گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود Battle of the Bastards- اپیزود نهم فصل ششم

سوفي ترنر درباره اولين ملاقات سانسا با رمزي پس از مدت‌ها به اينترتينمنت ويكلي گفت: "او به زير پوست سانسا نفوذ مي‌كند، و قبل از آن به بدترين شكل ممكن به او تعرض كرده است. او نشان‌اش را بر سانسا باقي گذاشته، از لحاظ رواني و فيزيكي. سانسا هرگز نمي‌‌تواند آن بخش از وجود خودش را از نو بدست بياورد."  ترنر مي‌گويد: "عاشق ايده مرگ رمزي بدست جان بودم. اما بعد فكر كردم، نه، سانسا به اولين نفر براي انتقام نياز دارد و آن قطعا بايد رمزي باشد. و بعد جان به او مي‌گويد: "باشه، مال خودت!" و صحنه را ترك مي‌كند و حتي براي تماشاي عذاب كشيدن او صبر نمي‌كند. صحنه خارق‌العاده‌اي است و خوب نويسندگي شده."
7فاز: نبرد حرامزاده‌ها را 7.66 ميليون نفر در پخش تلويزيوني يکشنبه شب تماشا کردند، رکوردي که با کمي اختلاف از آمار بينندگان تلويزيوني اپيزود قبل بالاتر ايستاد. گرچه اين ميزان تماشاگر درحالي به تماشاي اپيزود نهم نشستند که بازي هفتم فينال NBA در حال پخش بود و در نتيجه اين رکورد خوبي براي اين فصل به حساب مي‌آيد. 
اين اپيزود از فصل ششم هواداران را با بحث‌ درباره پيشرفت‌هاي اصلي در خطوط داستاني مختلف و سکانس‌هاي ميخکوب‌کننده نبرد باقي گذاشت. در زير گزيده‌اي از گفت و گوي بازيگران اپيزود را خواهيد خواند:
سوفي ترنر درباره اولين ملاقات سانسا با رمزي پس از مدت‌ها به اينترتينمنت ويکلي گفت: "او به زير پوست سانسا نفوذ مي‌کند، و قبل از آن به بدترين شکل ممکن به او تعرض کرده است. او نشان‌اش را بر سانسا باقي گذاشته، از لحاظ رواني و فيزيکي. سانسا هرگز نمي‌‌تواند آن بخش از وجود خودش را از نو بدست بياورد." 
ترنر مي‌گويد: "عاشق ايده مرگ رمزي بدست جان بودم. اما بعد فکر کردم، نه، سانسا به اولين نفر براي انتقام نياز دارد و آن قطعا بايد رمزي باشد. و بعد جان به او مي‌گويد: "باشه، مال خودت!" و صحنه را ترک مي‌کند و حتي براي تماشاي عذاب کشيدن او صبر نمي‌کند. صحنه خارق‌العاده‌اي است و خوب نويسندگي شده."
ايوان رئون نيز درباره مرگ رمزي پس از مبارزه گفت: "صحنه خوبي است که سانسا را به عنوان يک کاراکتر در موقعيت جالبي قرار مي‌دهد. رمزي به او مي‌گويد: "حالا من درون تو هستم." وحشتناک است، و من فکر مي‌کنم واقعا آسيبي جدي به سانسا وارد کرده است، حالا وارد ذهن او شده، فکر مي‌کنم اين هم چيز خوبي است. بهترين صحنه براي بيرون رفتن از ماجرا." 
رئون همچنين درباره شباهت‌ها و تفاوت‌هاي طعنه‌آميز کاراکتر خود و دشمن‌اش در اپيزود يکشنبه شب مي‌گويد: "هرکس از من مي‌پرسيد که دوست دارم رمزي چه کسي را ببيند، هميشه جواب مي‌دادم: "جان اسنو". او کاملا متضاد با رمزي است. آن‌ها هردو از منطقه‌اي يکسان مي‌آيند اما تفاوت‌هاي زيادي دارند. و با وجود اينکه دشمن يکديگرند اما به عنوان دو حرامزاده بزرگ شده‌اند، چيزي که تقريبا براي همه نفهميدني است. ممکن نبود دونفر تا اين حد متفاوت از هم و درعين بسيار شبيه به يکديگر در دو سوي يک نبرد باشند."
کارگردان اپيزود، ميگل ساپوچنيک نيز در گفت و گو با اينترتينمت ويکلي گفت: "ما از ابتدا اساس اين نبرد را مشابه با نبرد آجينکورت قرار داريم، که در سال 1415 ميان فرانسوي‌ها و انگليسي‌ها رخ داد. اما با تغيير ملزومات ما بودجه هم تغيير کرد، و بيشتر شبيه به نبرد کاناي که در 216 قبل از ميلاد ميان ارتش رم و هانيبال رخ داد شد. استراتژي و سويه تاکتيکي کليد اصلي براي ديويد و دن بود. آن‌ها مي‌خواستند تمرکز ويژه‌اي بر اين دو داشته باشند تا ما واقعا شاهد آن باشيم که رمزي جان را تقريبا به همان شکلي به دام مي‌اندازد و بر او چيره مي‌شود که داووس درنظر داشت ارتش بولتون را شکست دهد."
منتقد واشنگتن پست نيز مي‌نويسد: "هنوز درحال لرزيدن هستم، حتي با اين وجود که اپيزود طي شده و من تلاش مي‌کنم يادداشتي جدي بر اپيزودي بنويسم که از سطح انتظارات‌ام بالاتر بود." منتقد گاردين نيز از ديگر منتقدان راضي از اپيزود است که مي‌نويسد: "بازي تاج و تخت در بي‌رحمانه‌ترين شکل خود زماني که پاي وحشت از جنگ درميان است در اين اپيزود بي‌نقص ظاهر مي‌شود. بدون شک از بهترين‌هاي اين فصل." منتقد هيت‌فيکس از طرف ديگر به عادت هميشگي خود از اپيزود نااميد شده و مي‌گويد "در اين اپيزود شاهد انباشتگي خلاقيتي خيره‌کننده در تصوير رزم بوديم، اما نتيجه از آنچه مي‌بايست کمتر ارضاکننده بود."
اپيزود دهم و پاياني بازي تاج و تخت با عنوان The Winds of Winter، بيست و ششم ژوئن از شبکه HBO پخش خواهد شد. تا به اين ترتيب روز محاکمه سرسي در آخرين اپيزود فصل ششم از راه برسد. ديويد بنيوف و دي.بي. وايس کار نويسندگي و ميگل ساپوچنيک کار کارگرداني اين اپيزود را برعهده‌ داشته‌اند.
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز