گزیده‌ای از حواشی و نظرات منتقدان درباره اپیزود «زن سرخ‌پوش» بازی تاج و تخت – اپیزود اول فصل ششم

كرايس فن هوتن (بازيگر نقش مليساندرا) در گفت و گو با اينترتينمنت ويكلي درباره سكانس پاياني اپيزود و اينكه چه احساسي درباره سن واقعي كاراكترش دارد گفت: "واقعا خوشحال بودم كه قرار است از اين راز در اين فصل پرده برداريم. فكر نمي‌كنم افراد زيادي از به وقوع پيوستن چنين چيزي باخبر بودند. چنين چيزي در لحظه او را به موجودي آسيب‌پذير تبديل مي‌كند، اما در عين حال باهوش‌تر و رازآلودتر به نظر مي‌رسد. نوعي شكنندگي در سن و سال واقعي او به چشم مي‌آيد."

7فاز: اپيزود اول فصل ششم «بازي تاج و تخت» بالاخره يکشنبه شب از شبکه اچ‌بي‌او پخش شد تا صبح روز بعد براي تماشاگران آنلاين هم قابل دانلود باشد. نبردهاي درخشان در شمال، مرگ‌هاي دورني و صحنه پاياني شوک‌آور از بحث‌شده‌ترين صحنه‌هاي مربوط به اين اپيزود در شبکه‌‌هاي مجازي و سايت‌هاي هواداري هستند. در زير گزيده‌اي از گفت و گوي بازيگران مختلف اين اپيزود و نظر منتقدان را درباره آن خواهيم خواند:
کرايس فن هوتن (بازيگر نقش مليساندرا) در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي درباره سکانس پاياني اپيزود و اينکه چه احساسي درباره سن واقعي کاراکترش دارد گفت: "واقعا خوشحال بودم که قرار است از اين راز در اين فصل پرده برداريم. فکر نمي‌کنم افراد زيادي از به وقوع پيوستن چنين چيزي باخبر بودند. چنين چيزي در لحظه او را به موجودي آسيب‌پذير تبديل مي‌کند، اما در عين حال باهوش‌تر و رازآلودتر به نظر مي‌رسد. نوعي شکنندگي در سن و سال واقعي او به چشم مي‌آيد." اين بازيگر در ادامه توضيح داد که سازندگان سريال در حين فيلمبرداري فصل از اين افشاگري به او گفتند. "براي همين او توانست از جنگ کوچکي صحبت کند که در ادامه به بزرگترين نبرد هفت اقليم مي‌رسد. سن واقعي او باعث مي‌شود همه چيز به خودش بازگردد. او نمي‌داند دقيقا چطور قادر به انجام اين کار است، اما يک گردنبند جادويي دارد، مگرنه؟ واي."
آيزاک همپستد-رايت (بازيگر نقش برن) نيز درباره اين دگرگوني مليساندرا گفت: "تکان دهنده بود. متوجه شديم که چقدر درون عميق و پيچيده‌اي دارد. يک تاريکي دروني جدي. اين لايه‌هاي زيادي به هويت اصلي او مي‌افزايد، اينکه کجا به دنيا آمده و هدف حقيقي‌اش چيست."
گوئندلين کريستي (بازيگر نقش بريين) هم در گفت و گو با اينترتينمنت ويکلي درباره نجات سانسا گفت: "پس از پايان فصل پنج، مردم در خيابان به من مي‌رسيدند و مي‌گفتند چرا بريين کار بيشتري انجام نمي‌دهد. بايد بگويم متاسفم، اين واقعا دست من نيست. اما ديدن او که بار ديگر قدرت‌نمايي مي‌کند هيجان انگيز بود. اينکه دوباره شمشير به دست مي‌گيرد حس خوبي برايم داشت.همه چيز واقعا خشن بود و ازينکه خودم را وقف آن لحظه کردم و سانسا را نجات دادم لذت بردم."
جرمي پادسوا، کارگردان اين اپيزود هم از علاقه‌مندان اين صحنه است. او در اين باره مي‌گويد: "اينکه بتوانيد چيزي پر از اکشن را با چيزي احساساتي پيوند دهيد واقعا حس خوبي دارد. ثئون خودي نشان مي‌دهد و از سانسا محافظت مي‌کند، بعدتر بريين را مي‌بينيم که اسبي که به او حمله‌ور مي‌شود را با سوار خود زمين مي‌زند. و بعد به لحظه سوگند ياد کردن مي‌رسيم..."
سوفي ترنر (بازيگر نقش سانسا) نيز معتقد است اين صحنه نشان مي‌دهد دختر بزرگ استارک‌ها بالاخره نيرومندتر شده و اين قدرت به او اجازه مي‌دهد "چيزي که مي‌خواهد را بدست بياورد، جايي که مي‌خواهد برود و کاري که مي‌خواهد را انجام دهد." با اين اوصاف آيا مي‌توانيم تصور کنيم که سانسا، ملکه شمال خواهد شد؟
منتقدان نشريات مختلف هم درباره اين اپيزود اظهارنظر کرده‌اند که گزيده‌اي از آن‌ها را در ادامه خواهيد خواند:
منتقد لس‌انجلس تايمز مي‌نويسد: "با وجود اينکه اپيزود اول سريال قدرت و گيرايي که هواداران انتظارش را داشتند ارائه کرد اما اين حقيقت وجود دارد که بازي تاج و تخت در چرخشي قابل تشخيص نسبت به فصول گذشته در مواقع زيادي بامزه به نظر مي‌رسد."
منتقد والچر نيز با اشاره به اينکه هنوز براي قضاوت فصل ششم زود است مي‌نويسد: "فصل ششم فصلي مهربان‌تر با زن‌ها و پذيرنده‌تر و گرم‌تر است، در مقايسه با 50 اپيزود پخش شده که به شکل هيجان‌انگيزي متريال کتاب را به تصوير مي‌کشيد و گاها الهام‌بخش ظاهر مي‌شد اما در عين حال سرد، اغواکننده و شريرانه بود."
منتقد هاليوود ريپورتر هم با تاکيد بر اينکه شايد همه المان‌هاي اپيزود رضايت‌بخش نبودند مي‌نويسد: "اپيزود چيزي را که خواهان آن بودم به من داد، اين لوکوموتيو غول‌آسا را به ريل بازگرداند و نشان داد هرچه متريال کتاب‌هاي مارتين در سريال کمتر و کمتر مي‌شود اما بنيوف و وايس کارشان را بلدند."
کاربران سايت متاکريتيک نيز نظراتي درباره اپيزود اول منتشر کرده‌اند و بسياري از آن‌ها با اميدواري بيشتري به اين فصل در مقايسه با فصل پنجم نظر دارند. يکي از کاربران مي‌گويد با وجود اينکه اپيزود اول نگاهي اغراق‌آميز به برخي از خط‌هاي داستاني داشت اما شروعي منسجم و محکم ارائه کرد. او مي‌نويسد تنها نقص اپيزود مربوط به خط داستاني دورن بود که مثل سگي لنگان منتظر بود کسي او را از بدبختي‌‌هايش خلاص کند.
کاربر ديگري تاکيد مي‌کند اپيزودهاي اول هرفصل به نوعي موقعيت‌ هرکاراکتر را به شکلي غيرمتمرکز يادآوري مي‌کند و بايد در نهايت تصوير کلي فصل، يا دست کم چند اپيزود از آن را پيوسته با هم قضاوت کرد.  
اپيزود دوم فصل ششم بازي تاج و تخت، با عنوان "خانه"/Home، 1 مي از شبکه HBO پخش خواهد شد. 
در سيناپس اين قسمت نوشته شده: برن توسط زاغ سه چشم تعليم مي‌بيند. در پايتخت جيمي، تامن را نصيحت مي‌کند. تريون اخبار خوبي دريافت مي‌کند و با اين حال بايد به تنهايي اقدام کند. در کسل بلک، برادران نايتس واچ به تورن مي‌پيوندند. رمزي بولتون نقشه‌اي تازه را پيشنهاد مي‌دهد و بيلون گريجوي از پيشنهادات ديگر خود لذت مي‌برد. جرمي پادسوا همچنين کارگرداني اين اپيزود را برعهده دارد.

ويسنا فولادي
نظرات
amir چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 چي بگم بعد تو اين سايت اين قسمت همچين نقد مي‌کنن که بدترين اپيزود بود
15 1
پاسخ

مجيد پنجشنبه 9 ارديبهشت 1395 به نظر ميرسه اين فصل از نظر داستاني پر هيجان باشه ولي از نظر ديالوگ هاي سنگين و جالب ضيف تر از فصل هاي قبل باشه
1 8
پاسخ

sor شنبه 11 ارديبهشت 1395 سلام کي مي توانيم اين قسمت 6 را دانلود کنيم؟؟؟؟؟؟
0 0
پاسخ
amir شنبه 11 ارديبهشت 1395 الان سايت هاي مختلف دارن مي‌تونيد دانلود کنيد

elenor دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 خبر خوب اينه که جان اسنو تو قسمت دوم فصل 6 زنده شد
1 10
پاسخ
رضا دوشنبه 13 ارديبهشت 1395 يه چيزي قبلش بنويس که مشخص شه اسپويل ه... اين متن در مورد اپيزود اول ه و صحبت شما در مورد اپيزود دوم
پوري يا سه شنبه 14 ارديبهشت 1395 انصافا از کم شعوري مزمن رنج ميبريد شما. البته بابت اسپويل کردن يک از مسائل اصلي فصل پيش ميگم، در رفتارهاي ديگتون نميدونم. خواهشا ديگه اينکارو نکنيد در هيچ جا، مگه اينکه ازتون خواسته بشه.

سرسي لنيستر يكشنبه 2 خرداد 1395 فقط سرسي
0 4
پاسخ

ميلاد يكشنبه 19 دي 1395 واي مليساندرا ديگه کيه ازش ميترسم چه جادوي قويه بدي داره خدا به داد برسه
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز