با مهمترین فیلم‌های تابستان 2017 آشنا شوید

تابستان فصل اكران فيلم‌هاي ابرقهرماني است و انيميشن‌ها و فيلم‌هاي ترسناك. اكشن‌هايي كه ميان گروه‌هاي سني پايين‌تر طرفدار دارند. خلاصه اينكه فيلم‌هاي روشنفكرانه و مطلوب منتقدان و فصل جوايز از ابتداي پاييز روي پرده مي‌روند اما در ميان همين آثار تابستاني هم مي‌شود فيلم‌هاي سرگرم‌كننده‌اي پيدا كرد كه معناي خوب سينماي جريان اصلي هستند. فيلم‌هايي كه ستاره‌هاي مهم سينما در آنها ايفاي نقش مي‌كنند و احتمال حضورشان در ميان ده فيلم پرفروش گيشه‌هاي سينماهاي جهان در پايان سال زياد است.
7فاز: با بلاك‌باسترهايي كه قرار است در فصل گرما گيشه‌ها را هم گرم نگهدارند آشنا شويد و البته چند فيلم مستقل مهم كه براي مخاطبان جدي‌تر سينما مي‌تواند جذاب باشد
تابستان براي مخاطبان جدي‌تر سينما فصل افسرده‌كننده‌اي به شمار مي‌رود. فصل فيلم‌هاي بيگ‌پروداكشن و پرسروصدايي كه عموما براي نوجوانان و جوانان جذابند و در فصل تعطيلي مدارس اكران مي‌شوند و فروش‌هاي خيلي خوبي هم مي‌كنند. تابستان فصل اكران فيلم‌هاي ابرقهرماني است و انيميشن‌ها و فيلم‌هاي ترسناك. اكشن‌هايي كه ميان گروه‌هاي سني پايين‌تر طرفدار دارند. خلاصه اينكه فيلم‌هاي روشنفكرانه و مطلوب منتقدان و فصل جوايز از ابتداي پاييز روي پرده مي‌روند اما در ميان همين آثار تابستاني هم مي‌شود فيلم‌هاي سرگرم‌كننده‌اي پيدا كرد كه معناي خوب سينماي جريان اصلي هستند. فيلم‌هايي كه ستاره‌هاي مهم سينما در آنها ايفاي نقش مي‌كنند و احتمال حضورشان در ميان ده فيلم پرفروش گيشه‌هاي سينماهاي جهان در پايان سال زياد است. فصل اكران تابستاني در آمريكا و ساير نقاط جهان از دو هفته پيش با نمايش فيلم ابرقهرماني «واندروومن(زن شگفت‌انگيز)» آغاز شده كه در حال حاضر براي چند هفته متوالي صدرنشين جدول پرفروش‌هاست. آنچه در ادامه مي‌خوانيد معرفي چند فيلم مهم اكران تابستاني است هم از ميان بلاك‌باسترها و هم فيلم‌هاي مستقل. 
 
جنگ براي سياره ميمون‌ها
كارگردان: مت ريوز
بازيگران: اندي سركيس، وودي هارلسون
خلاصه داستان: در سومين فصل از سري فيلم‌هاي «سياره ميمون‌ها» سزار(رييس قبيله ميمون‌ها كه با انسان‌ها رابطه چندان بدي نداشت و در قسمت اول مجبور به جنگ با آنها براي دفاع از قبيله‌اش شد) و قبيله‌اش دوباره خود را در تعارض با ارتش انسان‌ها مي‌بينند كه مي‌خواهند آنها را نابود كنند. 
چرا مشتاق ديدنش هستيم؟واقعيت اين است كه دنباله قبلي يعني «خيزش سياره ميمون‌ها» يكي از بهترين دنباله‌سازي‌ها براي يك فرانشيز بود. خيلي‌ها معتقدند بعد از سه‌گانه «جنگ ستارگان» اين مي‌تواند مهم‌ترين و بهترين سه‌گانه توليد شده در جهان سرگرمي باشد.(به جاي «جنگ ستارگان» مي‌توانيد با توجه به ذائقه‌تان «ارباب حلقه‌ها» را هم انتخاب كنيد). مت ريوز دوباره به عنوان كارگردان سر اين پروژه حضور دارد و با توجه به دو فيلم قبلي كاملا روي قصه و جلوه‌هاي ويژه‌اش مسلط است. به علاوه بنظر مي‌رسد در اين قسمت تمركز بيشتري روي سزار و ساير گوريل‌ها شده است. 
 
دانكرك
كارگردان: كريستوفر نولان
بازيگران: تام هاردي، كنت برانا، مارك رايلنس
خلاصه داستان: اقتباسي از يكي از هيجان‌انگيزترين و دراماتيك‌ترين اتفاقاتي كه در طول جنگ جهاني دوم افتاد. سرباز‌هاي متفقين، انگليسي‌ها و آمريكايي‌ها و كانادايي‌ها و بلژيكي‌ها و فرانسوي‌ها در خليج دانكرك توسط آلماني‌ها محاصره شده‌اند. عمليات تخليه دانكرك در سال 1940 صورت مي‌گيرد. يكي از سخت‌ترين نبردها در طول جنگ جهاني دوم در دانكرك اتفاق مي‌افتد. 
چرا مشتاق ديدنش هستيم؟كريستوفر نولان براي دوستداران سينما بخصوص آنهايي كه عاشق ديدن فيلم روي پرده‌هاي بزرگ و شنيدن داستان‌هاي عجيب و غريب جاه‌طلبانه درباره فضا يا ذهن انسان هستند، دليل لازم و كافي براي ديدن هر فيلمي است. حالا اين كارگردان قرار است يك واقعه تاريخي جنگي را روايت كند. با سابقه‌اي كه از او سراغ داريم و تريلري كه از فيلم ديده‌ايم قطعا تجربه هيجان‌انگيزي حداقل از نظر بصري در انتظار ماست. او فيلم را به شيوه آيمكس فيلمبرداري كرده و اين يعني تعليق و تنش جنگ بيشتر از هر فيلم ديگري در «دانكرك» مي‌تواند به مخاطب منتقل شود. 
 
ديترويت
كارگردان: كاترين بيگلو 
بازيگران: الگي اسميت، آنتوني مك‌كي، جان بويگا
خلاصه داستان: هجوم نيروي پليس در سال 1967 باعث يكي از بزرگترين جنبش‌هاي شهروندي در تاريخ ايالات متحده‌آمريكا مي‌شود. داستان فيلم بر محور يك مسافرخانه مي‌گذرد كه صاحب آن الجزيره‌اي است و در زمان تبعيض نژادي در پي اتفاقي كه در اين هتل رخ مي‌دهد سه مرد سياهپوست كشته مي‌شوند و هفت مرد سياهپوست و دو زن سفيدپوست به شدت مورد ضرب و جرح قرار مي‌گيرند. 
چرا مشتاق ديدنش هستيم؟بعد از دو فيلم آخر كاترين بيگلو يعني «گنجه رنج» و «سي دقيقه نيمه‌شب» كه هر دو نامزد دريافت جايزه اسكار بهترين فيلم شدند، كه در آنها بيگلو دنياي تاريك و شوم و هيجان و خشونت بعد از 11 سپتامبر را به تصوير كشيده بود، حالا دوربين‌اش را به 50 سال پيش برده و واقعه‌اي را قرار است به تصوير بكشد كه به همان اندازه خشونت‌بار و به اندازه تمام وقايع روز هنوز زنده و تاثيربرانگيز است. 
 
اسپايدرمن(مرد عنكبوتي): بازگشت به خانه
كارگردان: جان واتس
بازيگران: تام هالند، كريس ايوانز، رابرت داوني جونيور
خلاصه داستان: پيتر پاركر يا همان نوجواني كه تبديل به اسپايدرمن مي‌شود در تلاش است تا بين زندگي‌اش به عنوان دانش‌آموز ساده يك دبيرستان و تمايلش به ابرقهرمان بودن تعادل برقرار كند. شهر نيويورك به ابرقهرمان نياز دارد اما توني استارك، مرشد و معلم پيتر سعي دارد به او ياد بدهد چطور هم زندگي عادي يك انسان را داشته باشد و هم با جنايت‌ها به مبارزه بپردازد. 
چرا مشتاق ديدنش هستيم؟داستان فيلم درست بعد از قصه فيلم «كاپيتان آمريكا: جنگ داخلي»(محصول 2016) اتفاق مي‌افتد. اولين‌بار است كه تام هالند در يك فيلم مجزا نقش اسپايدرمن را بازي مي‌كند و اولين‌بار است كه جان واتس به عنوان كارگردان يك فيلم ابرقهرماني پشت دوربين مي‌رود پس چرا در اين فهرست حضور دارد؟خيلي ساده چون اين ابرقهرمان كمپاني مارول جزو محبوب‌ترين ابرقهرمانان در نظرسنجي‌ها بخصوص ميان قشر نوجوان و جوان است. و البته اين‌بار اقتباس خيلي وفادارانه‌اي هم از كميك‌بوك‌هاي اسپايدرمن صورت گرفته.
 
ماشين‌ها 3
كارگردان: برايان في
صداپيشگان: اوئن ويلسون، كري واشنگتن
خلاصه داستان: مك‌كويين صاعقه، ديگر آن ماشين تر و فرز سابق نيست. از يك تصادف وحشتناك در يك مسابقه اتومبيلراني اخيرا جان سالم به در برده. اسپانسر مك‌كويين توسط استرلينگ خريداري شده تا دوباره مسابقه بدهد و مك‌كويين هم دنبال شانس دوباره است. اگر بخواهد جكسون استورم ماشين سرحال و تازه نفسي را كه به تازگي پا به عرصه مسابقات گذاشته شكست دهد بايد به عرصه مسابقات بازگردد. 
چرا مشتاق ديدنش هستيم؟اگر چه انيميشن «ماشين‌ها» جزو كارهاي محبوب كمپاني پيكسار نيست اما در تيزر اين قسمت جديد انيميشني كه اتفاقا قسمت دومش از نسخه اصلي هم ناموفق‌تر بود چيزي وجود دارد كه باعث مي‌شود احساس كنيد اين يكي قسمت قرار است فرق كند و شايد مهم‌ترين انيميشن امسال تابستان شود. داستانش شبيه يكي از فيلم‌هاي «كشتي‌گير» آرنوفسكي و «راكي بالبوا» است. يكي از آن درام‌هاي ورزشي با قهرمانان تلخ و مسير سختي كه براي پيروزي و رستگاري طي مي‌كنند.
صوفيا نصرالهي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز