ده تئوری برتر هواداران درباره «بازی تاج و تخت»

ند استارك زنده است
برن مي‌داند چطور وارگ كند، و اين تئوري بر اين اساس شكل گرفته كه اين قابليت در همه اعضاي خاندان استارك ديده مي‌شود. بنابراين با اين وجود كه همه ما سر بريده ند استارك را در پايان فصل اول ديديم اما اين تئوري پيشنهاد مي‌دهد كه او نمرده است و بلكه به سادگي به جلد كسي در همان نزديكي‌ها وارگ كرده است، شايد كسي مثل ايلين پين. گرچه او در ليست مرگ‌‌هاي آريا است. 
امپاير- اوون ويليامز: فصل ششم بازي تاج و تخت پيشاپيش تئوري‌هاي جالبي را به ذهن برخي هواداران آورده است. برخي از آن‌ها باورپذير و برخي ديگر بيش از اندازه عجيب و غريب هستند.  اگر تمام اپيزودهاي سريال را تا به اينجا تماشا کرده‌ايد پس شايد بهتر باشد نگاهي به فهرست بهترين تئوري‌‌هاي هواداران از نظر امپاير بيندازيد. اين مطلب حاوي اسپويلر نيست، کسي نمي‌‌داند از موارد زير چندتا در اصل حقيقت دارند، به هرحال بهتر است پيش از ادامه خودتان را آماده کرده باشيد.
 
جيمي و سرسي در اثر خود-ديگرکشي خواهند مرد
منشاء اين يکي، پيشگويي مگي قورباغه براي سرسي است، چيزي که تا اينجا به شکل جالب‌توجه‌اي دقيق از آب درآمده است. قسمت آخر اين پيشگويي مي‌گويد غم و اندوه سرسي را غرق خواهد کرد و "والونکار" او را از پا درمي‌آورد. والونکار به معناي برادر کوچک است که در نگاه سرسي کسي جز تيريون نيست، چون او برادر سرسي و کوچک‌اندام است. اما اين سرسي و جيمي هستند که دوقلو به دنيا آمده‌اند و جيمي پس از سرسي متولد شده است و به اين ترتيب او مي‌تواند از يک نظر برادر کوچک باشد. پيش‌بيني‌ها مبني بر آن هستند که سرسي درپي يک اتفاق (شايد چيزي مثل مرگ تامن) تا مرز ديوانگي پيش مي‌‍رود و سعي مي‌کند همه ذخاير "وايلد فاير" که در گوشه و کنار پايتخت مخفي شده را بکار بگيرد (او پيشاپيش بيشتر از يکبار قول به آتش کشيدن همه چيز را داده بود). جيمي که در گذشته در شرايطي مشابه شاه ديوانه را به قتل رسانده بود مجبور مي‌شود دوباره دست به اين کار بزند، اما اين‌بار نخواهد توانست با عواقب ماجرا به زندگي‌اش ادامه دهد.
 
ميساندي از مردان بي‌چهره است
زن مورد اعتماد دنريس و اخيرا يار سياسي مشکوک تيريون. ميساندي با توجه به سن کم‌اش قادر به صحبت کردن به زبان‌هاي بسيار زيادي است (و در کتاب‌ها حتي خاطرات تجربه‌هايي را در ذهن دارد که به نظر پيش از تولد او رخ داده‌اند). ولي علي‌رغم توانايي‌اش در تکلم به زبان‌هاي بيگانه خودش را "اين يکي/This One" صدا مي‌زند که شايد براي برخي يادآور "هيچ کس" يا "يک دختر" باشد. پس او يک زن بي‌چهره در لباس مبدل است. گرچه هدف اصلي سراي سپيد و سياه از فرستادن يکي از افراد خود نزد دنريس مشخص نيست. ميساندي فرصت‌‌هاي زيادي براي کشتن او در اختيار داشته است، بنابراين قصد اصلي اين نبايد باشد...
 
ند استارک زنده است
برن مي‌داند چطور وارگ کند، و اين تئوري بر اين اساس شکل گرفته که اين قابليت در همه اعضاي خاندان استارک ديده مي‌شود. بنابراين با اين وجود که همه ما سر بريده ند استارک را در پايان فصل اول ديديم اما اين تئوري پيشنهاد مي‌دهد که او نمرده است و بلکه به سادگي به جلد کسي در همان نزديکي‌ها وارگ کرده است، شايد کسي مثل ايلين پين. گرچه او در ليست مرگ‌‌هاي آريا است. 
 
نغمه يخ و آتش کتاب وحي است
اين خبر مستندي است که جرج آر.آر. مارتين تاثير زيادي از جنگ رزها گرفته است، اما بسياري ديگر هم مخلوق اين نويسنده را از نوع مکاشفه يوحنا مي‌دانند. اژدهاي هفت سر کتاب وحي همان هفت اقليم وستروس است. اگر حق با اين هواداران باشد در اين نسخه از وقايع بايد جان را ببينيم که در نبرد نهايي، وايت‌واکرها را عليه ارتش آتشيني که احتمالا دنريس تدارک ديده رهبري مي‌کند.
 
برن وينترفل و ديوار را ساخته است
برندون معمار کسي است که وينترفل و ديوار را ساخته است، و برن استارک هم اسم خود را از او مي‌گيرد.. دست کم ما اينطور فکر مي‌کنيم. اين تئوري مي‌گويد که اين دو درواقع يک برن هستند، و اينکه برن ما به گذشته رفته و قلعه اجداد خود را بنا کرده تا زندگي آينده خود را تضمين کرده باشد. زياد درباره اين يکي فکر نکنيد؛ سردرد خواهيد گرفت.
 
برن همان صداي در ذهن شاه ديوانه بوده است
اين يکي آخرين کلمات شاه ديوانه، "همه را بسوزانيد" را چيزي شبيه به "در را نگه دار" هودور مي‌داند، يک دگرگوني وابسته به سفر زماني. شايد برن در ديوار به سر مي‌برد و در تلاش براي راندن وايت‌واکرهاست که صداي او در گذشته طنين مي‌اندازد، مثل اتفاقي که براي هودور بيچاره افتاد. اين تئوري مشکوکي است چراکه در حقيقت هيچ مدرکي براي اثبات ارتباط ميان شاه ديوانه و برن وجود ندارد. البته شايد در ادامه چيزهايي مشخص شوند.
 
هرکسي مي‌تواند مخفيانه يک تارگرين باشد
شايد يکي از پذيرفته‌شده‌ترين تئوري‌ها در ميان هوادارن R+L+J باشد: تئوري که مي‌گويد جان اسنو فرزند ند استارک و يک زن اسرارآميز نيست و فرزند  ريگار تارگرين و خواهر ند، ليانا استارک است. بنابراين جان ترکيب يخ (اسنو/استارک) و آتش (تارگرين) است و درنهايت نغمه يخ و آتش درباره اوست. پيشگويي ديگري هم مي‌گويد "اژدها سه سر دارد"، جان در کنار دنريس دو سر اژدها هستند، سر سوم؟ برخي معتقدند سر سوم تيريون است، که به باور اين تئوري پسر حرامزاده جوآنا لنيستر و ايريس ديوانه است. تايوين هم به همين دليل تا اين اندازه از تيريون متنفر است. يا اينکه، بنابر اعتقاد برخي ديگر، سومين تارگرين مخفي سم تارلي است: يک پسر ديگر که مورد تنفر پدرش است، به دلايلي که به نظر نامناسب مي‌آيند.
 
ميرا ريد خواهر دوقلوي جان است
اين تئوري تنها ادعا مي‌کند که ميرا و جان شباهت ظاهري زيادي به يکديگر دارند، البته اگر اين ادعا را از زبان آدم‌هاي درستي بشنويد چيز بيشتري دستگيرتان مي‌شود. اين ايده مي‌گويد ميرا يک فرزند دوم در نتيجه اتفاقات برج عيش است، که توسط هاولند ريد،تنها مرد ديگري که در کنار ند از اين رخداد جان سالم به در برد به فرزندي پذيرفته شده است. او و جان قطعا هم‌سن هستند و ما به ندرت درباره مادر ميرا چيزي شنيده‌ايم. و ميرا هم مبارز خوبي است، مثل ليانا و آريا. و اينکه ليانا مي‌تواند کسي بوده باشد که در يک تورنومنت (هرنهال) براي دفاع از شرافت هاولند ريد به يک شواليه تغيير قيافه داد، به اين معنا که ريد يکي به او بدهکار است. ادعاي چندان محکمي نيست.
 
 وريس يک زن است (يا يک ماهي)
بهترين تئوري در اين فهرست. مدت‌هاست که به ما گفته‌اند وريس يک خواجه است. اما چيزي که واقعا زير آستين‌هاي بلند او درجريان است زن بودن اوست. به علاوه اين که او مادر ايگون تارگرين است (به همراه اليريو موپاتيس به عنوان پدرواقعي او). وريس به همين دليل براي نشاندن ايگون بر تخت پادشاهي آنقدر مشتاق به نظر مي‌رسد.
اگر از اين يکي خوشتان نيامد، تئوري ديوانه‌وارتري مي‌گويد که وريس يک ماهي است، و توسط جادوگر اهل مير نه تنها به يک خواجه، که به يک پري دريايي تبديل شده است. رداي بلند او هم درواقع اعضاي ماهي‌گونه بدن‌اش را مخفي مي‌کند. به همين دليل زماني که تيريون او را به سقوط داخل دريا تهديد مي‌کند ابدا وحشت‌زده به نظر نمي‌رسد. به همين دليل او در اتاق‌اش تخت ندارد (احتمالا در يک جور سطل مي‌خوابد مثل اودو در «Deep Space Nine»). در جهان اين تئوري، رفيق وريس، اليريو هم دم ماهي خود را تمام مدت مخفي مي‌کرده است.
 
به شما قول تئوري هواداران را داده بوديم، قول نداده بوديم که همه‌ آن‌ها با عقل جور دربيايند.
ويسنا فولادي
نظرات
فريش يكشنبه 30 خرداد 1395 چه چرندياتى
9 14
پاسخ

مجيد يكشنبه 30 خرداد 1395 با توجه به اينکه تنها برن که ميتونه بفهمه مادر جان کيه پس جان چگونه خودش از اين قضيه آگاه ميشه ؟ شايد توسط ميرا يا خود برن پس منتظر ملاقات برن و جان هستيم در ضمن مطمئنا قضيه برج عيش بسيار تکان دهنده تر از قضيه j=r+l خواهد بود
5 1
پاسخ

کينگ روبرت دوشنبه 31 خرداد 1395 وريس مادر ايگون ششمه، آي شود هو نو ديس. ابومينيشن...
2 0
پاسخ

dakota دوشنبه 31 خرداد 1395 واي که قسمت نهم چي بود,به نظرم راحت جزو بهترين قسمت ها بود نبرد حرامزاده ها.و يه مرگ خوب و راضي کننده براي رمزي.
کل اين فصل داشت براي قسمت نهم و دهم زمينه سازي ميکرد.
بي صبرانه منتظر قسمت بعدي ام,
از نقش لرد بيليش هم نبايد به سادگي گذشت در ادامه,
11 0
پاسخ

کسرا سه شنبه 1 تير 1395 اينکه وريس يه زن باشه يا ند استارک دوباره زنده بشه خيلي مسخره ست ...حرمت مرگ اين طوري از بين ميره ...اگه بنا به وارگ کردن باشه راب استارک هم بايد زنده باشه .
11 2
پاسخ
مريم جمعه 26 آذر 1395 من موافق زنده بودن ند نيستم، فقط با اين تبصره که داخل کتاب تا جايي که من خونده ام هيچ کدوم از شخصيت هايي که فصل ها به نام آن ها است کشته نشده اند، جز ند، و اين خيلي برام عجيب بود. اما درمورد راب، اگه مي خواست وارگ کنه از گري ويند استفاده مي کرد (چون از همه بهش نزديک تر بوده)، و گري ويند هم بلافاصله بعد از راب کشته شد. پس زنده موندن ند و کشته شدن راب غيرممکن نيست، گرچه عجيبه.

کيمي يكشنبه 3 مرداد 1395 اين که ند استارک زنده باشه خيلي محشره ولي اصلا امکان نداره????
4 2
پاسخ

hossein پنجشنبه 7 مرداد 1395 ما خوشحال ميشيم که ند زنده باشه ولي نميشه چون اگه قرار بود کل خاندان استارک وارگ باشن حداقل تو يکيشون بجز برن بايد نشون داده ميشد. و يه چيز جالب عموي برندون که هم اسمشه تو سکانسي که پيش درخت مقدس و قبل از ماجراي خواهر ند پيش اومو گفت من نميتونم باشما بيام چون ديوار علاوه بر يخ جادويي داره که اجازه نميده مرده ها ازش رد بشن و همچنين گفت من ? هنوز ? براي زنده ها ميجنگم شايد اونم يه نقش مهم داشته باشه
2 0
پاسخ
مريم جمعه 26 آذر 1395 هم جان و هم آريا نشانه هاي وارگ رو دارند.

hossein پنجشنبه 7 مرداد 1395 اگه يادتون باشه توي قسمت هايي که جان ? تارگرين ?توي ارتش وحشي ها به عنوان جاسوس بود و باهاشون به اينطرف ديوار اومده بود يه وارگ همراهشون بود که وقتي جان اونو کشت اون وارگ شد تو يه پرنده شايد ممکن باشه که اونم يه نقشي داشته باشه پون تو دنياي سريال يادگرفتيم هرکي که خيلي وقت ازش خبري نيست چه اتفاق مهمي براش ميوفته
1 0
پاسخ

رمزي بولتون سه شنبه 19 بهمن 1395 نظر من اينه که دنريس تارگريان و جان اسنو توسط برن از نسبت خانوادگيشون آگاه ميشن و در آخر يه امپراطوري ميسازن
0 1
پاسخ

تئوري آخر من رو از بيخ و بن نابود کرد.واريس زنه؟؟؟؟؟ يكشنبه 6 فروردين 1396 تئوري آخر من رو از بيخ و بن نابود کرد.واريس زنه؟؟؟
حالا اون به کنار ماهيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه ماهي؟؟؟؟؟؟؟
جدا به يک ديوار بتني (يا يخي) جهت کوبيدن سر نياز منديم!
2 0
پاسخ

تئوري آخر من رو از بيخ و بن نابود کرد.واريس زنه؟؟؟؟؟ يكشنبه 6 فروردين 1396 تئوري آخر من رو از بيخ و بن نابود کرد.واريس زنه؟؟؟
حالا اون به کنار ماهيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه ماهي؟؟؟؟؟؟؟
جدا به يک ديوار بتني (يا يخي) جهت کوبيدن سر نياز منديم!
1 0
پاسخ

amirh سه شنبه 22 فروردين 1396 نظريه مرد ماهي بودن واريس غير منطقي بود برام تا الان که داشتم قسمت دوم فصل دو رو نيگا مي‌کردم
حدوداي دقيقه‌ي شيش که تيريون و شي و واريس توي يه اتاقن تيريون به شي مي‌گه بايد حتمن "پاي ماهي" واريس رو امتحان کني
و شي هم مي‌گه مطمئن نيستم که واريس پاي ماهي دوست داشته باشه!
و واريس هم مي‌پرسه چه طور؟؟
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز