رتبه‌بندی 10 اپیزود برتر سریال «بازی تاج و تخت» در پنج فصل به انتخاب کاربران IMDB

1-اپيزود: Hardhome
امتياز: 9.9
سرنوشت جان اسنو تماشاگران سريال را در پايان اين اپيزود از نفس افتاده باقي گذاشت.اين تنها اپيزود از فصل پنجم است كه به ليست ده اپيزود برتر راه يافته و با راي 41226 كاربر جايگاه اول را از آن خود كرده. اين بار اپيزود هشت بود كه يك نبرد غول‌آساي سينمايي را پيش چشمانمان آورد. در اين اپيزود همچنين شاهد اولين ديالوگ ميان دو كاراكتر سنگين وزن سريال، دني و تريون بوديم و خطوط داستاني آريا، سانسا، تيئون و سرسي را هم دنبال كرديم. اين ايپزود شايد خوانندگان كتاب را هم با تسلط و فراخي ديدش بر متريال منبع اقتباس غافلگير كرده باشد. بكارگيري مديوم تا تاثير حداكثري.
7فاز: بازي تاج و تخت با فصل ششم از شبکه HBO در 24ام آوريل بازمي‌گردد.  اين امکان وجود دارد که يک اپيزود يا بيشتر از فصل ششم تا سال آينده به فهرست زير راه يابند. با اين حال کاربران سايت IMDB ده اپيزود زير را به عنوان بهترين‌هاي پنج فصل گذشته انتخاب کرده‌اند:
 
10- اپيزود: The Watchers on the Wall
امتياز: 9.4
اپيزودهاي 9 هر فصل از سريال بازي تاج و تخت به پرريخت و پاش و پراهميت بودن مشهور هستند. اپيزود 9 فصل چهارم هم از اين قاعده مستثني نبود. انتخاب يک لحظه خاص از اين اپيزود آسان نيست، اما در طي يک ساعت اين اپيزود شاهد نبرد ديوار ميان برادران نايتس واچ و وحشي‌ها هستيم، درحالي که جان اسنو و ايگريت در طرفين معاند جنگ قرار دارند. اپيزودي انباشته از اکشن و احساسات، دو المان کليدي همه اپيزودهاي محبوب.
 
9- اپيزود: Baelor
امتياز: 9.5
به ياد داريد درباره اپيزودهاي 9 چه گفتيم؟ اين يکي همان اپيزودي است که در فصل اول بازي تاج و تخت اين رسم را به راه انداخت و نام اين سريال را به عنوان مجموعه‌اي که شهامت انجام عمل غيرقابل‌پيش‌بيني را دارد به روي نقشه آورد. اپيزود Baelor که براي مجسمه بيلور مقدس/ Baelor the Blessed، نام‌گذاري شده، بازي را در سطحي باورنکردني دستخوش تغيير کرد. وقتي مي‌گويند در اين سريال هيچ کس درامان نيست، به آن اعتقاد دارند.
 
8-اپيزود: And Now His Watch Is Ended
امتياز: 9.5
عنوان اپيزود چهار فصل سوم را به آساني مي‌شد "دراکاريس" گذاشت. اين يکي از اپيزودهايي است که صحنه‌هاي متمايز زيادي دارد. عنوان اصلي از صحنه‌اي در شمال ديوار برداشته شده که به کمپ کرستر ارتباط دارد. با اين حال يکي از به يادماندني‌ترين لحظات اين اپيزود در استاپور و با حضور دنريس تارگرين رقم خورد که درنهايت ارتش خود را بدست آورد. بي‌دليل او را مادر اژدهايان صدا نمي‌زنند.
 
7- اپيزود: The Children
امتياز: 9.6
در فصل چهارم شاهد اتفاقات تعليق آميز و شوک‌آور زيادي بوديم که ما را براي شروع فصل پنجم آماده مي‌کرد. دني صحنه‌اي نفس‌گير به همراه دو تن از اژدهايانش داشت، هاوند تلخ‌ترين لحظه خود را تجربه کرد، جان وقايع اپيزود نه را دنبال کرد (جايگاه 10 در اين فهرست) و تريون لنيستر هم اپيزود را از آن خود کرده و با قبول مسئوليت زندگي‌اش، خود و وريس را وارد مسيري تازه کرد. تعجبي نيست که اين اپيزود بيشترين امتياز را در ميان اپيزودهاي پاياني تمام فصول دارد.
 
6- اپيزود: Blackwater
امتياز: 9.6
بلک‌واتر را هنوز هم يکي از پرقدرت‌ترين اپيزودهاي مجموعه مي‌دانند. بنابراين شايد ايستادن در جايگاه ششم اين فهرست براي آن غافلگيرکننده باشد.  اپيزود نهم فصل دو نشان داد که جي‌اوتي با وجود داستان‌هاي متعددي که براي تعريف کردن دارد، در صورتي که تمام نيرويش را صرف يک خط داستاني خاص کند حيرت‌انگيز ظاهر مي‌شود. اپيزود بلک‌واتر سراسر درباره حمله شاه استنيس براتيئون به کينگزلندينگ بود و شهري که تريون لنيستر از آن دفاع مي‌کرد. فيلمنامه درخشان اين اپيزود تمامي طرفين دعوا را به ما نشان داد و انتخاب يک جبهه را براي تماشاگر از هميشه سخت‌تر کرد.
 
5- اپيزود: The Mountain and the Viper
امتياز: 9.7
اين سريال از واژگون ساختن انتظارات تماشاگر لذت مي‌برد و او را درست در لحظه‌اي که مي‌خواهد به طرف راست حرکت کند به سوي چپ مي‌فرستد. اين اتفاق بار ديگر در اپيزود هشت فصل چهارم افتاد. خطوط داستاني زيادي از اين يکي سبقت گرفتند اما اين اپيزود هنوز هم براي قدرت تاثيرگذاري اتفاق اصلي‌اش محبوب باقي مانده است، بخصوص در کينگزلندينگ. درست زماني که انتظار برپايي عدالت را داشتيم، جي‌او‌تي به يادمان آورد که به مکان اشتباهي آمده‌ايم.
 
4- اپيزود: The Laws of Gods and Men
امتياز: 9.7
فصل چهار واقعا محبوب بوده. اين هم اپيزود شش که بر محاکمه قرن در کينگزلندينگ تمرکز دارد. تريون لنيستر که مرد اصلي نقل‌قول‌هاست در اين اپيزود خيره‌کننده بود. خشم او همان خشم ما بود. با وجود اينکه قهرمان متناقض پيتر دينکليج تنها خط داستاني اين اپيزود را ارائه نکرد اما شکي نيست که هواداران سريال براي حضور درخشان او به اين اپيزود راي دادند.
 
3-اپيزود: The Lion and the Rose
امتياز: 9.7
بالاخره زمانش رسيد. پرامتيازترين اپيزود فصل محبوب چهارم. اپيزود دو احتمالا شما را با لبخندي محونشدني تنها گذاشت. هواداران زيادي پس از اتمام پخش اپيزود توئيتر را با جشن خود شلوغ کردند. کمتر پيش مي‌آيد شاهد اجراي عدالت در بازي تاج و تخت باشيم، اما، اوه، تماشاي جافري درحالي که به عروسي بنفش‌اي که لايقش بود مي‌رسيد چه قدر لذت‌بخش طي شد. 
 
2- اپيزود: The Rains of Castamere
امتياز: 9.9
اپيزود 9 فصل سوم –مثل اپيزود 9 فصل يکم- به لحظه‌اي تعيين‌کننده براي سريال تبديل شد. خوانندگان کتاب وقوع عروسي سرخ را پيش‌بيني کرده بودند و از آن وحشت داشتند. سريال تماشاگر را با تمام احساساتي که در لحظه تماشاي اين اپيزود ضروري بودند تنها گذاشت. اين يکي از اپيزودهاي محبوب تمام دوران باقي خواهد ماند، حتي اگر اپيزود اول اين فهرست هم با گذشت زمان کهنه شود.
 
1-اپيزود: Hardhome
امتياز: 9.9
سرنوشت جان اسنو تماشاگران سريال را در پايان اين اپيزود از نفس افتاده باقي گذاشت.اين تنها اپيزود از فصل پنجم است که به ليست ده اپيزود برتر راه يافته و با راي 41226 کاربر جايگاه اول را از آن خود کرده. اين بار اپيزود هشت بود که يک نبرد غول‌آساي سينمايي را پيش چشمانمان آورد. در اين اپيزود همچنين شاهد اولين ديالوگ ميان دو کاراکتر سنگين وزن سريال، دني و تريون بوديم و خطوط داستاني آريا، سانسا، تيئون و سرسي را هم دنبال کرديم. اين ايپزود شايد خوانندگان کتاب را هم با تسلط و فراخي ديدش بر متريال منبع اقتباس غافلگير کرده باشد. بکارگيري مديوم تا تاثير حداکثري.
ويسنا فولادي
نظرات
amir سه شنبه 31 فروردين 1395 يعني عروسي خونين و دادگاه تيريون با مبارزه افعي و کوه از همه بهترن
سر عروسي خونين خشک شده بودم بعد اين قسمت تازه به اين نتيجه رسيدم برم سراغ کتاب
7 0
پاسخ

دانش چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395 فقط عروسي خونين هنوز تو شک باقي موندم يکي از تاثير گذارترين صحنه هايي بود که تا به حال ديدم
http://www.daneshagahi.com
3 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز