ي جيليان و پسر جيمي، بود که در پايان ناکي را به قتل مي‌رساند. يک پايان درخورتر که وينتر پيشنهاد کرد؛ با توجه به نخستين عمل خيانتکارانه‌ي ناکي در تحويل دادن جيليان کم سن و سال به هوس‌هاي کودک‌آزارانه‌ي فرماندار.
وينتر مي‌گويد: همون‌طور که فلاش‌بک‌ها روشن مي‌کنند، اون لحظه‌اي مهم براي ناکي در سراسر زندگي‌اش بود، هنگامي که به داخل لانه خرگوش فرو ميره و تو اون لحظه همه چيز به فنا ميره.
وينتر همچنين مراتب قدرداني‌اش را از مسئول انتخاب بازيگر مرديت تاکر براي انتخاب بازيگران ورژن‌هاي جوانتر ناکي، جيليان و فرماندار ابراز مي‌کند. با اشاره به اينکه مارک پيکرينگ - بازيگر انگليسي که ناکي جوان را به تصوير کشيد - اين نقش را از طريق اسکايپ به دست آورد.
زماني که توصيه شد کل اين فصل ضرورتا فصل نهايي باشد، وينتر قبول کرد که تصميم درستي گرفته شده. (از آنجايي که جزئيات زندگي ناکي مي‌بايست تکميل مي‌شد تا دايره تقديرش را تکميل کند)
او مي‌گويد: به همه‌ي آن هشت ساعت نياز داري تا بتواني به طرزي کارآمد داستان را روايت کني.
وينتر برنامه‌اي براي يک استراحت طولاني پيش از آغاز پروژه‌ي بعدي ندارد، اما فعلا مي‌تواند از ستايش‌هايي که سزاوارش است بهره ببرد. و از آنجايي که ناکي با پاياني جلف و نمايشي مواجه نشد، سخت بشود آن بيلبوردهاي HBO براي فصل آخر را به خاطر مبالغه‌ کردن درباره سريالشان توسط اين شعارِ هيچ‌کس بي‌سروصدا در نمي‌ره سرزنش کرد.

احسان ميرحسيني
نظرات
کلمنتاين شنبه 8 آذر 1393 يکي از باورپذيرترين سريال هاي گنگستري ساخته شده، بوشمي راست کاره اينجور اجراهاس
2 0
پاسخ

كيمن شنبه 8 آذر 1393 يكي از بهترين و درست ترين سريال هايي بود كه توي اين سالها پخش شده
1 1
پاسخ

عباس جمعه 8 آبان 1394 عالي
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز