گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود «The Door» بازی تاج و تخت - اپیزود پنجم فصل ششم

همپستد-رايت همچنين از تغييري مهم در ذهن برن مي‌گويد: "...او متوجه مي‌شود كه ديگر نمي‌تواند يك بچه معمولي باشد، حتي نمي‌تواند يكي فرد معمولي در وستروس باشد، چراكه او هدف بزرگتري دارد. او به تنهايي بايد همان كسي شود كه كنترل قدرت‌هاي عرفاني و رمزآميز وستروس در دست اوست."
7فاز: تعداد بينندگان فصل ششم بازي تاج و تخت با پخش اين اپيزود از رکورد هفته پيش کمي بالاتر رفت تا اپيزود «در» با 7.89 ميليون بيننده تکاني هم به آمار کلي اپيزودهاي تاريخ سريال بدهد. به اين ترتيب بازي تاج و تخت بار ديگر به پربيننده‌ترين برنامه تلويزيوني يکشنبه شب تبديل شد. پنج اپيزود اول فصل پنجم بطور ميانگين 6.98 ميليون نفر بيننده تلويزيوني داشت که حالا با طي شدن نيمي از اپيزودهاي فصل ششم اين رقم به ميانگين 7.64 ميليون نفر بيننده رسيده است.
پايان اپيزود «در» چقدر بي‌رحمانه بود؟ اگر حالا کمي احساس بهتري داريد پس مي‌توانيد بخشي از گفت و گوهاي بازيگران اين اپيزود را بخوانيد تا از پشت پرده دقايق رازآلود نهايي اپيزود مطلع شويد.
اينترتينمنت ويکلي در گفت و گو با کريستين نيان درباره آخرين لحظات تراژيک هودور در سريال پرسيد. اين بازيگر پس از ابراز علاقه‌اش به اين شکل خداحافظي گفت: "نمي‌توانم از اين خوشحال‌تر باشم. نکته جالب اين است که پايان صحنه به نوعي باز است. شما واقعا شاهد مرگ او نيستيد. غيرمستقيم متوجه آن مي‌شويد. کسي چه مي‌داند؟ شايد به شکل يک وايت‌واکر بازگردد. اما اين شکل خوبي براي انجام دادنش بود. از اين بهتر نمي‌توانستم از کاراکتري که عاشقش هستم خداحافظي کنم. قسمت مورد علاقه من وقتي بود که دليل "هودور" بودن هودور معلوم شد.  فقط جرج آر.آر مارتين يا ديويد و دن مي‌توانستند چنين ايده‌اي داشته باشند. واقعا غمگين است. لحظه‌اي که شما بالاخره چيزي درباره هودور مي‌فهميد، آن‌ها او را مي‌کشند!"
نارين به اندازه تماشاگران تحت تاثير اين صحنه قرار گرفته است: "اشک در چشم‌هايم جمع شده بود. خودم را نمي‌ديدم. هودور را مي‌ديدم. شاهد مرگ او بودم و اين دردناک بود. فکر کنم مردم با ديدن اين صحنه از خود بي‌خود مي‌شوند يا زانوي غم بغل مي‌گيرند."
دي.بي وايس هم درباره از دست دادن کاراکتري که به بخش مهمي از سريال تبديل شده بود مي‌گويد: "او کسي نيست که شما به چشم کاراکتر اصلي او را ببينيد. اما او به آرامي و زيرکي کاملا با داستان درگير شد. او به آرامي در خط داستاني برن حرکت کرد و با گفتن چندباره هودور به فردي دوست‌داشتني تبديل شد."
بنيوف اضافه مي‌کند: "فکر کنم مردم از اين ضربه احساسي غافلگير شوند. به صدا درآوردن اين ناقوس مرگ هميشه جالب است. اما با هودور با چيزي دشوارتر مواجه بوديم."
آيزاک همپستد-رايت هم درباره رفتار خودخواهانه برن که باعث اين تراژدي شد مي‌گويد: "فهميديم که هودور واقعا همين‌قدر آسيب‌پذير است، کسي که مي‌توانست زندگي خوش و خرمي داشته باشد. اول از همه براي اعمال خودخواهانه برن او با رويايي از وايت‌واکرها روبه‌رو مي‌شود و سپس از اين طريق به هودور آسيب مي‌زند. او بيرون آمدن از رويا را انتخاب نکرد. و بعد هودور جان خود را فداي برن کرد. او تمام آن اتفاقات را پشت سرگذاشته بود و تازه اين يکي باقي مانده بود. شکل کپسولي جهان بازي تاج و تخت همين است، آدم‌هاي خوبي که شايسته محافظت هستند هميشه به آن نمي‌رسند. برن بدون او به هيج جا نمي‌رسيد."
گوئندلين کريستي همچنين در گفت و گو با اي‌دبليو درباره تلاش براي نخنديدن در صحنه‌هايش با بازيگر نقش تورموند جاينتس‌بين، کريستوفر هيوجو گفت: "اولا، کريستوفر فوق‌العاده آدم مضحکي است. يادم نيست در صحنه‌ ديگري در بازي تاج و تخت اين قدر براي نخنديدن تلاش کرده باشم. رفتار او با من خارق‌العاده بود. 
اما ازينکه در چنين موقعيتي قرار گرفتم لذت بردم، ازينکه وقتي به بريين توجه مي‌کنند او احساس ناراحتي مي‌کند. تورموند يک وحشي است و واقعا احساساتي و حيوان‌گونه است و مستقيما ابراز احساسات مي‌کند. و اين کاملا مخالف بريين است. ازينکه زيبايي شرم او را به تصوير کشيدم خوشحال هستم. او کاملا مي‌تواند با اين موقعيت کنار بيايد، همين‌طور با او، اما فقط خجالت‌زده است."
همپستد-رايت همچنين از تغييري مهم در ذهن برن مي‌گويد: "...او متوجه مي‌شود که ديگر نمي‌تواند يک بچه معمولي باشد، حتي نمي‌تواند يکي فرد معمولي در وستروس باشد، چراکه او هدف بزرگتري دارد. او به تنهايي بايد همان کسي شود که کنترل قدرت‌هاي عرفاني و رمزآميز وستروس در دست اوست."
منتقدان هم يک‌صدا با سازندگان و تماشاگران اپيزود از تاثيرگذار بودن مرگ هودور گفتند. منتقد اي.وي.کلاب در يادداشت خود با ارتباط دادن داستان هودور و تولد وايت‌واکرها به بررسي تبعات جنگ مي‌پردازد. منتقد والچر هم تم Valar Dohaeris (All Men Must Serve) را در خط داستاني آريا، ثيئون، جورا و درآخر هودور دنبال مي‌کند و به ستايش کار درخشان تيم کارگرداني اين اپيزود مي‌پردازد.
اپيزود 606 بازي تاج و تخت، با عنوان «Blood of My Blood» بيست و نهم مه از شبکه HBO پخش خواهد شد. در سيناپس اين اپيزود آمده: دشمني قديمي به صحنه بازمي‌گردد. گيلي با خانواده سم ملاقات مي‌کند. آريا با انتخابي دشوار روبه‌رو مي‌شود. جيمي با هاي‌اسپارو مقابله مي‌کند. 
جک بندر کار کارگرداني اين اپيزود را انجام داده است.
ويسنا فولادي
نظرات
majid چهارشنبه 5 خرداد 1395 کسي که به برن کمک ميکنه در اپيزود ششم اميدوارم عمو بنجن باشه سريال واقعا بي نظيريه
5 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز