سگِ «كوپال» 2 بار گازم گرفت/ به پر مرغ هم راضیم چه برسد به سیمرغ

13بهمن1395 1
لوون هفتوان بازيگر «كوپال» كه در بخش مسابقه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر حضور دارد، مي گويد به پر سيمرغ هم راضي است چه برسد به سيمرغ!

لوون هفتوان بازيگر فيلم سينمايي «كوپال» به كارگرداني كاظم ملايي كه به نمايندگي از بخش «هنر و تجربه» در بخش مسابقه ملي سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر قرار دارد درباره حضورش در اين فيلم گفت: كاظم ملايي حدود يك سال پيش از طريق دوستان و همكاران با من تماس گرفت و فيلمنامه اين اثر را برايم فرستاد. فيلمنامه بسيار خوب و با دقت و وسواس زيادي نوشته شده بود، شخصيت جذابي هم در فيلمنامه وجود داشت كه بيشتر داستان فيلم حول شخصيت اصلي آن يعني احمد كوپال مي‌چرخيد.

وي افزود: براي هر بازيگري چنين نقشي كه 70 درصد بار قصه را به دوش مي‌كشد، چالش‌برانگيز است؛ به ويژه با آن وسواسي كه ملايي فيلمنامه را نوشته بود. به طور كلي من دوست دارم با كارگردان‌هاي فيلم اولي و يا افرادي كه به نوعي فيلم اول خود را تهيه مي‌كنند، كار كنم. اين افراد چون هنوز در ابتداي كار هستند وسواس زيادي دارند و جستجوگر هستند تا بتوانند فضاهاي جديدي را كشف كنند.

هفتوان بيان كرد: اين اثر از جهت ساخت و فضاهايي كه در آن وجود داشت كار سختي براي من بود مثلا كار با سگ بسيار سخت بود. متأسفانه ما جانوران را به عنوان بازيگر در سينماي خودمان تربيت نمي‌كنيم، همين امر كار را بسيار سخت مي‌كند. بازي اين سگ در فيلم به طوري بود كه مي‌توانم بگويم نقش اول را او داشت و نقش دوم بر عهده من بود.

اين بازيگر ادامه داد: در اين اثر اين سگ شخصيتي دارد و صرفاً به معناي حضور يك جانور نيست. اين سگ زنده‌ياب و تربيت‌شده بود اما با غريبه‌ها به سختي ارتباط برقرار مي‌كرد به طوري كه دو بار من را گاز گرفت. به نظرم بايد از جانوران در فيلم‌ها استفاده كنيم زيرا آنها بخشي از زندگي ما هستند و قصه‌هاي زندگي ما را پيش مي‌برند و ما بايد نحوه استفاده درست از آنها را بدانيم البته نه به گونه‌اي كه مورد آزار و اذيت قرار بگيرند. اگر بتوانند به عنوان يك شخصيت طرح شوند، روي داستان و قصه‌هاي ما تأثير مي‌گذارند.

وي در پايان گفت: اميدوارم زحمتي كه در اين اثر كشيده شده، ديده شود زيرا «كوپال»، فيلمي است كه در سينماي ايران فضا و تجربه جديدي را ايجاد كرده است. اگر اين فيلم حتي در بخش چشم‌انداز هم بود، من خوشحال مي‌شدم. «كوپال» فيلمبرداري بسيار خوبي دارد و اميدوارم جايزه‌اي به همين سبب كسب كند. من خودم به پر مرغ هم راضي هستم و سيمرغ نمي‌خواهم.

منبع: مهر

نظرات
وحيد جمعه 15 بهمن 1395 پرِ مرغ يا سيمرغ بالاخره؟
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز