گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود No One بازی تاج و تخت- اپیزود هشتم فصل ششم

آخرين اپيزود پخش‌شده از بازي تاج و تخت يكشنبه شب از سوي 7.60 ميليون بيننده تلويزيوني ديده شد تا با كمي اختلاف پايين‌تر از آمار بينندگان تلويزيوني اپيزود هفتم بايستد. سرسي خشونت را انتخاب كرد، يك نمايش نااميدكننده در ريورران برپا شد و به نتيجه رسيد، و آن دختر بالاخره در اپيزود هشتم كسي شد كه هميشه قرار بود باشد. 
7فاز: گزارش تازه‌اي وجود ندارد، آخرين اپيزود پخش‌شده از بازي تاج و تخت يکشنبه شب از سوي 7.60 ميليون بيننده تلويزيوني ديده شد تا با کمي اختلاف پايين‌تر از آمار بينندگان تلويزيوني اپيزود هفتم بايستد. 
سرسي خشونت را انتخاب کرد، يک نمايش نااميدکننده در ريورران برپا شد و به نتيجه رسيد، و آن دختر بالاخره در اپيزود هشتم کسي شد که هميشه قرار بود باشد. امروز گزيده‌اي از گفت و گوهاي بازيگران اين اپيزود را خواهيم خواند:
پيش از همه چيز، نيکولاي کاستر-والدو در گفت و گو با IGN از رابطه جيمي و بريين گفت و اصل آن را در "علاقه‌اي عجيب و يک کشش‌" ميان آن‌ها توصيف کرد که اين دو "هرگز براساس آن رفتار نمي‌کنند." اين بازيگر با اشتياق از دقايق همراه با بريين در اين اپيزود مي‌گويد: "چيزي که در اپيزود شب گذشته عاشق‌اش شدم مقدمه‌چيني براي ملاقات اين دو بود. وقتي بران پاد را مقابل چادر غافلگير مي‌کند و مي‌گويد: "خب، فکر مي‌کني اون تو چيکار مي‌کنن؟" و بعد به داخل چادر کات مي‌دهيم و مي‌بينيم دو نفر شق و رق ايستاده‌اند و نمي‌خواهند درباره هيچ چيز شخصي صحبت کنند اما بايد حرف‌هاي درستي هم بزنند. واضح است که اين دو از ديدن يکديگر خوشحال هستند اما نمي‌دانند چطور آن را بروز دهند." اين بازيگر همچنين درباره رابطه به تازگي به شهرت رسيده تورموند/بريين مي‌گويد: "به نظر من کاملا يک طرفه آمد. فکر کنم تورموند علاقه بيشتري داشته باشد تا بريين. يا شايد من نسبت به موقعيت جيمي محافظه‌کارانه عمل مي‌کنم. فکر کنم پيشاپيش به جاي او حسودي مي‌کنم."
گوئندلين کريستي نيز درباره اين ملاقات در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي مي‌گويد: "عاشق اين بودم که ملاقات بسيار رسمي بود، چراکه با اين رسميت و درحالي که اين دو با يکديگر مذاکره مي‌کنند، داستان‌هاي ديگري در حال التماس براي مطرح‌شدن در آن دقايق هستند. نوعي حس آشنايي به ميان آن‌ها که مدتي است يکديگر را نديده‌اند مي‌خزد و فرصت پديدارشدن پيدا مي‎کند.عاشق اين بودم که بريين هوش و تفکر تازه‌شکل‌گرفته استراتژيک خود را به ميان مي‌کشد و به نتيجه‌اي که مي‌خواهد مي‌رسد و به مذاکره مي‌رود. به هيچ وجه کليشه‌اي نبود."
کاستر-والدو اضافه مي‌کند: "اميدوارم تماشاگران از آن استقبال کنند، چراکه اين کمي تقلب محسوب مي‌شود. ما به همراه لشکر لنيسترها درحال آماده‌سازي براي جنگي خونين و ديوانه‌وار بوديم. اما بعد چنين چيزي اتفاق نيفتاد. او با درايت و زيرکي مسئله را حل کرد. درواقع با استفاده از کلمات به جاي تير جان آدم‌هاي زيادي را نجات داد."
ميسي ويليامز هم درباره صحنه تعقيب و گريز خود با ويف در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي مي‌گويد: "مردم اين اپيزود را تماشا مي‌کنند و مي‌گويند "دست خوني‌ات رو روي ديوار نکش. تو هيچي ياد نگرفتي آريا؟ ازت متنفرم." و کمي بعد جا مي‌خورند و مي‌گويند "اوه، اون دختر باهوشيه." آريا در برخورد با آدم‌هاي مختلف تا امروز بسيار خوش‌شانس بوده. تمام مدتي که با هاوند بود پشت او قدم برمي‌داشت چون او الگوي خوبي براي آريا بود. مي‌خواستم به نظر برسد که آريا تقلا مي‌کند. نمي‌خواستم يک تعقيب و گريز غيرضروري يا فراانساني بسازم. زماني که قرار بود مسافت زيادي را بدوم پيشنهاد مي‌کردم که درعوض از سوراخ ديگري فرار کنم. شايد زيادي سينمايي نباشد، اما اگر صحنه سينمايي مي‌خواهند بايد چيز ديگري پيدا کنند."
کلايو راسل نيز که به تازگي به بازي تاج و تخت بازگشته بود درباره مرگ بلک‌فيش که خارج از تصوير اتفاق افتاد و باعث تعجب برخي تماشاگران شد مي‌گويد: "چيزهاي زيادي براي ترسيدن وجود دارند و خشونت در بازي تاج و تخت در لبه مرز حرکت مي‎‌کند. به نظر انتخاب درستي بود. چيزي که به عنوان قلعه‌اي تسخيرناپذير مي‌شناختيم‌اش به دليل خيانت فرد ديگري ناگهان فرو مي‌ريزد و اينکه بلک‌فيش بايد به آن شکل با مرگ خودش مواجه شود تصميم درستي بود. به علاوه، لازم نبود من چهارهفته تمرين کنم و حسابي زخمي شوم تا شبيه به يک شمشيرزن درآيم! صادقانه بگويم کاملا از آن راضي هستم. فک مي‌کنم چيزي مورمورکننده در يک خط وجود دارد که مي‌گويد: "بلک‌فيش مرده، سرورم."
منتقد واشنگتن پست هم در يادداشت خود بر اين اپيزود از اعمالي مي‌نويسد که کاراکترها براي عشق مرتکب‌شان مي‌شوند. منتقد گاردين نيز نظرات متناقضي درباره اپيزود هشتم دارد و مي‌نويسد دقايقي از آن جزء محبوب‌ترين‌هاي اين فصل براي او بودند، درحالي که درنهايت به دليل طرح‌هاي سنگين و غيرقابل‌هضم در برخي صحنه‌هاي ديگر نااميد شده است. منتقد هيت‌فيکس از طرفي ديگر اين اپيزود را فراموش‌شدني‌ترين اپيزود فصل ششم معرفي مي‌کند. منتقد والچر نيز از روشي مي‌نويسد که احتمالا مي‌توانست آريا را مستقيم‌تر، منطقي‌تر و قطعا درزمان کمتر و با جراحت‌هاي کمتر به بازيابي تعهدش به خانواده برساند.
اپيزود نهم فصل ششم بازي تاج و تخت با عنوان Battle of The Bastards نوزدهم ژوئن از شبکه HBO پخش خواهد شد. در سيناپس اين اپيزود آمده: شرايط تسليم رد و پذيرفته خواهند شد. ديويد بنيوف و دي.بي. وايس نويسندگي و ميگوئل ساپوچنيک کارگرداني اين اپيزود را انجام داده‌اند.
ويسنا فولادي
نظرات
مجيد پنجشنبه 27 خرداد 1395 وقتي کسي نميتونه حدس بزنه تو جنگ حرامزاده ها چه کسي برنده يا بازنده ميشه يعني اينکه بازي تاج و تخت تا حالا کارش و درست انجام داده
11 0
پاسخ

مجيد پنجشنبه 27 خرداد 1395 قطعا از جبهه جان هر کدوم از شخصيت ها بميرند دردناک خواهد بود اميد وارم حداقل داووس نباشه در جنگ با وايت واکر ها داووس ميتونه نقش بزرگي داشته باشه و مرگ مناسبي هم ميتونه براي مرد با شرفي مثل اون باشه
10 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز