نوشته دیوید تامسون درباره ستارگان تلویزیون: جیمز گاندولفینی

نقش توني سوپرانوز او به اندازه‌ي يك چهره‌ي سينمايي مانند چاپلين يا جان وين مهم و قابل بجا آوردن است. 
7فاز: او يکي از بهترين بازيگران شناخته شده در آمريکا است، اما آيا تا به حال کسي او را جوان و زيبا با لبخندي گرم تصورکرده است؟ يا آيا آن شخص ري شارکي يا ري ليوتا يا آرماند اسنت است؟ آن رنگين‌کمان‌هاي درخشاني که در آسمان تيره‌ي دهه‌ي هشتاد برمي‌خاستند و سقوط مي‌کردند؟ نه، نمي‌تواند اين‌گونه باشد، هنوز هم کسي وجود دارد که بگويد او ري ليوتا است. هنوز هم کمبود پس زمينه‌اي قابل اعتنا در زندگي کاري جيمز گاندولفيتي جالب توجه است.
نقش توني سوپرانوز او به اندازه‌ي يک چهره‌ي سينمايي مانند چاپلين يا جان وين مهم و قابل بجا آوردن است. او جوايز بزرگي دريافت کرد- سه جايزه‌ي امي و يک گلدن گلوب. او انتظار مردم را درباره‌ي گنگسترها و روانکاوها تغيير داد و درهمان حال که شخصيت توسط ديويد چيس خلق مي‌شد،اين گاندولفيني بود که شخصيت توني را تجسم مي‌بخشيد و به طور قطع مسير مجموعه را تغيير مي‌داد. بنابراين اين اولين مجموعه‌ي تلويزيوني درباره‌ي افسردگي است. او مسحورکننده بود اما اين نکته‌ي مهم‌اش نيست. ما بايد او را همان‌طور که يک عموي کله‌شق را دنبال مي‌کنيم، تماشا مي‌کرديم.
البته او قبل از اين مجموعه و پس از آن نيز در نقش‌هايي بازي کرده است. مخاطبين همواره به او نمره‌ي قابل قبول مي‌دادند حتي هنگامي که نقش نامناسبي را به عهده داشت، همان‌طور که در The Last Castle اين اتفاق افتاد؛ و هنگامي که او خوب بود، مثلاً در نقش لئون پانتا در Zero Dark Thirty، ما را با استادي‌اش کاملاً متقاعد مي‌کند.
ندا قطرويي
نظرات
پوري يا سه شنبه 5 آبان 1394 اخيرا narcos رو ديدم، قطعا به خاطر خط زندگي مشابه ي ک بين خلافکارا وجود داره اشتراکات شخصيتي ميشه بين توني و پابلو (خلافکار نارکاس) ديد. نقش پابلو اسکوبار ک شخصيتي حقيقي هست به زيبايي به تصوير کشيده شده و همين واقعي بودنش تاثير رو دوچندان کرده، به جرعت ميشه گفت ي بازي بي نقص اما.. بي تعصب بايد گفت ک در برابر بازي استادانه گاندولفيني فقيد در نقش آنتوني سوپرانو جايي براي عرض اندام نداره.
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز