گزیده نظرات منتقدان درباره فصل دوم «بهتره با سال تماس بگیری»

هاليوود ريپورتر- تيم گودمن: هدف از ساخته شدن سريالي مثل بهتره با سال تماس بگيري اين است كه ماجراي تبديل جيمي مك‌گيل به سال گودمن را روايت كند. سال گودمن يكي از چند كاراكتر حماسي در بركينگ بد بود اما درنهايت براي ساخت اين اسپين‌آف انتخاب شد، گولد و گيليگان معتقدند كه هنوز چيزهاي درباره او ناگفته باقي مانده است، آن‌ها مردي ذاتا خوب را (با وجود اينكه خاك‌برسري نه چندان باهوش بيش نيست) به مرد پست و مزدوري تبديل مي‌كنند كه تماشاگران در بركينگ بد مجذوب او شدند.
7فاز:
کلايدر- اليسون کين:
چيزي درباره ريکپ‌نويسي وجود دارد که لذت تماشاي سريال را از شما مي‌گيرد. بيشتر سريال‌ها به آناليز اپيزود به اپيزود نيازي ندارند، فقط بهتر است در دنياي آن‌ها  وقت بگذرانيد. نمي‌خواهم کيفيت يا سطح پيچيدگي آن‌ها را قضاوت کنم، اين فقط يک اظهارنظر درباره استايل آن‌هاست. بعضي سريال‌ها را فقط بايد شيفته‌شان شد و در اوقات تنهايي تماشايشان کرد، بعضي ديگر هم پر از لحظات مهيجي هستند که خوراک جمع‌هاي دوستانه را فراهم مي‌کنند. با وجود اينکه بسته‌هاي غافلگيرکننده زيادي از جنس برکينگ بد در سريال اسپين‌اف آن، بهتره با سال تماس بگيريد وجود دارد اما سبک کلي آن فقط از شما مي‌خواهد پاي داستان بنشينيد و در آن غوطه‌ور شويد. «سال» در شرايطي پديدار شد که انتظارات از او بالا بود و براي هر سريالي در اين موقعيت سخت است که لحن اصلي‌اش را به سرعت پيدا کند و متوجه شود چه بخشي از ماجرا را مديون سلف خود است. صحنه‌هاي اين فصل بامزه، رنگارنگ و مضحک هستند و طعم تازه‌اي به آن مي‌دهند و در عين حال برکينگ بد را يادآوري مي‌کنند (آسمان بي‌کران، استفاده بي عيب و نقص از نور کم و طبيعي، فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و بيشتر). 

 
ايندي‌واير- ليز شنون ميلر: اينطور نيست که بخواهم ادعا کنم فصل اول بهتره با سال تماس بگيري رضايت‌بخش نبود، به اينکه در حال حاضر سريال‌هاي بهتري براي تماشا کردن وجود دارند هم مربوط نمي‌شود. اما فصل دوم اين سريال به نظر عامدانه راکد و بي‌سروصدا مي‌آمد. به علاوه با نبود غافلگيري‌هاي دست‌اول، فصل دوم به يکي از فراموش‌شدني‌ترين فصل‌هاي تلويزيون امسال تنبديل شد. البته درنهايت همه چيز آنقدرها هم بد به پايان نرسيد، و اين بهترين حقه‌اي بود که اين درام شبکه AMC بکار بست. اين نکته را هم بايد در نظر گرفت که بهتره با سال تماس بگيري، کار حفظ ميراث برکينگ بد را برعهده دارد و آنقدرها هم بد نيست که به سريالي مثل برکينگ بد گره خورده باشيد. ‌اما همين کار متمايز بودن از آن را سخت‌تر مي‌کند. اين را هم بگوييم که اين هنوز سريال باب اودنکرک باقي مي‌ماند. برکينگ بد و بهتره با سال تماس بگيري هرگز سريال‌هايي بر پايه رمز و راز نبودند، گره‌هاي داستاني وجود داشت که کاراکترها با پي بردن به حقيقت حل و فصل‌شان مي‌کردند. بطور کلي «سال» سريالي است که مزد توجه تماشاگران به جزئيات را مي‌دهد، چراکه هرقدر آن‌ها را از صحنه بيرون بکشيد احتمالا باز هم معناي وجود دارند که از دريافت آن‌ها غافل هستيد. بهتره با سال تماس بگيري يک سريال درام با محوريت دو رابطه است: جيمي و کيم، جيمي و چاک. يکي از آن‌ها به لطف اپيزود پاياني فصل قبل مسلح شده است، اما چاک هنوز هم در زندگي جيمي پرسه مي‌زند و در همين حين کيم در اين فصل به بازيکن تعيين‌کننده‌اي تبديل شده است. با سريال‌هايي مثل اين ياد مي‌گيريد که به روزگار خوشي اعتماد نکنيد؛ چراکه براي سقوط اول بايد بالا رفت.
 
تايم- دنيل دآدريو: تعقيب قدم‌هاي يکي از بهترين سريال‌هاي درام تمام دوران بايد کار سختي باشد. اما جيمي مک‌گيل تشنه کار است. سال گذشته جيمي در روياي يک وکيل موفق از شبکه AMC وارد زندگي تماشاگران شد. او نسخه جوان‌تر سال گودمن در برکينگ بد است، پيش از آنکه تغيير نام دهد و متوجه شود مي‌تواند حتي پا به قلمروهاي وسيع‌تري بگذارد. ايده کلي سريال يکي از رمانتيک‌ترين چيزهايي است که براي اولين بار پس از سال‌ها در تلويزيون مي‌بينم. جيمي دست کم به خودش باور دارد. و کيم هم تا اينجا همين‌طور نشان مي‌دهد. او به جيمي يک ليوان هديه مي‌دهد که رويش نوشته "دومين وکيل عالي دنيا" و مي‌گويد: "نفر دوم بودن هم خيلي خوبه." گاهي اوقات دست کشيدن از ايده‌آل‌هايتان يک پروسه پرحرارت و دراماتيک نيست. گاهي اوقات همه چيز به يک چيدمان نياز دارد، چشم‌اندازي که توسط يک جفت چشم هوشيار و حساس کشف مي‌شود.
 
هاليوود ريپورتر- تيم گودمن: هدف از ساخته شدن سريالي مثل بهتره با سال تماس بگيري اين است که ماجراي تبديل جيمي مک‌گيل به سال گودمن را روايت کند. سال گودمن يکي از چند کاراکتر حماسي در برکينگ بد بود اما درنهايت براي ساخت اين اسپين‌آف انتخاب شد، گولد و گيليگان معتقدند که هنوز چيزهاي درباره او ناگفته باقي مانده است، آن‌ها مردي ذاتا خوب را (با وجود اينکه خاک‌برسري نه چندان باهوش بيش نيست) به مرد پست و مزدوري تبديل مي‌کنند که تماشاگران در برکينگ بد مجذوب او شدند. شايد مشکل اصلي اين باشد که جيمي مک‌گيل به اندازه سال گودمن کاراکتر جذابي نيست و اين مشکل تا زماني که او درواقع به سال گودمن تبديل شود يا دست کم نزديک آن برسد باقي خواهد ماند.
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز