كریستین بیل قصه كشتار ارمنی‌ها را روایت می‌كند/ گامی برای روشنگری

05ارديبهشت1396 0
بازيگر آمريكايي فيلم «قول» اميدوار است بتواند به مردم بيشتري درباره كشتار ارمني‌ها اطلاعات بدهد.

مهر: به نقل از آسوشيتدپرس، كريستين بيل كه به تازگي نقش اصلي را در فيلم «قول» كه درباره كشتار  جمعي ارمنيان در روزهاي آخر دوران امپراتوري عثماني است بازي كرده، گفت پيش از بازي در اين فيلم چيزي از اين رويداد تاريخي نمي‌دانست.

اين بازيگر در اين فيلم در نقش يك خبرنگار در دوره‌اي ظاهر شده كه از آوريل 1915 شروع شد و در جريان آن 1.5 ميليون ارمني توسط عثماني‌ها كشته شدند. اين مورد را تركيه امروز انكار مي‌كند.

كريستين بيل گفت تا پيش از خواندن فيلمنامه اين فيلم چيزي از اين رويداد تاريخي نمي‌دانست و افزود: واقعا شرمنده‌ام كه بگويم چيزي از اين نسل كشي نمي‌دانستم اما فكر مي‌كنم افراد زيادي همين وضعيت را دارند.

وي افزود: واقعا تراژيك است كه اين همه از مردم كشته شدند و خيلي‌ها از اين رويداد اصلا خبر ندارند. بنابراين اميدوارم به راه‌هاي مختلف اين فيلم بتواند اين تغيير را در اطلاعات مردم ايجاد كند.

بازيگر نقش بتمن اين رويداد را با مسايل مهاجران و پناهندگان امروز مقايسه كرد و گفت: همان طور كه در تلويزيون با اخراج و مقابله با راهپيمايي‌هاي مرگبار پناهندگان روبه رو هستيم، واقعا اسف‌بار است كه بگويم اين فيلم نيز بسيار با بحران پناهندگي امروز مشابهت دارد.

وي در عين حال به انكار دولت تركيه درباره اين نسل كشي اشاره كرد و گفت: كمي شبيه بحث درباره تغيير آب وهواست... حقايق از اين انكاركنندگان حمايت نمي‌كند، حتي اگر آنها هنوز از پذيرش اين امر سر باز زنند.

مناقشات سر اين مساله و مرگ چند صدهزار نفر در دوران عثماني‌ها بر سر اين است كه اين اندازه از كشتار آيا سازمان‌دهي شده بود يا خير. به گفته سازمان ملل نسل‌كشي به معناي عملي است كه در واقع به معني ويراني همه يا بخشي از يك گروه ملي، قومي، يا مذهبي باشد.

آلمان، آرژانتين، بلژيك، كانادا، فرانسه، ايتاليا، روسيه و اروگوئه از جمله كشورهايي هستند كه به نوعي با مسايل مربوط به نسل كشي درگير هستند.

«قول» يك درام تاريخي ساخته تري جورج است كه نخستين بار در جشنواره فيلم تورنتو به نمايش درآمد. اين فيلم از 21 آوريل در آمريكا اكران خود را شروع كرده است.  

فيلمنامه اين فيلم توسط كارگردان و با همكاري براين سويكورد نوشته شده و كريستين بيل، شارلوت ل‌بون، اسكار ايزاك و دانيل خيمنز كاچو بازيگران آن هستند.

اين فيلم با بودجه 100 ميليون دلاري ساخته شده و كرك كركوريان تاجر و كارآفرين ارمني كه سال 2015 درگذشت بودجه ساخت اين فيلم را تامين كرده بود.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز