هر آنچه باید درباره‌ی آلبوم جدید میوز (Drones) بدانیم

بلامي هم‌چنين گفته بود كه تمام آهنگ‌هاي اين آلبوم قابليت اجرا شدن به صورت زنده را دارند: "هدف ما اين بود برگرديم به دوراني كه يك گروه راك سه قطعه‌اي بوديم: درام، گيتار و بيس. اين اواخر در استوديو بيشتر با كامپيوتر، سينت سايز و ماشين‌درام‌ها سر و كله مي‌زديم به جاي اين كه واقعاً به عنوان يك گروه با هم ساز بزنيم. وقتي به سه آلبوم قبلي نگاه مي‌كنيد متوجه مي‌شويد تعداد آهنگ‌هايي كه قابليت زنده اجرا شدن را داشتند كم‌تر و كم‌تر مي‌شد."

7فاز: کم‌تر از يک ماه به انتشار يکي از مهم‌ترين آلبوم‌هاي امسال باقي مانده‌است. هفتمين آلبوم ميوز، به اسم Drones، قرار است در روز هشتم ژوئن عرضه شود. مت بلامي در مصاحبه‌اي که اخيراً با iHeartRadio داشته اعلام کرده که اين آلبوم با کارهاي اخير گروه تفاوت‌هاي زيادي دارد:
"ما در آلبوم قبلي (The 2nd Law) تجربه‌هاي جديدي را انجام داديم. از سبکي که داشتيم فاصله گرفتيم و به سمت موسيقي الکترونيک رفتيم. ولي در درونز فکر کرديم بهتر باشه تا به سياق کارهاي اوليه، آلبوم راک‌تري را ارائه بديم. اين بهترين آلبوم ما است."
مت در مصاحبه‌اي که با مجله‌ي رولينگ استونز انجام داده بود، کتاب Predators: The CIA's Drone War on al Qaeda، اثر برايان گلين ويليامز را به عنوان منبع الهام اوليه‌ي آلبوم ذکر کرده بود:
"از خواندن کتاب شوکه شده بودم. نمي‌دونستم پهبادها (Drones) به چه اندازه مخرب هستند. من هميشه اوباما را به عنوان يک آدم دوست‌داشتني در نظر داشتم، ولي بعد از خواندن کتاب مي‌فهميد که اون هر روز صبح از خواب بيدار مي‌شه، صبحانه‌اش را مي‌خوره و به اتاق جنگ مي‌ره و تصميمات کشنده‌اي را بر اساس نظريات زنجيره‌اي از افراد نخبه مي‌گيره؛ همونطور که مي‌دونيم، اين افراد اصلاً قابل اطمينان نيستند."
بلامي هم‌چنين گفته بود که تمام آهنگ‌هاي اين آلبوم قابليت اجرا شدن به صورت زنده را دارند: "هدف ما اين بود برگرديم به دوراني که يک گروه راک سه قطعه‌اي بوديم: درام، گيتار و بيس. اين اواخر در استوديو بيشتر با کامپيوتر، سينت سايز و ماشين‌درام‌ها سر و کله مي‌زديم به جاي اين که واقعاً به عنوان يک گروه با هم ساز بزنيم. وقتي به سه آلبوم قبلي نگاه مي‌کنيد متوجه مي‌شويد تعداد آهنگ‌هايي که قابليت زنده اجرا شدن را داشتند کم‌تر و کم‌تر مي‌شد."
دو آلبوم آخر ميوز خيلي به ذائقه‌ي هواداران قديميِ گروه خوش نيومده بود ولي به نظر مي‌رسد گروه قصد دارد با آلبوم جديد با آنها آشتي کند. بايد ديد ميوز در اينکار موفق خواهد بود يا خير؟

آيدين صادقي
نظرات
ژي ژي حديد سه شنبه 29 ارديبهشت 1394 mishe ye bar rajebe years & years matlab berin? kolly doatun mikonama
2 1
پاسخ

پرهام سه شنبه 29 ارديبهشت 1394 muse عشقه . muse زندگيه.
6 0
پاسخ

lh سه شنبه 29 ارديبهشت 1394 ok
2 0
پاسخ

مازيار سه شنبه 29 ارديبهشت 1394 به به. چه شود. به اميد حق
3 0
پاسخ

muse چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394 fallow me
3 0
پاسخ

omid چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394 ميوز يک گروه متشخص و عاليه...البوم هاي قبلي واقعا فوق العاده بودند به جز البوم قانون دوم که داشت گروه رو از سبک خودش دور ميکرد...اميد وارم بلک فيلد هم به سبک البوم هاي قبلي خودش برگرده و راه البوم بلک فيلد اي وي رو ادامه نده....
4 2
پاسخ
defector شنبه 13 تير 1394 دوست عزيز ريشه هاي تقارون از نظر متيو بلامي بهترين آلبوم گروهه و واقعا فوقولادس مثه اين که شما ميوزر نيستي

ali muser شنبه 16 خرداد 1394 سلام ميشه لطفا نقد و بررسي کامل البوم رو قرار بديد واقعا ممنون ميشم
1 0
پاسخ

چوبين جمعه 27 شهريور 1394 فقط آهنگ uprising و بس!

0 0
پاسخ

سينا شنبه 23 مرداد 1395 آهنگ the globalist رو که مي شنوم تکام موهاي تنم سيخ مي شه خصوصا قسمت اولش
1 0
پاسخ

mohamad شنبه 23 بهمن 1395 mohemtarin albume saal???
momkene shoma alaghe be musike muse dashte bashid vali in dalil nemishe chenin mafhoomi ro be khanande elgha konid.
zemnan gorohe rock 3 ghateii nemishe 3 nafare mishe. 3 ghateii mafhoome digei dare jenabe sadeghi.
lotfan neveshtan dar bare musik ro be kasi besporid ke takhasos dashtebashe dar in mored.
0 2
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز