پیش‌بینی اتفاقات فصل ششم "بازی تاج و تخت"

آيا دنريس نجات خواهد يافت؟
اتفاق تلخي خواهد بود اگر كه دنريس هم به سرنوشت جان دچار شود و فرصت راندن اژدهايانش به پايتخت پادشاهي را پيدا نكند. هواداران در هرصورت به اين معتقد بودند كه معماي هويت مادر واقعي جان اسنو بايستي به معناي نجات يافتن او تا زمان افشاي اين راز باشد. آيا ممكن است كه سر جوراه (ايان گلن) و داريو (مايكل هوزمن) از اژدهايان باقي‌مانده دنريس براي رديابي او استفاده كنند؟

هاليوود ريپورتر: اپيزود نهايي تاج و تخت بازي را از جهات بسياري عوض کرد. حالا به نظر مي‌رسد که از تعداد مدعيان سلطنت کم شده و دوران ديدباني جان اسنو محبوب (کيت هرينگتون) هم به پايان رسيده باشد. بازي تاج و تخت به تکان‌هاي ناگهاني‌اش شهرت دارد، از مرگ ند استارک (شان بين) در فصل يکم تا قتل تايوين لنيستر (چارلز دنس) در فصل چهارم. اپيزود فينال فصل پنجم اين اغتشاش را بيشتر از هر زمان ديگري برپا کرد و سوالات کليدي زيادي را براي بينندگان سريال برجاي گذاشت.

چه کساني در رقابت بر سر تاج و تخت باقي ماند‌ه‌اند؟
ظاهر ماجرا نشان مي‌دهد که دنريس را به اسارت گرفته‌اند و اين شايد داستان او را براي مدتي به حاشيه ببرد. روس (مايکل مک‌الهاتون) و رمزي بولتون (ايوان رين) حالا پس از پيروزي در برابر استنيس به همکاري ساديست پدر-پسري خود ادامه خواهند داد. لنيسترها هنوز در پايتخت هستند اما با محاکمه سرسي (لينا هدي) و حضور تامن جوان و بي‌‌تجربه (دين-چارلز چپمن) به عنوان شاه، اوضاع براي اين خاندان چندان مناسب نيست. آن‌ها همچنين به تازگي پرنسس در شرف ازدواج خود، ميرسلا (نل تايگر فري) را از دست داد‌ه‌اند و بايستي با اين تراژدي جديد هم کنار بيايند، اين مرگ جرقه‌اي براي برپايي آتش جنگ با دورن خواهد بود و لنيسترها حالا بيشتر از هر زمان ديگري در بحران به سر مي‌برند.
تايرل‌ها هم هستند. وارثان جوان اين خاندان مارجري (ناتالي دورمر) و لوراس (فين جونز) در زندان به سر مي‌برند و مادربزرگ زرنگ داستان، بانو اولنا (ديانا ريگ) در يکي از رازآلودترين صحنه‌هاي فيلم رابطه دوستي خود را با پيتر بيليش (آيدان گلن) که در جريان حبس سرسي به او کمک کرد تحکيم کرده است. تايرل‌هاي ثروتمند که سرزمين مادري‌شان، هاي‌گاردن پيشاپيش پايتخت را با کالاهاي ارزشمند خود تامين کرده بود حالا از مدعيان سلطنت شده‌اند.

چه کسي "نايتز کينگ/پادشاه شب" را شکست خواهد داد؟
با رفتن جان، ديگر افراد زيادي که با تهديد و توانايي واقعي نايتز کينگ آشنا باشند باقي نمانده‌اند. اعضاي ديدباني شب از پيشنهاد جان مبني بر اتحاد با وحشي‌ها استقبال نکردند و بنابراين جنگ با وايت‌واکرها بيش از پيش تصويري نااميدانه پيدا کرده، استنيس و جان تنها افراد غيروحشي‌اي بودند که خطر واقعي را شناسايي کرده بودند. شايد سم (جان بردلي) بتواند رهبري نبرد ضد-وايت واکر را بر عهده بگيرد.

سانسا و تيئون به کجا مي‌روند؟
پيش‌بيني اتفاقي که براي سانسا (سوفي ترنر) و تيئون (الفي الن) خواهد افتاد کار آساني نيست. در برگزيده‌هاي منتشرشده از کتاب بعدي مارتين، "بادهاي زمستان" تيئون به همراه جين پول (کسي که خود را آريا جا زده و با رمزي بولتون ازدواج کرده) فرار مي‌کنند و به کمپ استنيس مي‌رسند. استنيس هم جين/آريا را به ديوار مي‌فرستد تا به "برادرش" جان بپيوندد. آيا ممکن است تيئون به همراه سانسا به ديوار سفر کنند؟ به نظر انتخابي منطقي است، مگر اينکه اين دو بتوانند به سرزمين مادري تيئون، آيرون آيلندز/ جزاير آهنين سفر کنند. سانسا حالا ديگر از زنده ماندن برادرهاي کوچک‌اش اطمينان پيدا کرده و بعيد نيست بخواهد راهي شمال ديوار شود تا به آن‌ها بپيوندد.

آيا دنريس نجات خواهد يافت؟
اتفاق تلخي خواهد بود اگر که دنريس هم به سرنوشت جان دچار شود و فرصت راندن اژدهايانش به پايتخت پادشاهي را پيدا نکند. هواداران در هرصورت به اين معتقد بودند که معماي هويت مادر واقعي جان اسنو بايستي به معناي نجات يافتن او تا زمان افشاي اين راز باشد. آيا ممکن است که سر جوراه (ايان گلن) و داريو (مايکل هوزمن) از اژدهايان باقي‌مانده دنريس براي رديابي او استفاده کنند؟

آيا مرين به دستان زبردستي سپرده شده؟
کرم خاکستري (جاکوب اندرسون)، ميساندي (ناتالي امانوئل) و تريون (پيتر دينکلج) حالا در نبود مادر اژدهايان عهده‌دار مرين هستند. اين خط داستاني پتانسيل زيادي براي پيشرفت دارد. کرم خاکستري به همراه ميساندي از "آدم خوب‌ها"ي داستان هستند و تريون فراست لازم و کافي براي حکمراني را دارد. سوال اصلي اين است که آيا شهر آلوده به تروريست‌ها روي خوش به اين سه نفر نشان خواهد داد؟

قدم بعدي براي آريا چيست؟
آريا حالا پس از ناديده گرفتن قوانين مردان بي‌چهره و کشتن مرين ترنت (ايان بيتي) نابينا شده. او هيچ جاي ديگري ندارد و احتمالا مجبور است که به يادگيري‌ ادامه دهد. اگر مسئله واقعي همين باشد او واقعا نياز دارد که هويت واقعي‌اش را فراموش کند و براي کشتن سرسي و ديگر دشمن‌هايش قسم نخورد.
برن را فراموش نکنيد.
برن (ايزاک همپستد رايت) به همراه هودور (کريستين نايرن) با فصل ششم باز خواهند گشت. آخرين بار آن‌ها را در حال ملاقات با يکي از اعضاي طايفه قديمي "فرزندان جنگل" که در آنسوي ديوار زندگي مي‌کنند ديديم. آن‌ها همچنين در نهايت به زاغ سه چشم رسيدند و به احتمال قوي سال گذشته را به آموزش و ورزيدگي گذراندند. زماني که برن به سريال بازگردد ممکن است قدرت‌هاي خيره‌کننده ديگري هم با خود به همراه بياورد.

ويسنا فولادي
نظرات
آراز دوشنبه 26 مرداد 1394 ماجراهاي سرسي ، تيريون و برن از بقيه جذابترند . جان اسنو هم برمي گرده به حق پنش تن
27 2
پاسخ

جهانيان پنجشنبه 29 مرداد 1394 در اين قسمت منتظر باشيد که بلوتون پسر خودش رو ميکشه... چون رمزي دسيسه ميکنه کهجانشين پدر بشه در وينترفول ..بخصوص بعد از محبوبيتي که از پيروزي بر استنيس نصيبش شده... خلاصه اين پسرک رواني به اين راحتي ها محو نميشه
6 1
پاسخ

پوري يا شنبه 31 مرداد 1394 آيا جان اسنو بر خواهد گشت؟ (از دنياي مردگان)
شايد مهمترين سوالي ک تعيين کننده برخورد بسياري از دنبال کننده هاي سريال باشه، و اما اينکه چرا نپرسيديد؟ آيا نويسندگان هفت فاز به مرده زنده کني مليساندرا اعتقاد ندارن؟
آيا جان اسنو را دوست نداريد؟
آيا جدا چي حالا؟
:)
ممنون
9 4
پاسخ

amir يكشنبه 10 آبان 1394 چون دارن براي فصل ? صحنه هاي برج شادي رو فيلم‌برداري مي‌کنند پس r+l=j ‌کاملأ درسته پس جان زنده است به وينترفال حمله مي‌کنه
3 2
پاسخ

جان اسنو چهارشنبه 20 آبان 1394 خدايا التماست ميکنم جان اسنو رو نجات بده
الهي امين
7 0
پاسخ
fam707 چهارشنبه 12 اسفند 1394 :)

محمد چهارشنبه 20 آبان 1394 من از اول سريال خانواده استارک رو دوست داشتم
اما حالا تضعيف شده اما من هنوز اميد دارم خوش بينانه ترين حالت براي استارک ها
برن استارک قدرت هاي بيشتري بدست اورده و به سمت ديوار يا همون نايت واچ ميرود سانسا استارک هم انتخاب هاي زيادي‌ندارد يا به ويل ميرود يا به نايت واچ يا به همراه تيون به جزايراهنين برميگردد بهترينش اينه که به نايت واچ برود اون زنه به کمک خدا روشنايي جان اسنو را زنده ميکند و اينطور سه فرزند ند استارک يکجا جمع ميشوند اينطور ميتوانند به فکر فتح وينترفل بيوفتند همچنين زن جنگجو هم که به کتلين استارک قسم خورده به محافظت از سانسا ميپردازد
اما بقيه کوچکترين فرزند ند داره با اون وحشي به سمت ويل ميرود و اريا استارک هم که در همون معبد خداي چندچهره بمونه جاش امن تره
2 0
پاسخ

stannis يكشنبه 29 آذر 1394 من مطمئن هستم که استنيس زنده هست اميدوار تاج و تخت خودش رو بدست بياره
6 2
پاسخ

راب استارک دوشنبه 24 اسفند 1394 راب استارک رو که کشتن . . . کاشکي استنيس حداقل زنده مونده باشه
3 1
پاسخ

floki دوشنبه 23 فروردين 1395 من عاشق سر جوراه مورمانت هستم عالي بازي ميکنه چيزي که دربارش خيلي خوشم مياد عشقيه که هنگام نگاه کردن به دنريس داره
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز