فیلم‌های ماه - مهمترین فیلم‌هایی كه به نمایش در می‌آیند (می 2015)

داستان فيلم با همان سوپرهيروهاي پيشين شكل گرفته است؛ آيرون من (رابرت داوني جونيور)، هالك (مارك رافولو)، ثور (كريس همثورث)، كاپيتان امريكا (كريس اونز)، بلك ويدو (اسكارلت جوهانسون)، هاوكي (جرمي رنر) و البته اضافه شدن يك بدمن جديد كه نام فيلم را با خود يدك مي‌كشد: اولترون با صداي فوق‌العاده جيمز اسپيدر.

7فاز:
1. انتقام‌جويان: عصر اولتران
بي‌شك در كنار نسخه‌ي تازه جنگ‌ستارگان ج.ج آبرامز مهم‌ترين محصول بلاك باستري امسال هاليوود است. دومين قسمت از سري كاميك استريپ‌هاي انتقام‌جويان كه فيلم اول در سال 2012 موفقيت چشمگيري داشت و باعث شد تا توقعات را براي نسخه بعدي دوچندان كند. حالا پس از مدت‌ها انتظار و خبر و كليپ‌ و شايعات گوناگون و پس از چند پريميير در پكن و انگلستان  و اتفاقي كه حين مصاحبه‌اي براي رابرت داوني جونيور افتاد،حالا نوبت به نمايش رسمي‌اش رسيده است. جاس ودون كه در كنار كارگرداني فيلمنامه آن را نيز نوشته فيلم را نسخه‌ي كاملي از همه‌ي آنچه آرزو داشت تا در داستان‌هاي مارول بسازد مي‌داند. وي از معدود كارگردان‌هاي مولف‌نگر هاليوودي است كه تنها عده‌ي كمي از نسلشان باقي مانده. داستان فيلم با همان سوپرهيروهاي پيشين شكل گرفته است؛ آيرون من (رابرت داوني جونيور)، هالك (مارك رافولو)، ثور (كريس همثورث)، كاپيتان امريكا (كريس اونز)، بلك ويدو (اسكارلت جوهانسون)، هاوكي (جرمي رنر) و البته اضافه شدن يك بدمن جديد كه نام فيلم را با خود يدك مي‌كشد: اولترون با صداي فوق‌العاده جيمز اسپيدر. اما اولترون تنها عامل تهديدكننده انسان‌ها نيست، اسكارلت ويچ (اليزابث اولسن) و ويژن (پل بتاني) او را در انجام اين ماموريت همراهي مي‌كنند. فيلم آخرين همكاري ودون با مارول خواهد بود.
اكران: يكم مي.

2. مد مكس: جاده خشم
اولين مدمكس در سال 1979 ساخته شد. پزشك جراحي كه عشق سينما رهايش نكرده بود با بودجه كم و لنزهايي كه گويي براي وي ساخته شده بودند تا كثافت دنياي عجيب و غريب آينده‌گونه‌اي كه پليسي به نام مكس سعي داشت تا  جان سالم بدر ببرد را نشان دهد و با گروه كوچك خود فيلم را توليد كرد. اثري كه يك شبه جرج ميلر را به قله‌ي فيلم‌هاي كالت برد و فيلم‌هاي آزيپلويتيشن (Oziploitaion - فيلم‌هاي عامه‌پسند سينماي استراليا، مانند Blacksploitaion در امريكا يا وسترن اسپاگتي در ايتاليا) را رونق خاصي بخشيد. دو قسمت بعدي فيلم در سال‌هاي 1981 و 1985 باعث شد تا يكي از بهترين و كول‌ترين سه‌گانه‌ها ساخته شود. حالا سي‌سال بعد از آخرين نسخه، ميلر بزرگ دوباره بازگشته و اينطور كه در تريلرهاي آن مي‌شود تشخيص داد، باشكوه‌تر از هميشه، سكانس‌هاي انفجار و تعقيب و گريز فيلم به معناي مطلق كلمه خفن هستند. با جايگزين شدن تام هاردي به جاي مل گيبسون و شارليز ترون كچل. با همان دشت‌ها و آدم‌هاي عجيب غريب و اسلحه‌هاي كاميك‌وار و ماشين‌هاي غول‌پيكر آثار پيشين..از ديدني‌ترين آثار امسال - به خصوص براي خوره‌ها، قبل از نمايشش گمانه‌زني‌هايي براي شروع يك سه‌گانه تازه با اضافه شدن هيبت تام هاردي شنيده مي‌شود.
اكران: پانزدهم مي

3. سرزمين فردا
تازه‌ترين ساخته برد بيرد؛ كارگردان فيلم‌هاي راتاتوي، شگفت‌انگيزان و چهارمين قسمت ماموريت غيرممكن. داستان همراه‌شدن دختري شيفته علم و نابغه اسبقي كه حالا سرخورده و بي‌رمق است در پي اكتشاف مكاني تازه كه جايي ميان فضا و زمان قرار گرفته است. فيلم‌نامه فيلم را برد بيرد به همراه ديمن ليندلوف نوشته است، كسي كه بيشتر از همه به خاطر سريال لاست شناخته مي‌شود. جرج كلوني نقش نابغه اسبق را به عهده گرفته و بريت رابرتسون دختر ماجراجو را. پيش از اين فيلم ساخت قسمت تازه جنگ ستارگان را به بيرد پيشنهاد شده بود اما او به خاطر ساخت سرزمين فردا جواب منفي داد، زيرا معتقد بود زماني كه فرصت طلايي براي ساخت يك اثر اورجينال داريد را نبايد از دست بدهيد.
اكران: بيست‌ودوم مي

4. دور از اجتماع خشمگين
برداشتي جديدي از رمان توماس هاردي. اثر جاودانه‌اي كه از آغاز سينما در طول دوره‌هاي مختلف از آن اقتباس شده است. نخستين بار نسخه‌اي كوتاه با همين نام در 1909 توليد د و پس از آن در 1915. اما معروف‌ترين نمونه اقتباس‌هاي از آن همان نسخه سال 1967 جان شله‌زينگر با بازي ترنس استامپ، جولي كريستي، پيتر فينچ و الن بيتس. فيلمي كه موفقيت زيادي ميان منتقدين به همراه داشت. برداشت بعدي از اين قصه در قالب فيلم تلويزيوني در 1998 عرضه شد و آخرين بار استفن فريرز نسخه‌اي مدرن‌شده از داستان به نام Tamara Drewe ارائه داد. حالا نوبت به توماس وينتربرگ رسيده است. كارگردان دانماركي و هم نسل با فون‌ترير و يكي از موسسين مكتب دگما و سازنده شايد بهترين فيلم دوگمايي - پس از احمق‌ها - به نام جشن(1998). كارگردان پر فراز و نشيب و به نسبت متفاوت. فيلم اخر وي شكار(2012) دوباره نظرها را جلب كرد. حالا با اقتباسي از رمان هاردي و بازي كري موليگان، مارتين شين، جونو تمپل و متياس شوئنارتس دوباره فرم تازه‌اي را تجربه‌ كرده و يك فيلم درام لباسي ساخته.
اكران: يكم مي.

5. Aloha
فيلم تازه‌ي كامرون كرو؛ كارگرداني با كلي آثار جذاب و كالت‌شده، كمدي رمانتيك پايان دهه هشتادي Say Anything… ،اثر مهجور مانده‌اش Singles ، نمونه بيوگرافي كميك جري مگواير، شكوهش در تقريبا مشهور و سقوطش در اليزابت تاون و ساخت دو ويدئو كليپ و چند مستند درباره گروه‌هاي موسيقي. فيلم‌سازي كه همچون تارانتيو، لينكلتر و اندرسون سواي اينكه همه‌شان از يك دهه برخاسته‌اند، هميشه فيلم‌هايشان مملو از حاشيه غني صوتي‌است. شكست اليزابت تاون در 2005 وي را براي 6 سال از ساخت فيلم متوقف كرد و بعد دوباره با فيلم ما يك باغ‌وحش خريديم 4 سال ديگر به كنار رفت و حالا با Aloha بازگشته. با بازي بردلي كوپر، اما استون و ريچل مك‌آدامز و همچنين بيل موري، الك بالدوين و جان كراسينسكي.
اكران: بيست و نه مي.

امين نور
نظرات
محمود قاسمي يكشنبه 13 ارديبهشت 1394 چه ماهي..عجب فيلمهايي
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط



































































































استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز