آلبوم‌های ماه - مهمترین آلبوم‌های منتشر شده موسیقی جهان (می 2015)

Snoop Dog – Bush
كلوين كَردوزار بَردوس جونيور يا همان اسنوپ‌داگ خودمان، سيزدهمين آلبوم استوديويي خود را در روز 12 مِي به تهيه‌كنندگي فرل ويليامز و با همكاري استيوي واندر و چارلي ويلسون منتشر كرد. آلبوم تازه‌ي اسنوپ با استقبال متوسطي روبرو شده و به جايگاه 14 بيلبورد آمريكا هم رسيده است.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 68 از 100

7فاز: اين ماه متعلق است به آلبوم‌هاي متوسط از گروه‌هاي مهم ايندي-راک. در اين مطلب، 7 آلبوم مهم از اين ميان معرفي شده و آلبوم‌هاي مهم ديگري از Hot Chip، Thee Oh Sees ، Unknown Mortal Orchestra، Paul Weller، Holly Herndon، Shamir، Twenty One Pilots، Surfer Blood، Crocodiles، The Weather Station، Best Coast، Torres، METZ، Django Django، Hiatus Kaiyote و Ivan & Alyosha هم قابل توجه هستند:

1. My Morning Jacket – The Waterfall
گروه ايندي-راک آمريکايي و بسيار معتبر اهل لويي‌ويل کنتاکي، هفتمين آلبوم استوديويي خود را در روز 4 مِي و با تهيه‌کنندگي تاکر مارتين و نيز فرونت‌من مشهور گروه، جيم جيمز (يا همان ييم ييمز) منتشر کرد. اين آلبوم که با استقبال نسبتاً خوب منتقدين روبرو شد، در جايگاه يازدهم Billboard200 قرار گرفته و به موفق‌ترين آلبوم MMJ تا اينجا در بسياري از کشورها تبديل شده است.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 77  از 100

2. Brandon Flowers – The Desired Effect
دومين آلبوم سولوي فرونت‌من محبوب گروه آمريکايي The Killers، برندن فلاورز، در روز 19 مِي منتشر شد و به صدر چارت آلبوم‌هاي بريتانيا رسيد. فلاورز در اين آلبوم از همکاري موزيسين‌هاي معتبري سود برده و ظاهراً به نتيجه‌ي مطلوبي هم دست يافته، به طوري که با واکنش خوب اغلب رسانه‌هاي موسيقي روبرو شده و مورد توجه قرار گرفته است.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 77 از 100

3. Patrick Watson – Love Songs for Robots
پنجمين آلبوم استوديويي اين موزيسين معتبر کانادايي در قالب گروه Patrick Watson، در روز 12 مِي منتشر شد. او که صداي خاص موسيقي ايندي کانادا است، طرفداران مشتاق خود را دارد که همواره از موسيقي تجربه‌گراي او، چه به صورت سولو و چه در قالب گروه، حمايت کرده‌اند.  
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 76 از 100

4. The Tallest Man on Earth – Dark Bird is Home
کريستين متسون با نام صحنه‌اي The Tallest Man on Earth، خواننده-سراينده‌ي سوئدي سبک فولک است که در سال‌هاي اخير، به واسطه‌ي صدا، موسيقي و شعر خود، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. چهارمين آلبوم استوديويي او در روز 12 مي منتشر شد؛ آلبومي که ترک‌هاي آن در کشورها و استوديوهاي مختلف ضبط شده و مطابق انتظار با استقبال مثبت منتقدين موسيقي روبرو شده است.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 76 از 100

5. The Vaccines – English Graffiti
سومين آلبوم استوديويي اين گروه ايندي-راک اهل غرب لندن، در روز 26 مِي از طريق کمپاني معتبر کلمبيا رکوردز منتشر شد. اين آلبوم با زمان کمي بيش از 35 دقيقه‌اي‌اش، کوتاه‌ترين آلبوم The Vaccines محسوب مي‌شود. آنها با اين مجموعه‌ي تازه، موفق شدند به رتبه‌ي دوم چارت بريتانيا برسند و واکنش‌ها به آن عمدتاً مثبت ولي نه در حد آلبوم‌هاي قبلي بوده است.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 70 از 100

6. Snoop Dog – Bush
کلوين کَردوزار بَردوس جونيور يا همان اسنوپ‌داگ خودمان، سيزدهمين آلبوم استوديويي خود را در روز 12 مِي به تهيه‌کنندگي فرل ويليامز و با همکاري استيوي واندر و چارلي ويلسون منتشر کرد. آلبوم تازه‌ي اسنوپ با استقبال متوسطي روبرو شده و به جايگاه 14 بيلبورد آمريکا هم رسيده است.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 68 از 100

7. Mumford & Sons – Wilder Mind
سومين آلبوم استوديويي اين گروه بسيار معتبر ايندي-فولک بريتانيا با تغييراتي اساسي در سبک موسيقي و سازبندي آنها در روز 4 مِي منتشر شده و با واکنش‌هاي متفاوتي روبرو شد که از 3 ستاره از 10 ستاره‌ي پاپ‌مترز تا 5 ستاره‌ي کامل ديلي‌تلگراف را مي‌توان در اين ميان مشاهده کرد.
امتياز متاکريتيک (تا به حال): 54 از 100

هومان فرزاد يگانه
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز