‌بایگانی ماهانه

بایگانی فیلم: فروردین 1395

آرون سوركين چطور «استيو جابز» را پروراند/ گفتگويي مفصل با يكي از مهمترين نويسندگان هاليوود معاصر

آيا هيچ وقت ملاقاتش كرديد؟
تنها ارتباطم با استيو سه تماس تلفني بود، سه بار با من تماس گرفت. يك بار تماس گرفت تا بگويد چيزي كه نوشته‌ام را دوست داشته. بار دوم از من درخواست كرد تا گردشي در پيكسار داشته باشم و ببينم دلم مي‌خواهد چيزي برايشان بنويسم يا نه. بار سوم هم بابت كمكي كه براي سخنراني جشن فارغ‌التحصيلي استنفورد مي‌خواست. از نظر من آدم خيلي خوب و دلچسبي بود.
اما سر صحبت خودمان كه برگرديم، قادر بود به اين محصولات شخصيتي بدهد كه مردم دوستش داشتند و كافي بود اين مسير را سد كنيد - كافي بود بين استيو و هدفش قرار بگيريد، اگر سعي مي‌كرديد جلوي پيشبرد آن مستطيل‌هاي گوشه‌گِرد يا صرف آن همه حافظه براي فونت‌ها (امكاني در كامپيوترهاي اپل) يا از اين دست  كارها را بگيريد - لهتان مي‌كرد. اگر يك بازيگر درجه‌ دو در بازار كار بوديد، لهتان مي‌كرد. قضيه اين نبود كه داشتيد محصول نهايي اپل را تهديد مي‌كرديد، در واقع داشتيد چيز بسيار شخصي‌تري را تهديد مي‌كرديد، چيزي از ديد او بسيار مهم‌تر.
15فروردين1395 0

15 بازي برتر در فيلم‌هاي 2015 - بخش دوم

شارلوت رمپلينگ و تام كورتني، "45 سال"
"45 سال" اندرو هي بازيگران تحسين شده بريتانيايي زيادي را در اختيار دارد كه هركدام شايسته واكاوي هستند، آنها در فيلم يكي از بهترين اجراهاي عمر حرفه اي خود را ارائه كردند. اين دو نقش يك زوج متاهل را بازي مي‌كنند، آسوده و عاشق در خانه‌اي در شرق انگلستان روزهاي بازنشستگي خود را سپري ميكنند و به 45امين سالگرد ازدواج‌شان نزديك مي‌شوند. اين رابطه با اين حال با پيدا شدن جنازه نامزد قبلي شوهر ترك مي‌خورد، پيش از اين هر يك براي ديگر زوج ابدي بودند و از تمام جزئيات زنديگ يكديگر باخبر. با اين حال افشاي رازهايي از گذشته اين تصور را ايجاد مي‌كنذ كه شايد اين رابطه هم در معرض خطر قرار گرفته باشد. كورتني در نمايش دغدغه‌هاي دوران پيري عالي عمل مي‌كند، رمپلينگ هم زني شكننده و گاها بدخلق و بُرنده است و در ايفاي اين نقش ماهرانه ظاهر شده است. جذابيت ظاهري كه هميشه از ويژگي‌هاي متمايز او بوده هنوز محو نشده است، نوعي گرمي كه هميشه با حضور او همراه بوده و چشماني كه هميشه حقيقت را جستجو مي‌كنند.
14فروردين1395 1


گزيده نظرات منتقدان درباره «جنگ ستارگان: نيرو برمي‎‌خيزد» جي. جي. آبرامز

گاردين- پيتر بردشاو: اينجاست، بالاخره رسيد! نيرو برمي‌خيزد درخشان و هيجان‌انگيز جي‌جي آبرامزاز همان دقايق يا حتي قاب‌هاي ابتدايي نشان مي‌دهد فيلمي از دل سه گانه اوريجينالي است كه با بازگشت جداي در سال 1983 به پايان رسيده بود. (اين يكي ماجرا را به سي سال بعد منتقل مي‌كند.) فيلم همان نوع كمدي را احيا مي‌كند كه در "تهديد شبح" كنار گذاشته شده بود. نيرو برمي‌خيزد با نيروي ماجراجويي و اكشن و خوشگذراني در ارتباط است، نيرو برميخيزد عشق‌ام را نسبت به فيلم اول زنده كرد و لباس پسرك هوادار درون‌ام را بر تن بزرگسالي‌ام كرد. فيلم‌هاي زيادي بودند كه پس از تماشاي تمام 135 دقيقه آن‌ها دچار درد از ناحيه صورت شدم اما اين يكي نه. زماني كه هان سولو و چيويي وارد شدند احساسي را در سينما تجربه كردم كه از 16 سالگي‌ام فراموش شده بود؛ نمي‌دانستم بايد گريه كنم يا براي تشويق بايستم. 
09فروردين1395 0

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز