گزیده نظرات منتقدان درباره While We're Young/ تا وقتی جوانیم (نوا بومبک)

نيويوركر - آنتوني لين: "اين چيزي است كه من درباره تا وقتي جوانيم دوست دارم: ما با كارگرداني روبه‌رو هستيم كه زياد حسرت گذشته را نمي‌خورد و درباره آن خيال‌‌بافي نمي‌كند. چيزي درباره قدرت‌هاي از دست رفته وجود ندارد, او تنها به دغدغه‌هاهاي حال حاضر مي‌پردازد و مايل است آن‌ها را جستجو كند."

7فاز:
لس‌انجلس تايمز - کنت توران:
"اين کمدي هجو خوشمزه درباره هيپسترهاي پا به سن گذاشته و نارضايتي‌هاي آن‌ها، همه چيزي است که بايد از بهترين فيلم نوآ بومباک انتظار داشته باشيم."

گاردين - کاترين شوارد: "يک تفسير 90دقيقه‌اي الهام‌بخش و دلگرم‌کننده از يک کمدي تقريبا بي‌نقص."

پلي‌ليست - کوين جاگرنات: "المان‌هاي تماتيک غني به همراه کاراکترهايي واقعي خبر از يک کمدي واقعي مي‌دهند. فيلم بومباک در عين خنده‌دار بودن تفکرآميز است, فيلم او درباره اميد, جاه‌طلبي, رويا و ايده‌آل‌هاي شخصي است که در طي دهه‌ها زندگي آدم‌هايش هميشه در حال جزر و مد بوده."

ورايتي - پيتر دبروژ: "با وجود اينکه تا وقتي جوانيم اساسا يک فيلم کمدي است و در اين زمينه بسيار سرگرم‌کننده عمل مي‌کند اما بومباک پاي مباحث جدي‌اي را به فيلمش باز کرده است, موثرترين روش براي ورود به اين مباحث خنديدن به شوخي‌هاي اوست."

واشنگتن‌پست - آن هورنادي: "بومباک به شکل خردمندانه‌اي فانتزي و واقع‌گرايي را با يکديگر ترکيب مي‌کند. او درباره مقام والدين, روابط دوستي, پيرشدن و جاه‌طلبي به اظهار نظر شخصي مي‌پردازد. با وجود ساختار ترکيبي آن, اين فيلمي است که حقايق را بيان مي‌کند."

نيويورک پست - لو لومنيک: "تا وقتي جوانيم با خنده‌دارترين فيلم‌هاي وودي الن برابري مي‌کند."

ايندي واير - اريک کوهن: "تا وقتي جوانيم يک هجويه شفاف درباره تنش‌هاي بين‌نسلي است که بيشتر کمدي آن از دل لحظاتي که يک زوج 40ساله سعي در جور شدن با زوجي جوان‌تر را دارند پديدار مي‌شود."

‌امپاير - ايان فريير: "تا وقتي جوانيم نوآ بومباک بهترين فيلم وودي الن‌اي 2015 است. يک برداشت سريع؛ بامزه و زيرکانه درباره حسادت ميان دو نسل مختلف که بن استيلر و آدام درايور را در يکي از بهترين حالات خود نمايش مي‌دهد."

نيويورک تايمز - اي.او اسکات: "فيلم آقاي بومباک بيشتر از همه چيز از اعتماد به نفس و خودآگاهي‌اش بهره مي‌برد. فيلم از درگير وضعيتي آشفته شدن ابايي ندارد. البته لحظاتي هم وجود دارد که همه‌چيز آرام و حساب‌شده و البته در خطر است. جايي که وضوح و باريک‌بيني آقاي بومباک او را رها مي‌کند."

نيويورکر - آنتوني لين: "اين چيزي است که من درباره تا وقتي جوانيم دوست دارم: ما با کارگرداني روبه‌رو هستيم که زياد حسرت گذشته را نمي‌خورد و درباره آن خيال‌‌بافي نمي‌کند. چيزي درباره قدرت‌هاي از دست رفته وجود ندارد, او تنها به دغدغه‌هاهاي حال حاضر مي‌پردازد و مايل است آن‌ها را جستجو کند."

بوستون گلوب - تاي بر: "بومباک نوعي نبوغ شريرانه در انتخاب بازيگران‌اش دارد. اگر درايور –آدام در سريال "دخترها"- و سيفريد به عنوان بچه‌هايي تازه‌وارد مستحکم نشان مي‌دهند, چارلز گرودين با بي‌پروايي هرچه تمام‌تر همان کسي است که هيچ‌گاه صحنه نمايش را واگذار نمي‌کند."

رولينگ‌استون - پيتر تراورس: "کمدي ساختن واقعا کار سختي است. بنابراين هر کارگرداني که بتواند درست انجامش بدهد بدون شک يک فاتح است, نوآ بومباک هم در چنين برداشت سرگرم‌کننده‌اي از ميانسالي به همين موفقيت رسيده است."

هاليوود ريپورتر - تاد‌ مک‌کارتي: "يک برداشت شوخي/جدي نسبتا تاثيرگذار اگرچه سرگرم‌کننده."

راجر ايبرت.کام - کريستي لماير: "تا وقتي جوانيم به روش وودي الن با خرده‌فرهنگ‌هاي طبقه مرفه جامعه نيويورکي شوخي مي‌کند. کاراکترهايي که دچار مرض ميانسالي شده‌اند تنها کاري که مي‌کنند توسل به کاراکترهايي است که خبر از وعده‌اي درخشنده و اگزوتيک به نام جواني مي‌دهند."

ويسنا فولادي
نظرات
housings @gmail. com يكشنبه 25 مرداد 1394 يعني فقط نقدهاي مثبت گرفته اين فيلم؟
2 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز