راهنمای بازیگران جدید Game of Thrones در فصل پنجم

امپاير: اين‌ها بازيگران جديد Game of Thrones هستند در فصل پنجم. فصلي كه فرزندان اوبراين مارتل به خون‌خواهي او قيام خواهند كرد و اتفاقات هيجان‌انگيزي در وستروس رقم خواهد خورد. با آنها آشنا شويد تا قبل از تماشاي فصل پنجم ذهنيت مناسبي براي پيگيري ماجراها داشته باشيد.

امپاير/ فيل دي‌سملاين:

جاناتان پرايس (هاي اسپرو)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: اين بازيگر اهل ولز دانش‌آموخته‌ي آکادمي سلطنتي هنرهاي دراماتيک و هنرپيشه‌ي کهنه کاري است که هنوز هم بيشتر با بازي سرمست کننده‌اش در نقش سم لوري در برزيل تري گيليام مي‌شناسيمش و دوست‌اش داريم. او در دزدان دريايي کارائيب نقش مثبت دارد و در فردا هرگز نمي‌ميرد با کارکتر اليوت کارور- يک خوره‌ي وسايل ارتباطات جمعي- در قالب يکي از آدم بدها ظاهر شده است. همچنين در فيلم جي‌.‌آي.جو: عمل متقابل در نقش رئيس جمهور آمريکا و در عروس باد در نقش گوستاو مالر ظاهر شده است که درجه‌ي شرور بودن‌اش به اين بستگي دارد که‌ چقدر از يادگيري پيانو لذت برده باشيد. پرايس همچنين در نقش کاپيتان ويليام ريورزِ روان رنجور در اقتباس قدرنديده‌ي گيليس مک‌کينون از رمان پت بارکر يعني احياء، بسيار خوش درخشيد. او همچنين در نقش نوچه‌ي توسري‌خور آل پاچينو در فيلم گلن گري گلن راس هم بازي قابل قبولي از خود بر جاي گذاشت.
نقش در بازي تاج و تخت: او در شمايل سپتون اعظم جديد مذهب هفت (خدايان نو - فيث آو دِ سونز) ظاهر مي‌شود. او جدا از اينکه مسئوليت ديني تمام منطقه را بر عهده مي‌گيرد کاراکتري است متعصب و هواخواه مردم و برخاسته از جامعه‌ي روستايي که نقش تعيين کننده و قدرتمندي در بندرگاه مقر پادشاهي ايفا خواهد کرد.
بازي تاج و تخت
الکساندر سيديگ (دورَن مارتل)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: درکنار جاناتان پرايس، سيديگ هم گذشته از بازي تاج و تخت فهرست بلندبالايي از فيلم‌ها را در پروفايل‌ بازيگري‌اش جا داده است. او در سريال تلويزيوني 24 در نقش حمري الأسد به ايفاي نقش پرداخت و همچنين با بازي در نقش دکتر جوليان بشير در پيشتازان فضا: اعماق فضا (استار ترک: ديپ اسپيس) طرفداران زيادي براي خود جمع کرد. در سطوح پايين‌تر هم در سريال‌هاي آتلانتيس و دوران کهن‌ (بي‌بي‌سي‌وان) همين موفقيت را تکرار کرد. در فيلم سيريانا (استيون گوگان) يک ستاره بود و با بازي در نقش پرنس عربي (شاهزاده ناصر، وزيرخارجه اميرنشين) که سعي دارد کشورش را در قرن بيست‌‌ويکم هدايت کند بسيار خوش درخشيد. او همچنين در قلمروي بهشت (ريدلي اسکات) در نقش عمادالدين اصفهاني بازي کرده است.
نقش در بازي تاج و تخت: او به عنوان پرنس سرزمين دورْن نقش مهمي را در فصل پنجم ايفا خواهد کرد. آن موجودي که خودتان مي‌شناسيد (و اگر هم نمي‌شناسيد ما به شما نخواهيم گفت) در چشم او به گنديدگي و بدبويي لباس زير وايت‌واکرها جلوه خواهد کرد و رفتار اين کاراکتر هوشيار و بدخلق چيزي است که بايد نگران آن باشيم.
بازي تاج و تخت
کيشا کسل-هيوز (اوبارا سند)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: مادر 24 ساله‌ي حال حاضر، سوارکار نهنگ پيشين، از ديگر بازيگران جديدي است که اعتبار زيادي براي خود بهم زده است. از جمله با بازي به عنوان کاراکتر اصلي داستان ولادت عيسي (کاترين هاردويک) و دورتر از آن هم در درام خانوادگي سگ قرمز. او پيش از اين در فيلم بخت شراب ‌فروش (وينتنرز لاک) بار ديگر با کارگردان سوارکار نهنگ (نيکي کارو) همکاري داشته است: داستاني شهوت‌انگيز در مورد مردي شراب‌ساز که هاليوود ريپوتر آن را در غالب کلماتي بياد ماندني رونوشتي اغراق شده از خريتي خارق‌العاده توصيف کرده است. او همچنين بازي کوتاهي هم در انتقام سيت (اپيزود سوم جنگ ستارگان) داشته است.
نقش در بازي تاج و تخت: کسل هيوز بخشي استراليايي و بخش ديگر اهل پلنيز نيوزيلند است و حالا در نقش اوبارا سند تابعيتي کاملا دورنيشي (اهل دورن) دارد. او بزرگترين دختر اوبرايان مارتل است و مادرش فاحشه‌اي دهاتي است. اوبارا در کتاب‌ها داراي عزم و اراده‌اي قوي توصيف شده است که چندان زيبايي چشمگيري هم ندارد اما چيزي که در مورد او مهم است، ذات مبارزه طلب و جنگجويي است که اين دختر با آن بزرگ شده است.
بازي تاج و تخت
جسيکا هنويک (نايمريا سند)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: اين بازيگر 21 ساله‌ي اهل ساري در جنوب شرقي انگلستان بيشتر به چشم طرفداران جنگجويان روح (مجموعه‌ي تلويزيوني بريتانيايي که از سال 2010 پخش مي‌شود) با بازي در نقش دوران تين ايجري بو آشنا مي‌آيد. او اخيرا در کنار ديگر هم‌بازي تاج و تختي‌اش، ناتالي دورمر، در نقش يک کارآموز وکالت در سريال سيلک بي‌بي‌سي‌وان بازي مي‌کند.
نقش در بازي تاج و تخت: هنويک نايمريا "نيم" سند خواهد بود که از ديگر دختران نامشروع پرنس اوبرايان است و خواهر ناتني اوبارا هم به حساب مي‌آيد. او ديگر مار خطرناکي است که در کنار بقيه اولاد پرنس اوبرايان مارتل به جوخه‌ي مهلک خونخواهان او مي‌پيوندد.
بازي تاج و تخت
روزابل لارنتي سلرز (تايين سند)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: روزابل لارنتي سلرز متولد کاليفرنيا و از سوي پدر ايتاليايي است و تا به اينجا در مسير بازيگري راه طولاني‌اي را پيش رفته است، با اين حال بازي تاج و تخت بزرگترين فعاليت سينمايي و تلويزيوني او به زبان انگليسي است. او در سال 2010 در نقش دختر ريچل وايز در درام خلافکاران بازي کرد، اما بازي در کمدي موفق صبح بخير پدر (ايتاليا - 2013) بود که ادواردو لئو را واداشت تا براي اين دختر آينده‌اي درخشان را پيش‌بيني کند. او قاطعانه ادعا کرد که خواهيد ديد که هاليوود به زودي او را مي‌قاپد و از چنگ ما در‌مي‌آورد. حق با او بود.
نقش در بازي تاج و تخت: دختر 18 ساله‌اي که ذاتا براي طرفدار جمع کردن زاده شده، در نقش يکي ديگر از حرامزاده‌هاي افعي بازي مي‌کند (به زودي به يک اسم جمع نياز پيدا خواهيم کرد). چهره‌ي فراموش‌نشدني و تازه‌ي او از سويي خبر از شخصيتي با تدبير مي‌دهد و از سوي ديگر به مانند رازي زهر‌آگين است. او به هردوي اين‌ها نياز پيدا خواهد کرد.
بازي تاج و تخت
توبي سباستين (تريستين مارتل)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: با شنيدن نامي مثل توبي سباستين حتما انتظار داريد با کاراکتري شبيه به سباستينِ تجديد ملاقات با برايدزهِد (2008) رو‌به‌رو شويد: به شکل غيرقابل انکاري خوش‌قيافه، مسلط به ادبيات مري شلي، طرفدار پيک‌نيک و بدون شک دانش‌آموخته‌ي آکسفورد. اگرچه شباهت‌ها همين‌جا تمام مي‌شوند، چراکه عشق اول سباستين موسيقي است (او نوازنده‌ي گيتار فلامنکوي قابل و با استعدادي است که با اِي اند اِم رکوردز همکاري دارد) و اين استعدادش را همگام با بازي در فيلم‌هايي همچون تقريبا مهلک (2014) در کنار هيلي استاينفيلد به کار مي‌گيرد. همچنين تا آنجايي که ما مي‌دانيم او هيچ‌وقت کليساي کاتوليک را رها نکرده و به تازگي هم به ونيز نقل مکان کرده است.
نقش در بازي تاج و تخت: سباستين تريستين مارتل را بازي خواهد کرد، فرزند پرنس دورَن و مدعي سوم تاج و تخت پدرش. قلمروي جنوبي از نظر سياسي و جغرافيايي از کشمکش‌هاي قدرتمندان وستروس دور مانده است و حالا در فصل پنجم فرصت اين را خواهد داشت که خودي نشان بدهد و تريستان هم تبديل به بازيگري مهم در اين بازي‌ها خواهد شد.
بازي تاج و تخت
دئوبيا اوپري (اِرو هوتا)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: او همان دزد درياييِ زامبيِ دزدان دريايي کارائيب است که از سرزمين‌هاي زامبي‌خيز آمده. او همچنين در رستاخيز (2005) در نقش گروهبان رورک خرابکار گانون بازي کرد، کسي که اسم خفن و متجاوزانه‌اش کمکش نکرد تا از مرگي بيرحمانه به دست شواليه‌ي جهنم نجات پيدا کند. همچنين ممکن است که او را در در ميان عياش‌هاي مولن روژ (2001) هم به جا آورده باشيد و کمي هم ناپاک‌تر در دِرد (پيت تراويس).
نقش در بازي تاج و تخت: اوپري اِرو هوتا را بازي مي‌کند، سرکرده‌ي نگهابانان کاخ دورن مارتل. از مناطق شمالي شهر نوروس کشتي‌اش را به حرکت درآورده تا تبديل به سنگر سهمگين و خطرناک دورْن‌ها در برابر دشمنان و دوست‌نماها شود. فهرست اسلحه‌هاي دزدان دريايي کارائيبي او از اين قرار است: شمشير، تپانچه، تبر، تازيانه‌ي تسمه‌اي و خنجر. احتمالا با دشمنانش در همين فصل پنجم مواجه خواهد شد، بايد يک بار ديگر به زرادخانه‌ي لبريز دورن‌ها سر بزند.
بازي تاج و تخت
انزو چيلنتي (يِزان)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: اين بازيگر بزرگ شده‌ي برادفورد انگلستان است (اين نام محشرش را مديون پدر و مادر ايتاليايي خود است) و صفحه‌ي اختصاصي آي‌اِم‌دي‌بي اش انباشته از فيلم‌هاي کارگردانان بريتانيايي يه همراه نام او در نقش مکمل است: کارگرداناني مثل دني بويل (ميليون‌هاآرماندو يانوچي (امروزي) و بروس رابينسون (خاطرات عجيب و غريب). او را پيش از همه وندي برازينگتون براي بازي در فيلم مايکل وينترباتوم کشف کرد که نتيجه‌اش هم بازي در آثاري مثل سرزمين عجايب (1999) و جمعيت پارتي 24 ساعته (2002) شد.
نقش در بازي تاج و تخت: اين مرد اهل يورکشاير نقش يزان را بازي مي کند، يک قاچاقچي برده که احتمالا همان بهتر است که بنشيند و با مايکل وينترباتوم درمورد انتخاب‌هاي حرفه‌اي‌اش بحث کند. از سرزمين‌هاي باتلاقي اسوس- به خصوص شهر خليجي برده‌دارن يعني همان يونکاي- برخاسته است و احتمالا آخرين فردي است که وجدان‌اش اندوهگين برده‌ها و برده‌داري است. البته به نظر مي‌آيد او بيشتر نگران بوي کثافتي باشد که زمان ابتلا به آن بيماري‌ مشمئزکننده در حين برده‌داري دچارش شده. احوالات‌اش با حکم تکفير و تحريم دنريس تارگريان بهتر هم نخواهد شد.
بازي تاج و تخت
نل تايگر فري (ميرسلا باراثئون)
با اين فيلم‌ها مي‌شناسيمش: تايگر فري تازه‌وارد شايسته‌ي ديگري است که نقشي کوتاه اما شگفت‌انگيز در درام اجتماعي روفوس نوريس يعني درهم شکسته داشت. او نقش دختر وسطي و بد دهن روري کينير نيمه آدمکش‌ را بازي مي‌کند: پدري که به شکل غيرعمد مسبب اتفاق ناگواري مي‌شود (بازي در اين نقش مقدمه‌ي خوبي براي راهيابي به بازي تاج و تخت بوده است) او همچنين در نقش دختر مدرسه‌ي روان پريش و کنجکاوي به نام بانتي گلوساپ در اپيزود آغازين سريال اِندوور (2012) ظاهر شد و در سريال آقاي بدبوي دکلان لاوني (بي‌بي‌سي‌وان) در نقش دختري دوست داشتني که با مرد ولگردي آشنا مي‌شود، جلوي دوربين رفت. با اين حساب بايد با بوي بد يِزان هم به خوبي کنار بيايد.
نقش در بازي تاج و تخت: او جايگزين ايمي ريچاردسون در نقش کودکي ميرسلا باراثئون شده است، بزرگترين دختر سرسي لنيستر (لنا هدي). ميرسلا در جريان يکي ديگر از تمهيدات تيريون لنيستر (در زماني که جانشين پدرش - وزير اعظم - در پايتخت بود) براي وصلت با پسر پرنس دورَن، تريستين مارتل (توبي سباستين)، به دورْن فرستاده شده بود. تمام اين نقشه براي اطمينان حاصل کردن از برقراري همبستگي بين دو خاندان لنيستر و مارتل‌ بود، اتحادي که به ناگوارترين شکل ممکن به بيراهه رفت. زمان به ما خواهد گفت که سرنوشت اين پرنسس جوان و جذاب را در کجاي داستان رها کرده است.
بازي تاج و تخت

ويسنا فولادي
نظرات
کيوان انصاري يكشنبه 23 شهريور 1393 چه شود. بياد زودتر اين فصل پنج.
2 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز