8 شایعه كه درباره فصل پنجم Game of Thrones شنیده می‌شود

اينسايد تي‌وي: {اسمشو نبر} دوباره زنده مي‌شود. خوانندگان كتاب مي‌دانند از چه كسي حرف مي‌زنيم، بعضي‌ها هم هروقت كه اشاره‌اي به اسم او مي‌شود آتشي مي‌شوند. به هرحال فعلا كه خبر حضور او در اين فصل رد شده است (شايد فصل بعدي؟) و تماشاگران هم انتظارات خود را فراتر برده‌اند. تهيه‌كنندگان درباره اين فرضيه ساكت مانده‌اند و نشانه‌هايي هم بر صحت فرضيات ديگر وجود ندارد.

اينسايد تي‌وي/ جيمز هيبرد:
نوبت آن رسيده تا درباره شايعاتي كه اين‌روزها درمورد فصل پنجم بازي تاج و تخت شنيده مي‌شود صحبت كنيم. در زير 8 تصور غلط درباره فصل پنجم سريال را برايتان آورده‌ايم كه هركدام به شكل‌هاي مختلفي تكذيب شده‌اند.
متن زير شامل هيچ‌گونه اسپويلي نيست. با اين حال اگر مايليد كه تا پيش از شروع فصل پنجم مطلقا هيچ چيز در مورد آن ندانيد پس بايد نسبت به پوشش خبري آنلاين فصل پنجم، قسم برادران نايتز واچ را بر زبان بياوريد. حالا ديگر برويم سروقت شايعات و فرضيات.

1. برن استارك در فصل پنجم حضور خواهد داشت: اين حدسي قابل دفاع است. اما تا اينجا خبرها نشان مي‌دهند كه برن و همسفرش هودور در طول فصل پنجم نيمكت‌نشين خواهند بود.

2. تايوين لنيستر در فصل پنجم زنده خواهد بود: چارلز دنس در طي مصاحبه‌اي اعلام كرد كه پايان فصل چهارم آخرين باري نبود كه او را در ترونز مي‌ديديم، همين خبر باعث شد كه افراد زيادي بي‌درنگ اين فكر به ذهنشان خطور كند كه شايد او كاملا نمرده باشد. بزرگ خاندان لنيسترها بدون شك در پايان فصل چهارم دارفاني را وداع گفت. اگرچه تهيه‌كنندگان سريال فاش كردند كه در فصل پنجم شاهد اولين فلاش‌بك خواهيم بود، با اين توصيفات شايد دنس قرار است در نقش جسد تايون بازي كند.

3. در فصل پنجم آيرون آيلندز توصيف شده در كتاب A Feast for Crows را خواهيم ديد: حدس و گماني در بين خوانندگان كتاب‌هاي مارتين وجود دارد كه در فصل پنجم آيرون آيلندز را سياحت خواهيم كرد. درحالي كه همين‌طوري هم قرار است اين فصل به سرزمين دورن برويم و تهيه‌كنندگان سريال هم اعلام كرده‌اند كه داستان آيرون‌آيلندز فعلا منتفي است. اين مطمئنا تصميمي منطقي است، چراكه در حال حاضر هم كاراكترها و داستان‌هاي زيادي براي پوشش دادن وجود دارند و صحنه‌هاي دورن هم كه اضافه شده است. در كتاب، مارتين مي‌تواند نصف كاراكترهاي اصلي‌اش را نيمكت‌نشين كند تا به دو داستان فرعي ديگر برسد، اما يك سريال تلويزيوني بايد به همراه بازيگرانش بماند و از آن‌ها به بهترين نحو استفاده كند وگرنه روي از دست دادنشان ريسك كرده است.

4. بازي تاج و تخت از فيلمبرداري صحنه‌هاي عريان در كنار كليسايي در دوبروونيك (كروواسي) منع شده است: صحنه مورد بحث طبق برنامه فيلمبرداري شد. ترونز گاه به گاه مجبور است به دليل اعتراضات مختلف به سراغ‌ انتخاب‌هاي دوم‌اش براي بعضي لوكيشن‌ها برود، اين مانعي طبيعي براي هر پروژه‌‌اي است كه در لوكيشن‌هاي تاريخي فيلمبرداري مي‌شود.

5. {اسمشو نبر} دوباره زنده مي‌شود: خوانندگان كتاب مي‌دانند از چه كسي حرف مي‌زنيم، بعضي‌ها هم هروقت كه اشاره‌اي به اسم او مي‌شود آتشي مي‌شوند. به هرحال فعلا كه خبر حضور او در اين فصل رد شده است (شايد فصل بعدي؟) و تماشاگران هم انتظارات خود را فراتر برده‌اند. تهيه‌كنندگان درباره اين فرضيه ساكت مانده‌اند و نشانه‌هايي هم بر صحت فرضيات ديگر وجود ندارد.

6. ترونز مجبور است داستانش را تا اتمام كتاب بعدي مارتين كش بدهد: سرعت سريال رو به افزايش است. فصل اول و دوم مطابق با كتاب اول و دوم مارتين بود. فصل سوم و چهارم هم بر اساس داستان‌پردازي حيرت‌انگيز مارتين در كتاب سوم بود. اما تهيه‌كنندگان پيش از اين اعلام كرده‌اند كه در فصل پنجم قصد دارند از بيشتر محتويات (اگر نگوييم همه) كتاب‌هاي چهارم و پنجم استفاده كنند.

7. مانتين و هاند هر دو بدون شك مرده‌اند: فصل قبلي گرگور كليگين را ديديم كه ظاهرا به شكل مرگباري زخمي شد؛ برادرش سندور كليگين هم ظاهرا در سراشيبي تپه‌اي با زخم كشنده‌اش رها شد. هر دو مي‌توانند مرده باشند. اما مرگ هيچ‌كدام رسما تاييد نشده است.

8. اچ‌بي‌او با پيشنهاد ساخت بيشتر از 10 اپيزود در يك سال مخالفت كرده است: ادعايي آني در بين تماشاگران سريال. مارتين خودش به طور علني و همگاني درخواست ساخت 13 اپيزود در هر سال (يك فصل) را مثل ديگر سريال‌هاي شبكه‌هاي كابلي داده است، اما تهيه‌كنندگان بر روي اين نكته پافشاري مي‌كنند كه توليد بيش از 10 ساعت برايشان غيرممكن است، از آنجايي كه ترونز برنامه‌ي متمركز يك ساله‌اي دارد كه فيلمبرداري‌اش بيشتر شبيه به فيلمبرداري فيلمي 10 ساعته است تا يك سريال تلويزيوني.

پي‌نوشت: در صورتي كه هنوز اطلاع نداريد؛ مارتين به دليل تمركز بر روي كتاب بعديِ نغمه آتش و يخ هيچ اپيزودي براي فصل پنجم نخواهد نوشت.

ويسنا فولادي
نظرات
محمود قاسمي شنبه 17 آبان 1393 اسمشو نبر کيه؟
7 0
پاسخ

پرهام شنبه 17 آبان 1393 سرسي جوون ديدن داره.و مثه اينکه برن استارک و هودور هم تو اين فصل حضور ندارن.
2 0
پاسخ

snich سه شنبه 20 آبان 1393 اسمشو نبر مطمئنا يا حداقل اميدوارم ند باشه
4 0
پاسخ

شيوا دوشنبه 17 آذر 1393 اسمشو نبر به احتمال زياد کتلين هست.چون کتلين با يه قلب سنگي و شخصيت منفي دوباره زنده ميشه
1 0
پاسخ

ميثم يكشنبه 5 بهمن 1393 اسمشو نبر بانوي سنگدل يا کتلينه که به کمک دندارين زنده شده و داره انتقام ميگيره
0 0
پاسخ

آيدا دوشنبه 11 اسفند 1393 اگه لطفا بگيد اسمشو نبر کيه (کسي که کاملا مطمئن باشه) خيلي خوب ميشه واقعا لازمه بدونم . لطفا ...
0 0
پاسخ
ايمان يكشنبه 30 فروردين 1394 کتلين استارک

حسين دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 اسمشو نبر کتلين هست .
چون اخر کتاب سومش ميگه زنده شده
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز