‌بایگانی ماهانه

بایگانی فیلم: 1393


8 فيلم مهم و كنجكاوي برانگيز بخش مسابقه سينماي ايران در جشنواره سي و سوم فيلم فجر + سرگذشت فيلم قبلي سازنده‌اش

ابوالحسن داودي / رخ ديوانه
آخرين حضور در جشنواره: جشنواره بيست‌وهفتم / زادبوم
دستاورد جشنواره: «زادبوم» سيمرغ بلورين بهترين فيلمنامه (داودي / فريد مصطفوي) و بهترين موسيقي (كارن همايونفر) را به‌دست آورد. فيلم در اكران جشنواره سال 87 اما چندان به مذاق تماشگران خوش نيامد و در فهرست فيلم‌هاي تماشاگر پسند قرار نگرفت. منتقدان هم در برابر آن دو دسته بودند. برخي درون مايه فيلم را تحسين كردند و برخي به آن انتقادهايي وارد دانستند.
سرنوشت اكران: زادبوم قرار بود بعد از جشنواره اكران شود اما فيلم خيلي زود به محاق توقيف رفت و حتي برچسب امنيتي بودن به آن خورد. كارگردان بارها اعتراضش را رسانه‌اي كرد اما اتفاقي برايش رخ نداد. در دولت جديد و روي كارآمدن مسولان تازه وزارت ارشاد هم با وجود داشتن پروانه نمايش تكليف اكران آن مشخص نيست.
06بهمن1393 1

در 123امين سالگرد تولد ارنست لوبيچ؛ نوشته پيتر باگدانوويچ درباره فيلم‌هاي او

THE SHOP AROUND THE CORNER 1940; d: Ernst Lubitsch
1961: عالي - يكي از بهترين آثار، با هجو ملايم، اميدبخش و كاملا لذت‌بخش اوست. كمدي عاشقانه‌اي كه به زيبايي كارگرداني، نوشته و اجرا شده، درباره‌ي مغازه‌اي در بوداپست و يك جفت كارمند كه از طريق نامه‌نگاري‌هاي ناشناس عاشق يكديگر مي‌شوند اما در مغازه تحمل يكديگر را ندارند. بازي‌هاي دقيق و ماهرانه‌ي جيمز استوارت، فرانك مورگان و مارگارت سولوان در فيلمي كه به‌راستي خاطره‌انگيز و همراه با حسي انساني‌ست.
افزوده‌شده در 2013: استثنايي - بسيار ارزشمند! يكي از بهترين فيلم‌هاي امريكايي تمام دوران، شاهكاري محض، پر از شوخي و درك و تشخيص انسانيت. هر كاراكتر به روشني داراي حس دلسوزي و عشق است. باعث خنديدن‌تان مي‌شود و مي‌تواند به گريه هم بياندازدتان. در اصل ضيافتي‌ست براي آدم‌هاي "معمولي". اگر هنوز اين فيلم را نديده‌ايد، وسعت و عمق لوبيچ در بهترين كارش را نديده‌ايد.
09بهمن1393 2
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز