گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود «Blood of My Blood» بازی تاج و تخت – اپیزود ششم فصل ششم

منتقدان هم نظرات متفاوتي درباره اين اپيزود داشتند، بسياري مارجري تيرل را براي برداشتن قدمي تازه در تحقق خواسته‌هايش تحسين كردند. از طرف ديگر منتقد اي.وي.كلاب دلايل نااميدي‌اش از اپيزود ششم را در يادداشت خود برمي‌شمارد و انتخاب‌هاي مبهم و سردرگمي آريا و مارجري را از مهم‌ترين آن‌ها مي‌داند. منتقد وايرد هم در پايان يادداشت خود اشاره مي‌كند كه در اين اپيزود برخلاف عنوان آن به شكلي كنايه‌آميز خوني بر زمين ريخته نشد. منتقد والچر هم كارگرداني جك بندر را مي‌ستايد و مي‌نويسد كه شاهد "روايتي قرص و محكم با پرداختي چشم‌نواز" بوديم. 
7فاز: خانواده در اپيزود يکشنبه‌شب فصل ششم بازي تاج و تخت در مرکز داستان قرار داشت، اپيزودي که چند چهره تازه را اولين بار در سريال معرفي کرد و برخي از قديمي‌ها را دوباره به آن بازگرداند. از چيزهاي زيادي پرده‌برداري شد که تماشاگران سريال و خوانندگان کتاب را به يک اندازه شگفت‌زده کرد. بهتر است با مرور گفت و گوي بازيگران اپيزود نگاه دقيق‌تري به آن داشته باشيم:
برايان کوگمن درباره بازگشت غافلگيرکننده بنجن استارک در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي گفت: "سريال به شدت درهم‌پيچيده است و تهديدهاي بسياري در گوشه و کنار وجود دارد، اما در قلب آن همه چيز تا حد زيادي درباره اين خانواده شريف است که از هم پاشيده شده. بنابراين فکر کردن به ارتباط دوباره برخي از آن‌ها (جان و سانسا، بنجن و برن) در حين نوشتن و فيلمبرداري براي شما لذت‌بخش است. بازگشت جان ماول (بازيگر نقش عمو بنجن) هم اتفاق خوشايندي بود، قدم گذاشتن به دنياي اين کاراکتر پس از مدت‌ها بايد مثل يک سفر براي او بوده باشد. اما او ديگر آن بنجن فصل اول نيست."
کوگمن همچنين از صحنه تماشايي سم به همراه خانواده‌اش در هورن‌هيل مي‌گويد: "اين هم کاري سرگرم‌کننده بود، چون سم شايد وقت زيادي در اين فصل نداشته باشد، اما کار شاقي که بايد انجام دهد جا زدن سم کوچولو بجاي پسر خودش است. من عاشق کندوکاو در ديناميک خانواده او بودم. مادر، خواهر و برادر او اساسا آدم‌هاي خوبي هستند، اما پدرش، زماني که پاي اين پسر در ميان باشد، به حرامزاده‌اي سنگدل تبديل مي‌شود. اين برايمان خارق‌العاده بود؛ سم يک نفر را کشته، يک وايت‌واکر را نابود کرده و به قهرمان بزرگي تبديل شده اما هنوز نمي‌تواند جلوي پدرش بايستد."
ميسي ويليامز هم در طي گفت و گويي از تغيير تصميم قلبي آريا در اين اپيزود گفت: "او مي‌بيند که بيانکا چطور به استعداد ليدي کرين واکنش نشان مي‌دهد. او آدم‌هاي زيادي را ديده که از پشت به يکديگر خنجر مي‌زنند و اين درست جلوي او در حال رخ‌دادن است و او قدرت انجام کاري را دارد. وقتي آريا يک نفر به خودخواهي بيانکا را مي‌بيند واقعا چيزي نيست که بخواهد از آن چشم‌پوشي کند. آن لحظه با خودش مي‌گويد: من اين کار را نمي‌کنم، خودم مسئوليت‌اش را برعهده مي‌گيريم و اوضاع را رديف مي‌کنم."
او همچنين درباره خطرپذيري آريا در اين لحظه مي‌گويد: "فکر کنم آريا تقريبا در آن لحظه همه چيز را درباره سراي سياه و سفيد فراموش کرده است. او با مردم خوب ارتباط برقرار مي‌کند، اين چيزي است که در ذات اوست. مي‌دانيد، استارک‌ها هميشه به آدم‌هاي زيادي اعتماد مي‌کنند. جاکن به او مي‌گويد اگر خرابکاري کند همه چيز تمام است. اما فکر کنم آريا آنقدري که بايد اين را جدي نمي‌گيرد."
منتقدان هم نظرات متفاوتي درباره اين اپيزود داشتند، بسياري مارجري تيرل را براي برداشتن قدمي تازه در تحقق خواسته‌هايش تحسين کردند. از طرف ديگر منتقد اي.وي.کلاب دلايل نااميدي‌اش از اپيزود ششم را در يادداشت خود برمي‌شمارد و انتخاب‌هاي مبهم و سردرگمي آريا و مارجري را از مهم‌ترين آن‌ها مي‌داند. منتقد وايرد هم در پايان يادداشت خود اشاره مي‌کند که در اين اپيزود برخلاف عنوان آن به شکلي کنايه‌آميز خوني بر زمين ريخته نشد. منتقد والچر هم کارگرداني جک بندر را مي‌ستايد و مي‌نويسد که شاهد "روايتي قرص و محکم با پرداختي چشم‌نواز" بوديم. 
اپيزود هفتم فصل ششم بازي تاج و تخت، با عنوان «The Broken Man» پنجم ژوئيه از شبکه HBO پخش خواهد شد. در سيناپس اين اپيزود آمده: هاي‌اسپارو هدف ديگري مي‌يابد. جيمي با يک قهرمان روبه‌رو مي‌شود. آريا نقشه مي‌کشد. به شمال يادآوري مي‌شود.  سانسا و همراهان او تلاش مي‌کنند تا خاندان مورمونت را با خود متحد کنند، تورموند در همين حين وحشي‌ها را متقاعد مي‌کند.
برايان کوگمن کار نويسندگي و مارک مايلود کار کارگرداني اين اپيزود 51 دقيقه‌اي را انجام داده‌اند. مايلود پيش از اين کارگردان اپيزودهاي High Sparrow و Sons of the Harpy در فصل پنجم بوده است.
ويسنا فولادي
نظرات
سرسي پنجشنبه 13 خرداد 1395 مرسي بابت نقد هاي به روزبه جا و خوبتون
1 2
پاسخ

مجيد پنجشنبه 13 خرداد 1395 به نظر تغيير موضع مارجري بسيار هوشمندانه بود ولي در سريال نتونستن خوب قضايارو نشون بدن و گيج کننده بود و ضد حال از آب در امد. مارجري الان مي تونه با سرسي مقابله کنه يکي بالاخره تا آخر اين فصل بايد ببازه
1 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز