10 روایت مهم از کامیک کان 2014

امپاير: كاميك كان امسال شايد از جهاتي نسبت به سال‌هاي گذشته صداي گرفته‌اي داشت. استوديوهاي متعددي پنل‌هاي بزرگ‌ را از دست دادند و يك يا دو فيلم - از جمله پارك ژوراسيك - بودند كه به دليل غيبت‌شان جلب توجه كردند، اما در مورد مابقي عناوين همه‌چيز مثل هميشه ديوانه‌وار و هيجان‌انگيز بود.

جيمز وايت/ امپاير : کاميک کان امسال شايد از جهاتي نسبت به سال‌هاي گذشته صداي گرفته‌اي داشت. استوديوهاي متعددي پنل‌هاي بزرگ‌ را از دست دادند و يک يا دو فيلم - از جمله پارک ژوراسيک - بودند که به دليل غيبت‌شان جلب توجه کردند، اما در مورد مابقي عناوين همه‌چيز مثل هميشه ديوانه‌وار و هيجان‌انگيز بود.
در بين حاضرين تالار بزرگ اچ (هال اچ) و مابقي سالن‌ها خبرهاي بزرگ و کمي سورپرايز و حجم زيادي هم جيغ و فرياد در جريان بود. بعضي از داستان‌هاي مورد توجه‌مان را با شما درميان مي‌گذاريم. اما فعلا اگر معذورمان بداريد همگي نيازمند يک چرت دسته جمعي هستيم تا دوباره سرپا شويم.

يک: انتقام‌جويان: عصر اولترون/ Avengers: Age Of Ultron
ماروِل اين روزها آنقدري قدرت يافته است که با استعداهايش مثل يک راک‌استار برخورد شود، وقتي که برنامه کمي تاخير داشت مي‌شد صداي دست زدن‌هاي آرام و زمزمه‌هاي هم‌نوايي اسم کمپاني را از سوي حضار شنيد و در ادامه هم پنل مختصري که براي فيلم انت من (مرد مورچه‌اي) برگزار شد باز هم تماشاگران را از همهمه‌ي خجالت آور مربوط به ادگار رايت باز نداشت. (مربوط به خبر ترک کردن پروژه‌ي انت من از سوي او) همهمه‌اي که تا رويداد اصلي برقرار بود: عصر اولترون. شروع کار با رابرت داوني جونيور و گل رز پرتاب کردن‌اش به سمت تماشاگران و خوش‌وبش کردن با بقيه رفقاي انتقام‌جويش بود و با موزيک دُنت استاپ تيل يو گِت ايناف مايکل جکسون ناگهان استيج زيرپاي رابرت داوني جونيور، کريس اوانز، کريس همسوورث، کوبي اسمالدرز، پل بتاني، مارک رافالو، ساموئل ال.جکسون، جرمي رنر، جيمز اسپيدر، اليزابت اولسن و آرون تيلور-جانسون به لرزه درآمد. جوک‌ها و شوخي هاي کنايه‌داري رد و بدل شد و حتي چهره‌‌ي جديد و غافلگيرکننده‌ي جاش برولين هم که در نقش تانوس بازي مي‌کند و در آينده قصد قد علم کردن در مقابل قهرمانان ما را دارد ديده شد. بعد از آن هم نمايش فوتيج‌ها بود که آميز‌ه‌اي از صحنه‌هاي جالب گروه با هم بود و بعد هم مونتاژي غم‌انگيز از صحنه‌هاي تا‌ريک جنگ و جدال، لحظات سخت قهرمانان و اولترونِ ماشينيِ فوق‌العاده ديوانه‌ي اسپيدر.
کاميک کان
دو: کينگزمن: سرويس مخفي/ Kingsman: Secret service
کمپاني فاکس قرن بيستم امسال بزرگترين و بهترين پنل را نداشت. فيلم‌هايي مثل  لتس بي کاپس و هيت‌من: مامور 47 چندان حضور چشمگير و پرسر و صدايي نداشتند و چهار شگفت‌انگيز هم که به کلي غايب بود، حتي در حد يک پوستر تبليغاتي. بنابراين همه‌چيز براي مارک ميلار (کارتونيست معروف اسکاتلندي که براي خلق کاميک‌هايي مثل کيک اَس مشهور است) و مابقي رفقايش در کينگزمن باقي مانده بود ( به جز متيو وان کارگردان که به علت بيماري حضور نداشت) تا صحنه هايي از تريلر جاسوسي خشن خود را نمايش دهند، نمايشي که به نظر مي‌رسد نتيجه‌ي مطلوبي هم به همراه داشته است. تصاوير با صحنه‌اي شروع مي‌شود که مامور مخفي شيک و اتوکشيده‌اي (جک دونپورت) پروفسور دستپاچه‌اي به نام جيمز آرنولد (مارک هميل) را از چنگال کاراکتر شرور مرموزي نجات مي‌دهد. سپس نسخه‌ي به روز شده‌اي از آنچه بار اول در ماه مارس در سينما کان ديديم به نمايش درمي‌آيد که کالين فرث را در شمايل قهرماني کت‌وشلوارپوش و درميان گروهي از گردن‌کلفت‌هاي نوکيسه نشان مي‌دهد. به طور قطع مي‌توان گفت که تمام انرژي و وجه سرگرم‌کننده‌اي که فيلم پيش از اين نداشت برآورده شده است ودر اين ميان ميلار هم ثابت کرد که ناظر زيرک و گستاخي است.

سه: کريستوفر نولان و مايکل مان اولين حضور کاميک‌ کاني‌شان را رقم مي‌زنند
کاميک کان امسال با چند حضور غافلگيرکننده در هال اچ خاص‌تر شد . اول از همه کريستوفر نولان را داشتيم که علي‌رغم سيطره چند ساله‌اش بر دنياي کاميک‌ها و سه‌گانه‌ي شواليه‌ي تاريکي‌اش پيش از اين هيچ وقت به قدم گذاشتن در محدوده‌ي پر سر و صداي کاميک‌ کان تمکين نکرده بود. اما اين مسئله با پيدا شدن سر و کله‌ي متيو مک‌کوناهي عوض شد. البته وقتي که حرف برخي جزئيات فيلمنامه به ميان مي‌آمد نولان هم به نوعي محافظه‌کارانه عمل مي‌کرد. او تنها چند فوتيج کوتاه را نمايش داد و به نظر مي‌رسيد تمام اين تجربه تا حدودي دست‌پاچه و سردرگمش کرده باشد. گرچه او تنها مهمان ناخوانده مراسم امسال نبود...
زمان برگزاري پنل کمپاني لجندري پيکچرز، مايکل مان - بله‌، مايکل مانِ مخمصه - هم حضور پيدا کرد تا درمورد تريلر سايبر- تروريستي جديدش با عنوان کلاه مشکي (بلک هت) صحبت کند که کريس همسورث در آن به ايفاي نقش مي‌پردازد. همچنين آنونس جديدي هم از فيلم نمايش داده شد که جلوه‌هاي بصري مشخصه‌ي مان در آن به خوبي به چشم مي‌آمد.
کاميک کان
چهار: Chappie
چهار شگفت‌انگيز و دنياي ژوراسيک دو غايب بزرگ امسال بودند، اما يکي ديگر از غايبين مهم هم آخرين فيلم نيل بلامکمپ بود. البته اين‌بار به عنوان حداقلي‌ترين حرکت ممکن، بنر و پوستر فيلم در مراسم حضور داشت. نبود بلامکمپ و ستاره‌هايي مثل هيو جکمن، سيگورني ويور و شارلتو کاپلي و عدم برپايي پنل فيلم و نمايش ويدئو يک سورپرايز ناراحت‌کننده بود. بازيگران بر سر پروژه‌هاي ديگر بودند و بلامکمپ هم احتمالا در اتاق تدوين گير کرده
بود. تاريخ اکران فيلم در اوايل سال 2015 بدين معناست که اين تنها شانسش براي حضور در کاميک کان بود که خب ميسر هم نشد. فيلم جديد کمپاني سوني با بازي آدام سندلر به نام پيکسل‌ها هم به بهانه‌ي تمام نشدن فيلمبرداري به کاميک کان امسال نرسيد و تيم سازنده‌ي فيلم تنها توانست پيام ويدئويي کارگردان کريس کلمبوس (و ستاره‌اش جاش گد) را به مراسم بفرستد و ويروس رقابت بين بازيگران را براي قاپ زدن بهترين نقش پخش کند.

پنج: دنباله‌ها!
وقتي که دقيقا هيچ‌چيز جديد يا غافلگيرکننده‌اي وجود ندارد بعضي از فيلم‌هاي دنباله‌دار درطي برپايي پنل‌هاي بزرگ کاميک کان مستقيما معرفي مي‌شوند و يا تصديق شده و به بحث گذاشته مي‌شوند. تيم سازنده‌ي مِيز رانر(دونده‌ي مارپيچ) اعلام کرده‌اند که قصد دارند براي فيلم بعدي سراغ اقتباسي از داستان اسکورچ ترايالز (کتاب دوم مجموعه‌ي دونده‌ي مارپيچ) اثر جيمز دشنر بروند. گودزيلا هم اگرچه آن قدر کوبنده که همه فکر مي‌کردند ممکن است باشد نبود، اما ساخت دنباله‌ي آن مدتي است که کليد خورده و در حال پيشرفت است. گرث ادواردز کارگردان از طريق ويدئو در مورد برنامه‌هاي سفر بعدي‌اش صحبت کرد و اعلام کرد که قصد دارد براي سفر دوم‌اش سراغ هيولاهاي خداگونه‌ي غول پيکري چون رودان، موترا و گيدورا برود که البته اينها همه پس از اتمام کارش در جنگ‌ستارگان خواهد بود. در پنل شهر گناه: بانويي که بخاطرش آدم مي‌کشم (سين سيتي: دِيم تو کيل فور)کارگردانان رابرت رودريگز و فرانک ميلر اظهار داشتند که در فکر قسمت سومي براي فيلم هستند. ميلر روبه جمعيت گفت که رابرت و من پيش از اين در مورد سين سيتي 3 صحبت کرديم. پس بهترست که شما هم براي قسمت دوم پيدايتان شود و استقبال کنيد وگرنه که کسي به ما براي ساخت سومين قسمت پول نخواهد داد. در ادامه‌ي پنل مارول هم ستاره‌ي نگهبانان کهکشان (گاردينز آو دِ گلکسي)، کريس پرات و جيمز گان کارگردان در ويدئويي سروکله‌شان پيدا شد تا دوباره خبر از چيزي بدهند که ما پيش از اين مي‌دانستيم قرار است اتفاق بيفتد: اکران گاردينز 2 براي سال 2017.
کاميک کان
شش: تماشاگران ديوانه‌ي مکس شدند (اشاره به نام فيلم مَد مکس - مکس ديوانه)
جرج ميلر به نظر مي‌‌آيد که بايد مهمان بلامنازعه کاميک کان باشد اما علي‌رغم ستايش و تعريفي که از امثال اين مراسم و اعتبار آنها مي‌کند پيش از اين هيچ‌وقت در مراسم حضور نداشته است. امسال ولي او با بالا بردن پرچم مکس ديوانه: جاده‌ي خشم و تجديد ملاقات با دنياي آخرالزماني مکس راکاتانسکي تالار اچ را با حضورش مزين کرد. به همراه نام‌هايي چون شارليز ترون، تام هاردي، نيکولاس هولت، ميلر از اولين تصاوير فيلم پرده برداشت و صحنه‌هاي بدل‌کاري شده‌ي به کار و گيرايي را به همراه شماري از جلوه‌هاي ويژه تروتميز و تاثيرگزار به معرض نمايش گذاشت. با وجود اينکه بازيگران ميلر در مراسم حضور نداشتند، او خود تصويري کامل از همه‌ي آنچه که انتظار مي‌رفت، بود و نمايش تصاوير هم در ميان مردم سروصدا به راه انداخت. خوشبختانه براي آنان که نتوانستند در همايش حضور پيدا کنند کمپاني برادران وارنر کليپ‌ها را به صورت آنلاين در دسترس عموم قرار داده است.

هفت: رونمايي از واندر وومن (Wonder Woman)
يارگيري بروس وين و کلارک کنت شايد در کنار توني استارک و رفقا يکي از مرکزي‌ترين اتفاقات کاميک کان امسال بود. اينکه بالاخره يک اتفاقي براي فيلم بيفتد اجتناب‌ناپذير بود، گرچه بازهم زک اسنايدر در پنل فيلم کمرو و خجالتي نشان داد و ترجيح داد که ستارگانش هنري کاويل، بن افلک و گل گدوت را هنگام پرده‌برداري از اولين شمايل واندر وومن جلو بفرستد. اتفاقي که باعث شد همگي بلافاصله آن را با زينا: پرنسس مبارز مقايسه کنند. اما کوبنده‌تر از آن نمايش زودهنگام تصاوير بود آن هم درحالي که فيلم هنوز در مرحله‌ي فيلمبرداري است. صحنه‌اي که بتمنِ مسلح با استايلي شبيه به شواليه‌ي تاريکي بازمي‌گردد و درحال فرستادن نشان بتمني خود است تا سوپرمن خشمگين را به مبارزه بطلبد، چشماني قرمز و برافروخته که خبر از مبارزه‌اي در شرف وقوع مي‌دهد. از آنجايي که فيلم تا 2016 اکران نخواهد شد پس حتما در کاميک‌ کان سال بعد هم چيزهاي بيشتري از آن خواهيم ديد.
کاميک کان
هشت: استيون کِلبر همراه دارودسته‌ي هابيت
تصاويري که پيتر جکسون براي فيلم هابيت: نبرد پنج سپاه با خود به کاميک کان آورده بود تماشاگران را به اندازه‌ي دو سفر آخر او به همايش تحت تاثير قرار نداد. جکسون دزدکي در لباس يک دلقک ترسناک ديوانه وارد همايش شد و به عنوان ناظر برگزاري پنل هم مجري برنامه‌ي اخبار کمدي آمريکا استيون کلبر (که علاوه بر اينکه يکي از طرفداران بزرگ تالکين است در نابودي اسماگ هم کمئوي کوتاهي داشته است) ظاهر شد. اين مرد ذات سرگرم‌کننده‌اي دارد و با همان لباس و گريمي که در فيلم حضور داشت بر روي صحنه جولان مي‌داد، از آنجا او همه‌چيز را به سمت و سوي يک همايش باشکوه هدايت کرد و علاوه بر اينکه مي‌گذاشت بازيگران صحبت کنند خودش هم با شوخي‌هايش از تماشاگران خنده مي گرفت. گرچه کليپ فيلم محکم از آب درآمده بود اما به اندازه‌ي ارائه‌ي مابقي فيلم‌ها جالب توجه نبود.

نه: بازي تاج و تخت گروه بازيگران‌اش را گسترش مي‌دهد
حتي اگر بازي تاج و تخت قبلا هم از گروهي فراخ و بسيط بهره نمي‌برد، باز به اندازه‌ي کافي هرسال آدم مي‌کشد که بخواهد طالب افراد تازه نفس باشد. فصل پنجم هم از اين قاعده مستثني نخواهد بود، جاناتان پرايس، کيشا کسل هيوز، جسيکا هنويک، روزابل لارنتي سلرز، توبي سباستين، دئوبا اپري و انزو چيلنتي همگي در نقش‌هاي مختلف به سريال اضافه خواهند شد. بيشترشان هم - اگر هنوز در فصل چهارم گير کرده‌ايد ممکن است اسپويل شويد - از خانواده‌ي
پرنس اوبرايان متوفي (پدرو پاسکال) هستند. از آنجايي که به زودي فيلمبرداري فصل پنجم شروع مي‌شود پس طبيعتا هيچ کليپي هم از سريال در کار نبود و تمام صحبت‌هاي دارودسته‌ي گيم آو ترونز معطوف به فصل آخر بود که براي تماشا هم ويدئوي اين گفتگوها در دسترس است.
کاميک کان
ده: Evil Dead/ تلويزيوني و بيشتر
بازي تاج و تخت تنها عنواني نبود که اخبار خود را در کاميک کان امسال با تماشاگران در ميان گذاشت، بلکه حضور تلويزيون در محافل مختلف همين‌طور درحال گسترش است. سم ريمي هم ظاهرا آن‌جا بود که خبر از ساخت فيلم  آخرين ِما (دِ لَست آو آس) بدهد، البته درحال حاضر او فعلا درگير ساخت اين سريال تلويزيوني‌ بر اساس داستان  است. او دقيقا چيز زيادي از جزئيات کار را لو نداد، اما به نظر مي‌رسد که سريال از فيلمنامه‌ي اوريجينال اقتباس شده است و مي‌تواند مثلا تبديل به جسد شيطان 4 يا ارتش تاريکي 2 شود. رفيق/ ستاره/ کتک‌خور ريمي، بروس کمپبل هم توئيتري با اين محتوا که فعلا برنامه بر روي کارکتر اصلي، اَش متمرکز است منتشر کرد. ديگر خبرهاي تلويزيوني هم حاکي از آنند که تيم پشتيباني سريال جديد مارول به نام مامور کارتر (اِيجنت کارتر) افشا کرده‌اند که ادوين جارويس هم در نقش نوکر هووارد استارک (پدر توني استارک) در سريال به ايفاي نقش خواهد پرداخت. و کارگردانانِ کاپيتان آمريکا: سرباز زمستان آنتوني و جو روسو هم تاييد کرده‌اند که مسئوليت ساخت دو اپيزود از اين سريال که ستاره‌اي چون هايلي اتول را هم همراه خود دارد بر عهده گرفته‌اند.

ويسنا فولادي
نظرات
آتنا دوشنبه 27 مرداد 1393 خيلي جامع و خوب تمام اتفاقات مهم كاميك كان امسال رو نوشتين.قسمت موردعلاقه من رونمايي از كار مايكل مان و نولان و ماجراهاي بازي تاج و تخت بود.فقط عكس پيتر جكسون و بنديكت كامبربچ كنار هم مربوط به چه اتفاقيه؟
1 1
پاسخ

7فاز دوشنبه 27 مرداد 1393 مربوط به سري فيلم‌هاي "هابيت" است و قسمت سوم آن با نام The Hobbit: The Battle of Five Armies .. ممنون از ابراز لطف شما دوست عزيز.
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز