گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود «The Broken Man» بازی تاج و تخت – اپیزود هفتم فصل ششم

برايان كوگمن نيز  درباره بازگشت هاوند مي‌گويد: "اين اپيزود موردعلاقه من در بازي تاج و تخت بود. از لحاظ لحن اين اپيزود واقعا حس اصلي سريال را القا نمي‌كند، تا انتهاي اپيزود و آن قتل عام. ايان مك‌شين كه سابقا يك جنگنده بوده تجربه دردناكي در خشونت دارد و حالا مردم خودش را جمع كرده تا زندگي تازه‌اي بنا كند. او سندور را به عنوان يك كانديدا مي‌بيند و البته كمي از خودش را هم در او تشخيص مي‌دهد. هاوند هم اولين و تنها دوست زندگي‌اش را پيدا كرده، كندوكاو رابطه اين دو تجربه جالبي بود. صحنه‌هاي آن دو نوعي حس انسانيت، شوخ‌طبعي و نجابت تواما دارد كه در سريال معمولا به چشم نمي‌آيد.
7فاز: کاراکترهاي بيشتري در اپيزود اين هفته، "مرد درهم‌شکسته" بازگشتند و چهره‌هاي تازه‌اي هم براي غافلگيري بيشتر از راه رسيدند. به رسم هرهفته گزيده‌اي از گفت و گوي بازيگران را که يک روز پس از پخش اپيزود انجام شده در زير خواهيد خواند:
ايان مک‌شين درباره اجراي خود در نقش برادر ري صلح طلب در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي مي‌گويد: "فکر مي‌کنم وظيفه اصلي من اين بود که کاراکتري را از نو معرفي کنم، کسي که مردم فکر مي‌کردند مدت‌هاست از داستان خارج شده ، کسي که به کمي انسانيت نياز داشت. هاوند تا به حال اين خصيصه را بروز نداده بود، او کمي تحت تاثير برادر ري قرار مي‌گيرد و گقته‌هاي او را به بخشي از کاراکتر خود اضافه مي‌کند."
برايان کوگمن نيز  درباره بازگشت هاوند مي‌گويد: "اين اپيزود موردعلاقه من در بازي تاج و تخت بود. از لحاظ لحن اين اپيزود واقعا حس اصلي سريال را القا نمي‌کند، تا انتهاي اپيزود و آن قتل عام. ايان مک‌شين که سابقا يک جنگنده بوده تجربه دردناکي در خشونت دارد و حالا مردم خودش را جمع کرده تا زندگي تازه‌اي بنا کند. او سندور را به عنوان يک کانديدا مي‌بيند و البته کمي از خودش را هم در او تشخيص مي‌دهد. هاوند هم اولين و تنها دوست زندگي‌اش را پيدا کرده، کندوکاو رابطه اين دو تجربه جالبي بود. صحنه‌هاي آن دو نوعي حس انسانيت، شوخ‌طبعي و نجابت تواما دارد که در سريال معمولا به چشم نمي‌آيد. با رسيدن غارتگران و قتل عام مردم او دوباره وارد چرخه خشونت مي‌شود." کوگمن در ادامه درباره ديالوگ نويسي برادر ري مي‌گويد: "کاراکتر ري ترکيبي از کاراکترهاي مختلف در کتاب است، و ما ويژگي‌هاي ديگري به آن اضافه کرديم. سخنراني اصلي يکي از اين کاراکترها در کتاب مستقيما وارد سريال نشده اما بدون شک منبع الهام ما بود."
جما ويلن نيز درباره رابطه ثئون و يارا مي‌گويد: "فکر مي‌کنم هنوز کمي حس شکستگي داشته باشند. تنها باريکه‌اي از نور در رابطه آن‌ها وجود دارد که تضمين‌کننده کمي اميد براي يارا است. اما او پس از همه آن اتفاقات، فاصله زيادي تا اعتماد کامل به برادرش دارد." بازيگر نقش يارا مي‌گويد لحظه او در کنار ثئون  "احساسي‌ترين و صميمي‌ترين شکل تعامل ميان دو عضو خانواده آهنزادها بود."
سوفي ترنر نيز درباره رابطه نسبتا سرد او با جان پس از اتحاد دوباره‌شان مي‌گويد: "او{جان} بايد خودش را با شرايط تازه وفق دهد و اين براي او انتخاب بزرگي است که خودش را برابر با سانسا ببيند، بخصوص زماني که حرف جنگ در ميان است، تنها به اين دليل که سانسا يک زن است."
منتقد گاردين نيز  سرعت پيشروي داستان در اين اپيزود را قابل قبول مي‌داند و مي‎‌نويسد: "به تماشاي اپيزودي کم سروصداتر نشستيم که قطعات مختلفي را در داستان سر جاي خود قرار داد و ما را با صفي طويل از مردان درهم‌شکسته روبه‌رو کرد." منتقد وايرد نيز با تحسين کاراکتر محبوب تازه‌وارد همه، ليانا مورمونت، عواقب خشونت در خط داستاني ثئون و هاوند را بررسي مي‌کند. منتقد اي.وي.کلاب هم مصيبت تمام‌نشدني خاندان استارک‎‌ را يادآور مي‌شود و اينکه چه طور توسري‌خوردن درنهايت آريا را به دام مي‌اندازد. منتقد سالون هم با اشاره به قدرت‌نمايي زن‌ها، از جمله مارجري تيرل و سانسا استارک درکنار يارا گريجوي در يادداشت خود بر اين اپيزود از تم ايمان و فداکاري مي‌گويد.
اپيزود هشتم فصل ششم بازي تاج و تخت، با عنوان No One، دوازده ژوئن از شبکه HBO پخش خواهد شد. مارک مايلود نيز کارگرداني اين اپيزود را انجام داده است.
ويسنا فولادي
نظرات
مجيد چهارشنبه 19 خرداد 1395 اميدوارم مبارزه کوه و هوند اتفاق نيوفته حداقل در محاکمه سرسي فکر نکنم هوند با توجه به بازگشتي که داشت بخواد در جبهه ي هاي اسپارو مبارزه کنه
-4 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز