کیت هرینگتون در گفتگو با اینترتینمنت ویکلی از مرگ جان اسنو و آخرین حضورش در «بازی تاج و تخت» می‌‌گوید


دن وايس مي‌گويد كه مرگ جان اسنو قطعي است. اما جرج آر.آر مارتين امكان زنده ماندن اين كاراكتر در كتاب‌ها را رد نكرده است. پس از آن هم ليست قرارداد بازيگران حاضر در فصل 6 منتشر شد و نام تو هم در ليست بود، حتي به عنوان گزينه احتمالي براي فصل 7. بگذار از خودت بپرسم: آيا جان واقعا مرده است؟
اين چيزي است كه من متوجه شدم. طي گفتگويي كه با دن و ديويد داشتم و با توجه به پياده‌روي توني سوپرانوواري كه داشتيم (كه بازيگر را متوجه پايان كارش در سريال مي‌كند)، آن‌ها به من گفتند كه همه چيز تمام شده و من بايد بروم. نمي‌دانم داستان ليست قرارداد و دستمزد از كجا پيدايش شد. اما نكات مبهم زيادي داشت. كاملا صادقانه بگويم، من هيچگاه از اتفاقات آينده سريال خبر نداشتم، به جز اين يك مورد. ما نشستيم و آن‌‌‌ها از پايان كار با من صحبت كردند. اگر هر اتفاق ديگري در آينده بيافتد من چيزي از آن نمي‌دانم. تنها ديويد و دن و جرج از آن باخبرند. اما مرگ من به من اطلاع‌ داده شده و من مرده‌ام. فصل بعد بازنخواهم گشت و اين همه چيزي است كه مي‌توانم بگويم، واقعا.

اينترتينمنت ويکلي: داستان جان اسنو، حرامزاده وينترفل در آخرين اپيزود يکشنبه شب بازي تاج و تخت به سرانجامي دلخراش رسيد. از لحظه ورود به قلعه سياه، اسنو هيچ‌گاه کاملا با دارو دسته خلافکارها و تبعيدي‌هايي که براي دفاع از ديوار قسم خورده بودند جور نشد. با گذشت هر فصل رابطه او با برادران سياهپوش‌اش غيرصميمي‌تر شد و پس از آن‌که ارتش وحشي‌ها را به دروازه قلعه آورد تا با تکيه بر جنگاوري آنان دنيا را از تهديد وايت‌واکرها نجات دهد اوضاع بدتر هم شد. در نهايت گروهي از خيانتکاران با فرو بردن خنجرهايشان به سينه فرمانده ارشد، در کنار پيشخدمت جان اسنو، اولي، که خانواده‌اش به دست وحشي‌ها سلاخي شدند تير خلاصي را تقديم به رهبر خود کردند.

اينترتينمنت ويکلي: زماني که متوجه سرنوشت جان شدي واکنش‌ات چه بود؟
کيت هرينگتون: مثل هر فصل شما فيلمنامه را مي‌خوانيد و در قسمت‌هاي زيادي شگفت‌زده مي‌شويد. من در انتظار رسيدن چنين روزي بودم. کتاب "رقصي با اژدهايان" جرج آر.آر مارتين را نخوانده‌ام اما مابقي کتاب‌ها را خوانده‌ام و شنيده بودم که چنين اتفاقي خواهد افتاد. حدس مي‌زدم که بايد در همين فصل باشد. با اين حال نمي‌دانستم آخرين سکانس فصل همين خواهد بود و اين همه چيز را چند برابر ويژه کرد. واقعا احساس خوبي دارد که آخرين اتفاق اپيزود شما باشيد. مطمئن نيستم، اما دوستش داشتم. از اينکه اولي را براي کشتن من انتخاب کردند خوشم آمد. اينکه داستان جان با آليسر تورن به اينجا ختم شد خوب بود. فکر مي‌کنم دن و ديويد کارشان را بي‌اشکال انجام دادند. به نظرم مسير درستي را انتخاب کردند.

فکر مي‌کني که جان مرتکب اشتباه بزرگي شد؟ يا اينکه تصميم او درست بود و درهر حال زندگي‌اش را از دست داد؟
حجم عظيمي از اشتباهات وجود دارد. او به آدم‌هاي اطرافش توجهي نمي‌کرد. او تنها به تصوير بزرگ همه چيز در اين فصل نگاه کرد. اشتباه بزرگ او تقريبا مشابه با ند بود؛ زماني که قصد داريد کار درست را انجام دهيد ولي ملاحظه اطرافيان‌تان را نمي‌کنيد. او کور شده بود و تنها چيزي که مي‌ديد مصيبت قريب‌الوقوع وايت‌واکرها بود و اينکه توجه خود را به مصلحتي بزرگ‌تر بدهد. چيزي که او از قلم انداخته بود اولي و سر آليسر تورن و مردان اطراف‌اش بود. جان نارضايتي آنان را نديد و تنها به اين دليل عدالت درباره او اجرا شد. اولي خنجر را به سينه او فرو کرد، فکر ميکنم جان در آن لحظه متوجه شد که از خويشاوند خود، اين مرد جوان، محافظت نکرده و او را نااميد کرده است.

داستان سرکشي "نايتز واچ" به طور قطع قابل توجيه است. اما از طرفي ما اين کاراکتر را در حال پيشرفت به عنوان يک فرمانده ديديم و شاهد بوديم که چطور با گذشت سال‌ها رشد مي‌کند، به نظر مي‌رسيد که اين بلوغ بايستي به چيزي بزرگتر منتهي مي‌شد؛ بيشتر از مابقي کاراکترهايي که شاهد مرگ‌شان بوديم. طبيعتا او به افتخارات بسياري در طول حضورش در قلعه سياه رسيد اما يک حسي وجود دارد که در ذهن مخاطب زمزمه مي‌کند "اين چيزي نبود که بايد اتفاق مي‌افتاد، سرنوشت او به چيزهاي بزرگتري گره خورده بود."
بله، اما ما بايد با سرانجامي که تاج و تخت مقدر کرده همراه شويم. و تاج و تخت هم درام را همان زندگي واقعي مي‌داند. مردم مي‌ميرند و به چيزي که فکر مي‌کنيم در زندگي واقعي استحقاق‌اش را دارند نمي‌رسند. و فکر مي‌کنم که اين يکي از چيزهاي مستحکم تاج و تخت است. گمگشتگي اصلي در داستان جان اين است که او هيچ‌گاه هويت اصلي مادرش را نمي‌فهمد و اين براي من ناراحت‌کننده بود.

سال پيش گفته بودي اين تنها چيزي است که دوست داري حقيقت آن بر اسنو معلوم شود.
و چنين چيزي اتفاق نمي‌افتد. بنابراين من هم نمي‌دانم. اين روش تاج و تخت است. براي من واکنش مخاطبان جالب خواهد بود. اميدوارم که فرياد خوشحالي و رضايت از مرگ‌ام چيزي نباشد که خواهم شنيد.

فکر مي‌کنم که دل‍شکسته شده باشند. حتي کساني که کاراکتر محبوب‌شان کس ديگري است. امکان ندارد کسي در طول اين چند سال سريال را تماشا کرده باشد و تحت تاثير بازي تو قرار نگرفته باشد.
اميدوارم که اوضاع به همين شکل باشد.

دن وايس مي‌گويد که مرگ جان اسنو قطعي است. اما جرج آر.آر مارتين امکان زنده ماندن اين کاراکتر در کتاب‌ها را رد نکرده است. پس از آن هم ليست قرارداد بازيگران حاضر در فصل 6 منتشر شد و نام تو هم در ليست بود، حتي به عنوان گزينه احتمالي براي فصل 7. بگذار از خودت بپرسم: آيا جان واقعا مرده است؟
اين چيزي است که من متوجه شدم. طي گفتگويي که با دن و ديويد داشتم و با توجه به پياده‌روي توني سوپرانوواري که داشتيم (که بازيگر را متوجه پايان کارش در سريال مي‌کند)، آن‌ها به من گفتند که همه چيز تمام شده و من بايد بروم. نمي‌دانم داستان ليست قرارداد و دستمزد از کجا پيدايش شد. اما نکات مبهم زيادي داشت. کاملا صادقانه بگويم، من هيچگاه از اتفاقات آينده سريال خبر نداشتم، به جز اين يک مورد. ما نشستيم و آن‌‌‌ها از پايان کار با من صحبت کردند. اگر هر اتفاق ديگري در آينده بيافتد من چيزي از آن نمي‌دانم. تنها ديويد و دن و جرج از آن باخبرند. اما مرگ من به من اطلاع‌ داده شده و من مرده‌ام. فصل بعد بازنخواهم گشت و اين همه چيزي است که مي‌توانم بگويم، واقعا.

آخرين روز حضورت در محل فيلمبرداري به چه شکل گذشت؟
احساسات‌ام را مخفي کردم، مثل هر کاراکتر ديگري که پيش از من در تاج و تخت مرده فقط مي‌خواستم هرچه زودتر از آن‌جا خارج شوم. اشک در چشم‌هايم حلقه زده بود. بيشتر از آنچه که تصورش را مي‌کردم احساساتي و متاثر بودم.

چيزي هم به عنوان يادگاري برداشتي؟ مثل رز (لزلي) که تير و کمان ايگريت را براي خود برداشت؟
نه! رز آن تير و کمان لعنتي را گرفت و من هيچ چيز! قطعا کمتر از رز محبوب هستم.

حرکت بعدي چيست؟
منتظر چند فيلم براي سال بعد هستم. در موقعيت خوبي به سر مي‌برم، مي‌توانم کاري را که مي‌خواهم انجام دهم. چندتايي فيلم وجود دارند که در حال بررسي‌شان هستم اما واقعا هنوز نمي‌توانم درباره آن‌ها حرفي بزنم. احتمال دارد که به تعطيلات بروم. شايد نويسندگي را امتحان کنم. بايد ببينم که چه پيش مي‌آيد.

يکي از چيزهايي که براي بازيگران ثابت سريال‌ها پس از اتمام کارشان هيجان‌ دارد تغيير ظاهر است. برنامه‌اي براي کوتاه کردن موهايت داري؟
در حال حاضر شبيه به جيم موريسون شده‌ام. نمي‌دانم بايد چه کار کنم. اگر بخواهم مي‌توانم کوتاهش کنم اما به نظرم بهتر است به همين شکل رهايش کنم تا ببينم که حرکت بعدي‌ام چيست. به نوعي به آن عادت کرده‌ام، عوض کردن‌اش عجيب خواهد بود. {مدتي پس از انتشار اين مصاحبه کيت موهايش را کوتاه کرد.}

بهترين خاطره‌اي که از گذشته داري چيست؟     
پايان فصل پيش. همه آن صحنه نبرد اپيزود 9. تجربه فوق‌العاده‌اي براي گروه بازيگران از جمله من و جان (بردلي) و مارک (استنلي) و رز لزلي بود، اوقات بسيار خوبي را سپري کرديم.

نظري درباره ادامه مسير تاج و تخت پس از اين فصل داري؟
انتظارات مردم بسيار بالا رفته، قرار است به چه شکل تمام شود؟ نمي‌دانم تهيه‌کنندگان سريال براي پايان تاج و تخت چه فکري کرده‌اند، اما فکر مي‌کنم که در فصل خوبي از آن‌ها جدا شدم. فکر مي‌کنم که بايد آن را با حماسي‌ترين جنگي که تلويزيون در طول تاريخ به خود ديده است تمام‌اش کنند.

ويسنا فولادي
نظرات
سما دوشنبه 1 تير 1394 خداحافظ جان اسنو.لرد کوماندر هفت اقليم.
18 4
پاسخ

يکي دوشنبه 1 تير 1394 آره موهاشو کوتاه کرد ولي نه خيلي يه ذره کوتاهتر از سال هاي قبل همين موقع، در ضمن کوتاه کردنشم اينجوري نبود که بهش مدل بده يعني همه موهاشو از حاشيه تا وسط به يه اندازه کوتاه کرد. من هنوز هم با اطمينان ميگم که جان اسنو از اواسط فصل 5 بر ميگرده، يا داستان ديوار رو از سريال بايد کلا حذف کنن
12 2
پاسخ

حميد دوشنبه 1 تير 1394 you know nothing jon snow
13 0
پاسخ

حميد دوشنبه 1 تير 1394 you know nothing jon snow
6 1
پاسخ

اونم دوشنبه 1 تير 1394 دارم تاج و تخت بالا ميارم.
6 7
پاسخ

فردين پنجشنبه 4 تير 1394 رنگار+ليانا=جان قشنگترين، منطقي ترين و بهترين شکل ممکن براي جمع کردن داستان در دو فصل آخر بود، اخلاق و ظاهر جان اسنو هم ترکيبي از اين دو بوده، با مرگ جان اسنو تمامي اين پيش بيني ها هم پريد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
5 0
پاسخ

زينب جمعه 16 مرداد 1394 اگه جانم واقعا مرده باشه،خودمو ميکشم
3 5
پاسخ

بابک سه شنبه 20 مرداد 1394 جان مرد !!!!!!!!!!!!!!مگه ميشه همه جاي فيلم ب جان ختم ميشه ,جان مرد !!!!!!!من ک باور ندارم رييس وايت واکرها بد جوري ب جان نگاه ميکرد اينها همش تبليغه که ملت حجوم بيارن برا ديدن فصل شيش که واقعا جان مرد يا نه ولي من قول صد در صد ميدم که جان اسنو نميميره .
9 0
پاسخ

گلناز سه شنبه 10 شهريور 1394 والا من که يه سکته زدم ولي فکر نکنم برگرده
0 2
پاسخ

زهرا من که اميد دارم بانوي آتش جان رو زنده کنه پنجشنبه 7 آبان 1394 ولي از اونجايي که سريال بازيگراي محبوب زيادي رو از دست داده ميترسم اميدم واهي باشه
1 2
پاسخ

جان اسنو يكشنبه 27 دي 1394 بدون جان اسنو ادامه سريال بدرد نخوره
5 0
پاسخ

مسعود چهارشنبه 30 دي 1394 اگه جان بميره فيلم ارزش ديدن نداره اميدوارم اينطور نشه.
5 0
پاسخ

sina.h چهارشنبه 7 بهمن 1394 يکي از سه دليل اصلي ديدن اين سريال وجود شخصيت جان اسنو بود.اين نظر من تنها نيست.نظر 50درصد خوابگاه دانشگاه باهنر شيرازه.حدود 600 نفر.اگر جان برنگرده فکر کنم بيشتر از نصف اين جمعيت ديگه دنبال نخواهند کرد
5 0
پاسخ

abdollah سه شنبه 10 فروردين 1395 جان بر مي گرده .
3 0
پاسخ

سهيلا پنجشنبه 30 آذر 1396 ميخوام برم ببينمش
اين بشر چقدر دوست داشتنته
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز