15 فیلم ترسناک برگزیده هزاره سوم - بخش دوازدهم: The Mist/ مه (فرانک دارابونت)

فرانك دارابونتِ كارگردان تابحال دوبار پيش از اين از استفن كينگ اقتباس كرده بود؛ يك‌بار با فيلم زندان محور رهايي از شاوشنگ و و يك‌بار هم با ساخت مسير سبز، اما اين رمان "مه" نوشته شده در سال 1980 بود كه تا سال‌ها يكي از پروژه‌هاي موردعلاقه كارگردان قرار داشت.

ايندي واير:
The Mist - 2007
فرانک دارابونتِ کارگردان تابحال دوبار پيش از اين از استفن کينگ اقتباس کرده بود؛ يک‌بار با فيلم زندان محور رهايي از شاوشنگ و و يک‌بار هم با ساخت مسير سبز، اما اين رمان "مه" نوشته شده در سال 1980 بود که تا سال‌ها يکي از پروژه‌هاي موردعلاقه کارگردان قرار داشت. پس از تلاش براي ساخت يک فيلم پرهزينه براساس داستان، کارگردان با گردهم آوردن يک گروه کوچک (که بيشتر از افراد تلويزون انتخاب شده بودند آن هم بعد از اينکه دارابونت چند قسمتي از سريال The Shield را کارگرداني کرد) و انتخاب بودجه‌ي کم، چون بهتر اجرا مي‌شود. و لوکيشني درکنار يکي از شهرهاي نيواينگلند که با فضاي مه‌آلود پر از هيولا پر شده. نتيجه کار يکي از بهترين اقتباس هاي استفن کينگ است، با پاياني کمر خردکن که کاملا غافلگيرکننده است - در واقع به درستي از داستان اصلي بهره مي‌برد. کوشش کم‌خرج و مهجور دارابونت، گرچه چيزي نبوده که در نظر داشته، به خوبي داستان را به‌خدمت مي‌گيرد؛ و شوکي آني به بيننده منتقل مي‌کند که اگر در پروداکشن‌هاي عظيم هاليوود انجام مي‌گرفت بعيد بود چنين بازخوردي را مي‌داد. به علاوه تيم بازيگري، بدون اينکه ذره‌اي توجه بهشان شود، به طور يکنواختي محشر هستند. با بازي توماس جين (در کاراکتر قهرمان اکشن مردانه نقش اول) و مارسيا گي هاردن که به‌طرز درخشاني نقش متعصب مذهبي را ايفا مي‌کند که ثابت مي‌کند چيزهاي وحشتناک‌تري هم از هيولاهاي درون مه هست، مثل گيرافتادن در يک سوپرمارکت با او. نسخه سياه و سفيد فيلم، که بيشتر به اداي دين به فيلم‌هاي هيولايي‌ست، توسط بخش کثيري از هواداران ستايش شده است و در نسخه بلوري دلوکس آن مقدار بيشتري از هراس مورمورکننده در انتظارتان است.

امين نور
نظرات
يكي چهارشنبه 21 مرداد 1394 از اين بدتر ميشه ترجمه كرد؟ چه اصراري داري ترجمه رو بدترين شكل انجام بدي؟
پس از تلاش براي ساخت يك فيلم پرهزينه براساس داستان، كارگردان با گردهم آوردن يك گروه كوچك (كه بيشتر از افراد تلويزون انتخاب شده بودند آن هم بعد از اينكه دارابونت چند قسمتي از سريال the shield را كارگرداني كرد) و انتخاب بودجه‌ي كم، چون بهتر اجرا مي‌شود. و لوكيشني دركنار يكي از شهرهاي نيواينگلند كه با فضاي مه‌آلود پر از هيولا پر شده.
6 0
پاسخ

سامان شنبه 24 مرداد 1394 پادشاه دارابونت
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز