مروری بر سینما و تلویزیون جهان در هفته‌ای که گذشت/ بازگشت راکی، فصل ششم «بازی تاج و تخت»، بتمن علیه سوپرمن، «جنگ ستارگان» و ...

نره اسب ايتاليايي دوباره به رينگ بازگشته است. اين بار در قالب مربي پسر آپولو كريد، رقيب قديمي‌اش در فيلمي تازه به نام «كريد». سيلوستر استالونه از مهمترين شمايل سينماي آمريكا در دهه 80 ميلادي با فيلم موفق «كريد» دوباره مورد توجه تماشاگران و منتقدان سينما قرار گرفته و اين روزها همه جا صحبت از او است. بعد از نمايش موفقيت آميز «كريد» در هفته اول اكران و نقدهاي مثبتي كه از منتقدان دريافت كرد، اعطاي جايزه بهترين بازيگر مكمل مرد به استالونه در جوايز «هيئت ملي نقد»، خبر از توجه به استالونه در فصل جوايز 2015 دارد. اتفاقي كه مي‌تواند استالونه را بعد از چهل سال دوباره به نامزدي در بخش بازيگري در مراسم اسكار برساند.
7فاز: فيلم "مکس ديوانه: جاده خشم" به کارگرداني جرج ميلر استراليايي موفق شد عنوان بهترين فيلم سال را از نگاه هيئت ملي نقد فيلم (ان‌بي‌آر) از آن خود کند. اين فيلم با بازي تام هاردي و شارليز ترون پيش از اين موفق به دريافت جوايز مختلفي از جمله جايزه بهترين فيلمبرداري و بهترين تدوين از سوي جشنواره  AACTA شده بود. مکس ديوانه: جاده خشم در زمان اکران خود نيز 375.8 ميليون دلار فروخت. رييس هيئت، آني شلهوف درباره اين انتخاب مي‌گويد: "مفتخر هستيم که جرج ميلر و ريدلي اسکات (کارگردان "مريخي") را به عنوان کارگرداناني برجسته در اوج حرفه خود تحسين کنيم و در کنار آن به تشويق نسل بعدي فيلمسازان بااستعداد بپردازيم." فيلم جرج ميلر با واکنش خوب منتقدان روبه‌رو شد اما بسياري انتخاب آن به عنوان بهترين فيلم سال را از سوي اين هيئت اتفاقي نامعمول مي‌دانند و معتقدند فيلم او در ادامه فصل جوايز ديگر چنين موفقيتي را کسب نخواهد کرد و درام‌هاي مستقل ديگري مثل اسپات لايت، بروکلين و کارول از شانس بيشتري در فصل جوايز برخوردار خواهند بود.
 
در آخرين اخبار منتشر شده از دنياي فرنچايزها نيز پوستر رسمي آيمکس تازه‌ترين قسمت جنگ ستارگان، "نيرو برمي‌خيزد" عرضه شده است. به علاوه پوستر کاراکترهاي سريال نيز به طور رسمي عرضه شده است که با نگاه به آن از چهره تازه ري، ليا، کايلو رن، هان سولو و فين با طراحي جذاب‌شان باخبر مي‌شويم.  در ميان اخبار داغي که در فضاي مجازي دست به دست مي‌گردند نيز متوجه شديم هريسون فورد از معدود کساني است که پيشاپيش "نيرو برمي‌خيزد" را تماشا کرده و درباره آن با نشريه‌هاي مختلف به گفتگو پرداخته است. او با حضور در برنامه "صبح بخير آمريکا" درباره اين فيلم مي‌گويد: "فيلم واقعا بزرگي است و ارزش‌هاي زيادي از لحاظ توليد دارد. تماشاي آن من را به وجد آورد." فورد در ادامه صحبت‌هايش توضيح داد که فيلمنامه خوب اين دنباله و فرصت همکاري با جي.جي. آبرامز او را براي حضور در اين فيلم متقاعد کرد.
 
نره اسب ايتاليايي دوباره به رينگ بازگشته است. اين بار در قالب مربي پسر آپولو کريد، رقيب قديمي‌اش در فيلمي تازه به نام «کريد». سيلوستر استالونه از مهمترين شمايل سينماي آمريکا در دهه 80 ميلادي با فيلم موفق «کريد» دوباره مورد توجه تماشاگران و منتقدان سينما قرار گرفته و اين روزها همه جا صحبت از او است. بعد از نمايش موفقيت آميز «کريد» در هفته اول اکران و نقدهاي مثبتي که از منتقدان دريافت کرد، اعطاي جايزه بهترين بازيگر مکمل مرد به استالونه در جوايز «هيئت ملي نقد»، خبر از توجه به استالونه در فصل جوايز 2015 دارد. اتفاقي که مي‌تواند استالونه را بعد از چهل سال دوباره به نامزدي در بخش بازيگري در مراسم اسکار برساند. «کريد» که دومين ساخته رايان کوگلر رنگين پوست، کارگردان فيلم تحسين شده «ايستگاه فروتويل» است، مي‌تواند پديده سال 2015 لقب بگيرد. فيلمي که از منتقدان امتياز بالاي 82 در سايت متاکريتيک گرفته و تماشاگران سينما و کاربران سايت IMDb  هم به فيلم امتياز خيره کننده 7/8 داده‌اند که بالاترين امتياز در بين فيلم‌هاي نمايش داده شده در شش ماه دوم سال 2015 است. محبوب شدن فيلم بين تماشاگران، فرصت خوبي است براي استالونه تا شخصيت لگد خورده‌اش در سال‌هاي اخير را احيا کرده و در پيري مسيري تازه را طي کند؛ با هدايت مايکل بي. جوردن در قالب پسر آپولو که يادآور چهل سال پيش «راکي» است و به انضمام موسيقي اورجينال بيل کونتي که احساسات نوستالژيک تماشاگر را مي‌نوازد. در سالي که توجه دوباره به فرهنگ عامه ابتداي دهه هشتاد، موضوع بحث بود - از قسمت تازه «مکس ديوانه» با نام «جاده خشم» و اپيزود هفتم «جنگ ستارگان: نيرو برمي‌خيزد» تا توجه دوباره به چرخه فيلم‌هاي موفق «راکي» - و هاليوود، فيلم‌ها و چرخه‌هاي قديمي را دوباره زنده کرد، اين سيلوستر استالونه است که دوباره رداي سيندرلايي‌اش را بر تن کرده تا اين‌بار کفش جادويي را بر پاي شاگرد رنگين پوستش کند. اتفاقي که مي‌تواند براي اولين بار او را به مجسمه طلايي اسکار برساند.
 
دومين تريلر رسمي نيز از فيلم "بتمن عليه سوپرمن" به کارگرداني زک اسنايدر عرضه شد.  اين فيلم که ماجراي تقابل شخصي بتمن (بن افلک) را با سوپرمن (هنري کاويل) دنبال مي‌کند در 25ام مارس 2016 اکران خواهد شد. تريلر اين فيلم در مقايسه با قسمت جديد جنگ ستارگان، "نيرو برمي‌خيزد" اطلاعات زيادي را فاش مي‌کند. جذاب‌تر از همه اينکه در اين تريلر تصويري از يک نبرد را مي‌بينيم که شايد کابوس بروس وين از دنيايي باشد که سوپرمن در آن حکمراني مي‌کند. سربازاني که در اين تصوير مشغول جنگ هستند همگي بازوبند سوپرمن را بر تن کرده‌اند و البته سروکله موجودات حشره‌طوري هم پيدا شده که شايد ارتش شخصي دارکسيد باشند، او کاراکتر شروري است که مي‌گويند شيطان اصلي ليگ عدالت خواهد بود.
 
سريال "بازي تاج و تخت" نيز با اولين تيزر از فصل ششم بازگشته است. اين تيزر 41ثانيه‌اي که با تصوير جان اسنو شروع مي‌شود با وجود اينکه اولين ويدئوي عرضه شده از فصل 6 است اما اطلاعات چندان تازه‌اي را همراه خود ندارد و تنها به صحبت‌هايي که اخيرا درباره مرگ جان اسنو در جريان است دامن مي‌زند.  اين در حالي است که تا به اينجا سرنوشت ديگر کاراکترهاي سريال نيز از خط داستاني کتاب فاصله گرفته و ممکن است در سريال به سرانجامي متفاوتي برسد. در پايان فصل پنجم، که در ميان تماشاگران هوادار منظومه "نغمه يخ و آتش" جرج آر.آر مارتين از کمترين محبوبيت برخوردار است، برادران نايتز واچ به فرمانده خود، جان اسنو خيانت کردند تا اين فصل با مرگ احتمالي او به پايان برسد. از طرفي جان اسنو در کتاب‌هاي مارتين هم با اين اتفاق شوک‌آور روبه‌رو مي‌شود اما احتمال مرگ او در طي حوادثي که پس از آن مي‌آيد از ميان مي‌رود. روي هم رفته سر و صدايي که در رابطه با اين کاراکتر در فصل ششم مطرح است اهميتي بيشتر از ديگر کاراکترها ندارد و حتي شايد در مقايسه با سرنوشت کاراکتر ديگري مثل شاه استنيس کم‌اهميت‌تر هم به نظر بيايد. ديويد ناتر که کارگردان اپيزودهاي زيادي از جمله اپيزود جنجالي "باران‌هاي کاستامير" در اين سريال است در مصاحبه اخيرش با پلي‌ليست از مرگ حتمي استنيس گفته است، با اين حال هواداران اين کاراکتر و خط داستاني تاثيرگذار او در جهان وستروس تمايلي به باور اين خبر ندارند و برخي ادعا مي‌کنند اگر استنيس در فصل‌هاي آينده سريال حضور نداشته باشد ديگر تماشاي بازي تاج و تخت را ادامه نخواهند داد. انتظارش را داشته باشيد؛ به هر حال استنيس در کتاب‌ها در پي کسب قدرت است و هر روز يکي از لردهاي نامدار منطقه را يا به اسارت مي‌گيرد يا از متحدين خود مي‌کند.
7فاز
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز