گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود «عهدشکن» بازی تاج و تخت – اپیزود سوم فصل ششم

اپيزود سوم بازي تاج و تخت كه يكشنبه شب از شبكه HBO پخش شد توانست 7.28 ميليون بيننده را پاي تلويزيون‌ها بنشاند تا اين اپيزود مشابه با اپيزود قبلي ركورددار پرتماشاگرترين اپيزودهاي تاريخ سريال باشند. فلاش‌بك، مرگ اولي، بازگشت غافلگيري‌هاي بيشتر، چه چيز بيشتري از يك اپيزود مي‌خواهيد؟

7فاز: اپيزود سوم بازي تاج و تخت که يکشنبه شب از شبکه HBO پخش شد توانست 7.28 ميليون بيننده را پاي تلويزيون‌ها بنشاند تا اين اپيزود مشابه با اپيزود قبلي رکورددار پرتماشاگرترين اپيزودهاي تاريخ سريال باشند. فلاش‌بک، مرگ اولي، بازگشت غافلگيري‌هاي بيشتر، چه چيز بيشتري از يک اپيزود مي‌خواهيد؟ 

اينترتينمنت ويکلي به رسم هر هفته با بازيگران اين اپيزود گفت و گو کرده، اوون تيل، بازيگر نقش اليسر تورن درباره اجراي خود مي‌گويد: "جاي تورن بودن حس خوبي ندارد. مهم‌ترين چيز در اجراي اين نقش براي من اين بود که از شر تمام احساسات انساني ممکن خلاص شوم، مثلا لذت، اين يکي بايد مي‌رفت. به محض اينکه در ذهن ام به اين دست پيدا کردم نگاه متفاوتي به جان اسنو در من بوجود آمد، کسي که يک دنيا را در مقابلش داشت و مردي با استعداد بود، او تمام احساسات اشتباه را در من بيدار مي‌کرد، آن موقع توانستم آنطور که بايد به اين کاراکتر واکنش نشان دهم."
تورن در ادامه از اين گفت که مردم چه سوالات عجيبي در برخورد با او مي‌پرسند: "جان اسنو نماينده اميدواري و انسانيت در داستان بود و مردي دوست‌داشتني، من فکر کردم مردم از من متنفر شده‌اند، اما بسياري براي خلق اين حجم از درام در سريال از من تشکر کردند. از آن لحظه متنفر بودند، اما در عين حال دوستش داشتند..."
کيت هرينگتون نيز از بازگشت جان اسنو و موقعيت فعلي‌اش در ميان برادران نايتز واچ مي‌گويد: "کارش با آن تمام شده، او طرف ديگر را ديده و مي‌داند چه چيزي آن جاست، زماني که برمي‌گردد متوجه مي‌شود بايد زمام زندگي‌اش را در دست بگيرد و از آنجا بيرون بيايد. اين مکان به او خيانت کرد وهرچيزي که به آن اعتقاد داشت حالاعوض شده. علاوه بر اين او مجبور شد يک بچه را بکشد، و اين ديگر آخر خط  بود.جان هرگز از مرگ نترسيده و همين او را مردي قوي و شرافتمند مي‌کند. او نمي‌خواهد يکبار ديگر بميرد، اما اگر بميرد هم دوست ندارد هيچ‌وقت دوباره بازگردد."
ايزاک همپستد رايت و آرت پارکينسون، بازيگران نقش برندون و ريکون استارک نيز از چيزي که فصل ششم براي آن‌ها در نظر دارد گفته‌اند. پارکينسون در گفت و گو با هافينگتن پست مي‌گويد: "اوه، بله، شگي‌داگ مرده است. زماني که متوجه شدم ديگر در صحنه فيلمبرداري نمي‌پلکد واقعا ناراحت شدم. چيز زيادي درباره اتفاقات آينده نمي‌توانم بگويم. اما اگر قرار بر کشتن ريکون باشد او قطعا خواهد جنگيد. او کاراکتر سرسختي است و قطعا از او انتظار مي‌رود که بجنگد. فکر مي‌کنم زماني که سر بريده گرگش را مي‌بيند بيش از آنکه بترسد عصباني مي‌شود. شايد يک لحظه غافلگير شده باشد اما بعد از آن خشم همه وجودش را پر مي‌کند."
همپستد رايت نيز از اينکه اين فصلي بزرگ براي برندون است گفته و اضافه کرده است که او در هر اپيزود با بخشي از گذشته مواجه مي‌شود. او توضيح مي‌دهد: "با هر تصوير از گذشته به چيزي تازه پي مي‌بريد و اين يک بمب فشرده واقعي است. اين حس خارق‌العاده هر اپيزود سراغ شما مي‌آيد. چندتايي منظره ديگر در راه هستند که براي ديدن آن‌ها واقعا هيجان‌زده هستم." 
برندون در اپيزود «عهدشکن» پدرش را در نبردي افسانه‌اي مقابل برج عيش ديد و متوجه شد همه چيز آنطور نبوده که از قول پدرش شنيده بود. همپستد رايت درباره حس‌اش به اين صحنه مي‌گويد: "بله، تا جايي که برن مي‌داند پدرش مردي شرافتمند و مهربان و بخشنده است. برن درحال تماشاي اين جنگ تن به تن است و فکر مي‌کند فقط به يک شکل به سرانجام مي‌رسد و پدرش روز را از آن خود مي‌کند. او مي‌گويد: "اما پدر برنده اين مبارزه است! ماجرايش را هزاربار شنيده‌ام!" اين يعني يک نفر به او دروغ گفته است. زماني که ريد با خنجرش از پشت به سر آرتور دين حمله‌ور مي‌شود سوالات مختلفي ذهن برن را به خود مشغول مي‌کنند. او حالا چيزي تازه از پدرش ديده و مي‌خواهد بداند تمام ماجرا چه معنايي براي همه آن‌ها دارد."
منتقدان نيز از ميزان غافلگيري‌هاي اين اپيزود به وجد آمده‌اند. منتقد سالون مي‌نويسد: "پايان اين بازي حماسه‌ساز هرچه باشد، سريال با سرعتي نفس‌گير در حال نزديک شدن به آن است. چيزهاي بيشتري در برج عيش اتفاق افتاده‌اند و چيز بيشتري در رابطه با توانايي جان در بازگشت از مرگ نيز وجود دارد. به هرحال ما به ياد داريم در فصل اول يک چيزي ند استارک را از درون شکنجه مي‌داد."
منتقد گاردين نيز با اشاره به کار سخت سازندگان اپيزود در صحنه مبارزه برج عيش مي‌‌نويسد: "اجراي مکس فون سيدو و صداي گوش‌نواز او که شما را با گفتن اينکه گذشته پيشاپيش رقم خورده،‌ به رويايي دور مي‌برد بايد سرمشق تمام لحظات اين چنيني در تلويزيون باشد."
اپيزود چهارم فصل ششم بازي تاج و تخت با عنوان «کتاب بيگانه (مرگ)/ Book of the Stranger» پانزده مي از شبکه HBO پخش خواهد شد. در سيناپس اين اپيزود آمده: تيريون يک معامله‌ مي‌کند. جورا و داريو به ماموريتي دشوار مي‌روند. جيمي و سرسي سعي در بهترکردن اوضاع دارند. دنيل سکهايم نيز کار کارگرداني اين اپيزود 59 دقيقه‌اي را انجام داده است
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز